Autor Wątek: [martix]kontrolka rezerwy paliwa  (Przeczytany 4000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cisco

  • Gość
[martix]kontrolka rezerwy paliwa
« dnia: 01 Marzec 2013, 15:21:20 »
Witam jestem świeżo po zakupie matrixa i mam takie pytanko odnośnie kontrolki rezerwy paliwa...
Po przekręceniu zapłonu kontrolka  się nie zapala a z tego co wiem powinna sie zaświecić i po odpaleniu auta zgasnąć,  nie zapala sie chociaż wskaźnik paliwa praktycznie leży i teraz nie wiem czy kontrolka sie zapali czy nie działa ...jak jest u was? Pozdrawiam Marcin [matrix 2002 1.6]

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
Re: [martix]kontrolka rezerwy paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Marzec 2013, 08:26:52 »
Cytat: "cisco"
Witam jestem świeżo po zakupie matrixa i mam takie pytanko odnośnie kontrolki rezerwy paliwa...
Po przekręceniu zapłonu kontrolka  się nie zapala a z tego co wiem powinna sie zaświecić i po odpaleniu auta zgasnąć,  nie zapala sie chociaż wskaźnik paliwa praktycznie leży i teraz nie wiem czy kontrolka sie zapali czy nie działa ...jak jest u was? Pozdrawiam Marcin [matrix 2002 1.6]


Jeśli jesteś pewien takiego działania kontrolki to oznacza, że może być uszkodzona.

Kolor czerwony zarezerwowany jest dla celów administrowania forum. tekla

cisco

  • Gość
[martix]kontrolka rezerwy paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marzec 2013, 13:44:27 »
czy istnieje jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za działanie kontrolek?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[martix]kontrolka rezerwy paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marzec 2013, 14:45:00 »
Kontrolka rezerwy nie powinna raczej świecić się przy uruchomieniu ( w LC się nie świeci).Może to być problem z termistorem
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1740
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1044

cisco

  • Gość
[martix]kontrolka rezerwy paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marzec 2013, 18:17:15 »
dzięki za podpowiedzi. Dam znać co wyszło a puki co muszę wyjeździć benzynę do zera żeby mieć pewność. pozdrawiam