Autor Wątek: [ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG  (Przeczytany 52461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Styczeń 2017, 08:30:01 »
Mozesz wstawic zdjecie silnika chcialbym zobaczyc sposob montazu wtryskiwaczy, pamietam ze kluczowym parametrem poprawnie dzialajacej instalacji jest dlugosc przewodow od wtryskiwaczy do kolektora -musza byc jak najkrotsze.

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Styczeń 2017, 18:24:44 »
W ix35 da sie postawić pionowo na wężyku ok. 2cm. Ja tak mam. Zależy od wtryskiwaczy oraz od instalacji.

Offline fenix35

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Luty 2017, 19:53:20 »
witam   pierwszy raz spróbuje dodac zdjecie na to forum  wczesniej byl ford teraz ix35 .  Od kilku dni mam zalożony gaz i trzeba sie pochwalić instalacją wykonaną w silesia cars katowice  przełączanie na gaz nawet nie wiem kiedy  butla 71litrów   pierwsze tankowanie to 59,5litra. bylo drożej niz gdzie indziej ale na pewno bylo warto  polecam zaklad zdecydowanie

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
ix35 2.0MPI - BRC Squent 32 czy coś innego?
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Marzec 2017, 21:02:07 »
Ave!

Jako że robię przymiarkę do zagazowania mojego ix'a 35 po zasłyszeniu pozytywnych opinii udałem się do Energy Gaz przy Ostrobramskiej w Wawie gdzie mi zaproponowali BRC Sequent 32 za 3200 (oraz na moje życzenie większą butlę... chyba 75L za 200 pln dopłaty oraz smarowanie gniazd zaworowych za kolejne 250pln), czyli razem 3750.

Teraz pytanka:

1. Czy potwierdzacie dobre wrażenia z montażu instalacji w Energy Gaz?
2. Jakie są opinie o proponowanej instalacji?
3. Jeśli nie powyższy BRC w Energy Gaz to jaki i gdzie w Wawie lub niedalekich oklicach?
4. Na co zwrócić uwagę, co jeszcze warto dołożyć/uzupełnić/zmienić?

Pozdr
Qba

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Marzec 2017, 18:31:57 »
Mam identyczny zestaw 80 tys przebiegu na lpg,  zbiornik paliwa zawsze na polowe stanu, filtry co 15 tys, lubryfikator dolewany raz na kwartal i absolutne zero klopotow. Po 90tys sprawdzone luzy na zaworach mechanik stwierdzil ze kolejna wer za 20/30 tys i wtedy bedzie konieczna regulacja = koszty.
Moja rekomendacja co do instalki Tak co do warsztatu nie wiem montowalem w ASO.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Marzec 2017, 09:16:23 »
W mojej ELI bardzo dobrze sprawuje się STAG 300. Wszystkie komponenty firmy AC (czyli STAGa) parownik i wtryski też. Przebieg na LPG 200 kkm. Praktycznie prawie cały przebieg auta jest na LPG. Instalka sama przypomina o przeglądach co 15 tys. i nie ma ograniczeń z odpalaniem awaryjnym z gazu. BRC ma ograniczenie do 5 razy a potem trzeba jechać do warsztatu na wykasowanie pamięci. Moja kobita miała BRC w golfie i nie miała ani pół awarii związanej z gazem. Przebieg na gazie w sumie nie za wielki bo raptem 80-90 tys. ale jazda głównie po mieście. Obie serwisowane w autoryzowanych warsztatach. Serwis ograniczał się do wymiany filtrów i sprawdzenia ustawień.
Niestety brak lubryfikatora spowodować zaciąganie oleju i za jakiś czas trzeba będzie zrobić remoncik bo coraz więcej tego oleju bierze. jednak różnica w kosztach eksploatacji powoduje, że i tak się opłaca.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Marzec 2017, 22:41:17 »
W innym miejscu dostałem propozycję takiego połączenia

- sterownik Stag qnext plus
- reduktor KME Silver
- wtryski Barracuda

Po wstępnym rozeznaniu chyba jednak bym się skłaniał ku tej opcji. Co myślicie?

Offline Chris

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec 2017, 21:09:38 »
Cytat: "MrQ"
Jako że robię przymiarkę do zagazowania mojego ix'a 35 po zasłyszeniu pozytywnych opinii udałem się do Energy Gaz przy Ostrobramskiej w Wawie gdzie mi zaproponowali BRC Sequent 32


Śledzę na YT kanał w/w firmy i widzę, że podchodzą do tematu na prawdę profesjonalnie. Żadna konstrukcja nie stanowi dla nich problemu (ostatnio montowali instalację do Merca C63 AMG). Zresztą zachęcam wszystkich do zerknięcia w wolnej chwili -> https://www.youtube.com/user/EnergyGazPolska

Co do instalacji BRC Sequent 32, to myślę, że jest to jeden z najlepszych wyborów, sam taką nie dawno założyłem do Tucsona 2.0 (G4GC) wraz z lubryfikatorem i nie narzekam. Co do samej marki BRC, zakładam już do drugiego samochodu oraz znam wiele osób z przeróżnymi samochodami, które jeżdżą w pełni bezawaryjnie z instalacjami tej marki.

