Autor Wątek: Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92  (Przeczytany 1732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szk3

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« dnia: 08 Marzec 2009, 21:59:17 »
Dziś moja Lantra zachorowała... Po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów i zgaszeniu silnika ponownie nie odpaliła...najprawdopodobniej rozrusznik lub alternator....nie chce nic zakręcić... odpaliłem go " na pycha" i przejechałem 60 km pod koniec tego odcinka zaczęła szarpać i przerywać...myślałem, że może przez gaz...przełączyłem ale przerywa i szarpie dalej...dojechałem do domu postawiłem i stoi.. . na piątek jestem umówiony z mechanikiem... do piątku moja Lanterka będzie stała... w piątek jeśli nie odpali to "na pycha" i do mechanika żeby ją uleczyć....pierwszy raz zdarzyło mi się aby nie odpaliła...prócz pompy wspomagania przyłączyło się jeszcze to :-( :-( ...zobaczymy co jej się stało w przyszłym tygodniu... chyba że macie jakieś diagnozy....

[ Komentarz dodany przez: grzesik1: 2009-03-08, 23:08 ]
Tym razem dostajesz ostrzeżenie i radzę przeczytaj treść reg dotyczącą TYTUŁOWANIA TEMATÓW bo od teraz każdy źle zatytułowany post typu (problemy, problemy problemy...) z marszu poleci do kosza. Jako znak, że w ogóle przeczytałeś to co napisałem SAM zmień tytuł tematu- w przeciwnym razie twój temat poleci do kosza.

Adrian_21l

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Marzec 2009, 22:55:26 »
od reki Ci moge powiedziec ze to alternator... prawdopodobnie regulator napiecia albo szczotki do wymiany... nie ma ladowania i swiece pobieraja duzo pradu a tyle co w akumulatorze to nie starcza na dlugo... a inne rzeczy dzialają normalnie ?? swiatla wycieraczki szyby radio ?? i czy swieci sie kontrolka (akumulator) bo jesli nie swieci i nie jedzie to tylko szczotki albo regulator napiecia. ja swoją lantre naprawilem do konca :)
swiece przedowy pompa wody rozrzad pompa wspomagania wszystkie paski klocki hamulcowe amorki sprezyny alternator itd troche mnie to kosztowalo ale zbiera sie cudownie teraz :)

Dodano:

naładuj akumulator na maksa potem odpal auto zobacz ile pochodzi jeśli krotko to jedz od razu do elektryka zaplacisz 100-150 zł i bedziesz jeździl albo sam to zrob jesli potrafisz :)

[ Komentarz dodany przez: grzesik1: 2009-03-08, 23:06 ]
Następnym razem będzie ostrzeżenie. Używamy opcji edytuj, a nie co 5 min piszemy kolejny post!

Grzesik1

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Marzec 2009, 23:22:21 »
Cytat: "szk3"
nie chce nic zakręcić..


Akumulator lub rozrusznik,

Poszukaj na forum informacji dotyczących Tranzystora mocy inaczej Power Transistor, warto go sprawdzić.

Iskra jest?

szk3

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Marzec 2009, 10:06:27 »
w czasie wczorajszej jazdy radio zaczęło się włączać wyłączać więc zdjąłem panel... i szyba ledwo się zamykała, a światła nie przygasał cały czas tak samo świeciły....

Grzesik1

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2009, 11:32:17 »
Masz w domu jakiś miernik? nawet taki z ruskiego rynku za 20zł?
Jeśli tak to zmierz woltomierzem napięcie akumulatora, zapisz na kartce, odpal samochód i znowu zmierz i zapisz.
Wyniki przedstaw na forum.
pozdr

szk3

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2009, 13:51:33 »
niestety nie posiadam żadnego miernika... :-/ może uda mi się skołować od kogoś...

pakson

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2009, 16:10:22 »
Nie chce kręcić bo akumulator nie daje rady...
alternator, dokładnie regulator napięcia cześć kosztuje ok. 150 pln jeśli dasz rade sam wykręcić alternator to wymienisz sobie sam:) bo za robotę to różnie krzyczą... ale za samo wyjęcie chcą od 60 w gore...;/ ja miałem ten przypadek na trasie miedzy Katowicami a Częstochową i niestety za wymianę tego badziewia słono zapłaciłem(sama robota 200pln;/ ) ale jak mus to mus...

Grzesik1

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2009, 16:39:10 »
No to do Strykowa do hipermarketu jakiegoś i będziesz miał, obawiam sie, że bez tego Ci nie pomożemy. Ten pomiar jest bardzo istotny.

szk3

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2009, 20:35:20 »
dzisiaj ojciec przyjechał do mnie i zostawił mi swój samochód, a Lantrą pojechał i wstawiona jest na warsztacie... jutro będą rozbierać i sprawdzać. Po drodze zgasł ojcu dwa razy, przerywał, jak zgasił światła było lepiej. Jak dojechał akumulator był prawie wyczerpany i już został podłączony do ładowania, także jutro się za Lantre biorą.

Grzesik1

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2009, 20:49:00 »
Ładowanie sprawdź, jeśli aku się podczas jazdy rozładował to przyczyna się znalazła. Teraz tylko potwierdz to miernikiem i bedziem pewni diagnozy.

cezary46

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Marzec 2009, 21:24:41 »
Jeżeli alternator jest uszkodzony (zwykle regulator napięcia) to po przekręceniu kluczyka nie zapala się lampka ładowania lub pali się bardzo słabo. W czasie jazdy jeżeli aku ma paść pierwsza zapala się lampka od poduszki powietrznej (jeżeli jest), oznacza to, że zostało nam parę minut jazdy.

szk3

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Marzec 2009, 22:10:23 »
niestety u mnie nie ma poduszek... a lampka od akumulatora po przekręceniu kluczyka ledwo się zaświeca.

szk3

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Marzec 2009, 14:33:59 »
dzisiaj się dowiedziałem, że po naładowaniu akumulatora pali normalnie, więc występuje problem z ładowaniem...

Adrian_21l

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Marzec 2009, 21:47:02 »
wszystko co jest napisane w tym poscie było tez u mnie xD :D ale alternator wyjac i rozebrac to w lantrze dziecinnie proste :)

szk3

  • Gość
Nie odpala silnik lub przerywa... Lantra '92
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Marzec 2009, 21:59:47 »
I problem został rozwiązany okazało się, że były nierówno starte szczotki na alternatorze i dlatego nie chciał palić i nie było ładowania :-)