Myślę, że moja opinia pomoże ci w wyborze.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Marzec 2017, 22:16:53 »
Minus taki że z BRC jest problem jeśli chodzi o serwisowanie. Ktoś ma doświadczenia ze STAGiem?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Marzec 2017, 23:06:21 »
Z kolei ja nie znam nikogo kto montował sekwencje brc a wszyscy idą w staga. Sam bym do getza dał staga ale była już brc. No i przestałem być zwolennikiem tej firmy. Ceny części z kosmosu i sam przekonałem się co znaczy naprawa instalko tej firmy( nowy komputer brc 24 900zł , wtryskiwacz 240zł)
Brat ma kilka lat staga w mocnym 200konnym 1,8T i śmiga. Więc i dobrze dobrana w ix35 będzie działała.
Jak nowa instalka to gwarancja więc te 2 lata spokoju obojętnie jakiej firmy. Najważniejsze dobry zakład nie zawsze warto brać najtaniej.

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Marzec 2017, 09:29:42 »
Moja kobita miała BRC w golfie. Przejechała na nim 100 tys. i żadnych problemów. Co do STAG to można kupić cały komplet firmowy: reduktor, wtryski i sterownik. Sterownik i reduktor bardzo dobre. Niestety w STAGu jest problem z wtryskami - wymiana co mniej-więcej 100 tys. na nowe, bo zaczynają puszczać. Sądzę jednak, że większość tak ma. Wcześniej miałem inne wtryski i też padły po około 100 tys. teraz mam STAGa i też padły, tylko dokładniej. Pojawił się błąd sterownika i gaz kaput. Ale  LPG to i tak ulga dla kieszeni. Nawet wymieniając wtryski, bo na alledrogo można kupić nówki za ok. 150 zeta a w serwisie dokładnie takie same prawie 2x więcej. Na benzynie, nawet nie jeżdżąc wiele i płacąc więcej za przeglądy (przy gazie) wychodzi eksploatacja dużo drożej.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Marzec 2017, 19:44:25 »
Z tego (podobno) powodu zaproponowano mi właśnie wtryski Barracuda (chociaż mi to nic nie mówi ale ja się nie znam ;) ).

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Marzec 2017, 20:29:17 »
Tylko taka jest różnica, że to staga można montować różne listwy. Od szajsu typu valtek gdzie cała listwa kosztuje tyle co jeden wtrysk brc do dobrych firm ja np. przytaczane barracudy.
Brac zaś zauważyłem, że nowe wtryski padają szybciej od starych. Jakość pewnie spadła. I podobno można wtryski regenerować niektórych firm oprócz brc bo są nierozbieralne.

Copi

  • Gość
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Marzec 2017, 09:18:12 »
Cytat: "Chris"
Cytat: "MrQ"
Jako że robię przymiarkę do zagazowania mojego ix'a 35 po zasłyszeniu pozytywnych opinii udałem się do Energy Gaz przy Ostrobramskiej w Wawie gdzie mi zaproponowali BRC Sequent 32


Śledzę na YT kanał w/w firmy i widzę, że podchodzą do tematu na prawdę profesjonalnie. Żadna konstrukcja nie stanowi dla nich problemu (ostatnio montowali instalację do Merca C63 AMG). Zresztą zachęcam wszystkich do zerknięcia w wolnej chwili -> https://www.youtube.com/user/EnergyGazPolska

Co do instalacji BRC Sequent 32, to myślę, że jest to jeden z najlepszych wyborów, sam taką nie dawno założyłem do Tucsona 2.0 (G4GC) wraz z lubryfikatorem i nie narzekam. Co do samej marki BRC, zakładam już do drugiego samochodu oraz znam wiele osób z przeróżnymi samochodami, które jeżdżą w pełni bezawaryjnie z instalacjami tej marki.

Myślę, że moja opinia pomoże ci w wyborze.


Tutaj jest relacja kogoś na forum samochodowym z montażu w Energy http://www.forumsamochodowe.pl/instalacja-gazowa-hyundai-ix35-1-6-135-km-vt94379,15.htm nie wiem co tam jest pod maską, bo nie mogłem się doczytać za bardzo ale może komuś pomoże, zawsze można zapytać tego co montował, może odpowie;)

Offline morisnorris

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[ix35] 2.0 165 KM i montaż LPG
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Kwiecień 2017, 10:01:47 »
Cześć wszystkim! Dzielę się swoim doświadczeniem z EGP. Założyłem BRC SQ SDI.