Autor Wątek: [Getz] prośba o pomoc antena radiowa  (Przeczytany 2281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yaro

  • Gość
prośba o pomoc antena radiowa
« dnia: 07 Marzec 2009, 08:41:43 »
Została mi skradziona a w zasadzie wyłamana antena radiowa pozostała tylko część plastików przykręcona do dach może mnie ktoś wspomódz wiedzą na temat wymiany jak to zrobić nie uszkadzając dachu ani podsufitki ?? mile widziane rysunki jak i każda inna sugestia odnośnik lub link itp. lub poczta yaro1969@tlen.pl <pomocy>
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 22:04:04 przez Brt »

Yaro

  • Gość
prośba o pomoc antena radiowa
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwiecień 2009, 18:51:57 »
Problem juz rozwiązałem szkoda tylko że na forum bądż co bądz konkretnej marki i modelu nikt nie pokusił sie o wypowiedz w temacie :-(

BartBartez

  • Gość
prośba o pomoc antena radiowa
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2009, 09:16:57 »
Widocznie nikt nie mógł pomóc.
A może Ty się pokusisz i opiszesz jak rozwiązałeś problem?

termos

  • Gość
prośba o pomoc antena radiowa
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2009, 11:38:50 »
W weekend była ładna pogoda, pokręciłem się trochę dookoła auta i między innymi antenkę kontrolnie odkręciłem:
- odkręcić po czarnej śrubie (krzyżak) trzymającej wewnętrzne uchwyty osłon przeciwsłonecznych
- delikatnie wyciągnąć owe uchwyty, aż wyjdą z blachy dachu ale jeszcze zostaną w podsufitce
- odkręcić po dwie srebrne śruby (krzyżak) trzymające zewnętrzne uchwyt osłon przeciwsłonecznych
- wyjąć i odłożyć osłony
- złapać podsufitkę za środek, delikatnie odchylić w dół
Ukazuje się taki widok, dość łatwo można przy antenie manewrować:


Jeśli podsufitka za mało odchodzi, to można dodatkowo odpiąć plastiki osłaniające przednie słupki. Wystarczy złapać od góry za plastik i odciągnąć z wyczuciem od blachy. Trzyma się na zatrzaskach. Zakładając osłony bocznych słupków trzeba zwrócić uwagę na uszczelkę przy drzwiach, bo lubi się podwijać.

Kilg

  • Gość
prośba o pomoc antena radiowa
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień 2009, 11:42:41 »
Dzięki za instrukcję. Ja swoją antenę ukręciłem w myjni i już pół roku jeżdżę bez. Może wreszcie wymienię. Pozdrawiam

Yaro

  • Gość
prośba o pomoc antena radiowa
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień 2009, 18:32:44 »
Witam i dzięki Termos ze opiasłes . Ja jednak zrobiłem coś innego.Nawierciłem pozostałośc na dachu i nagwintowałem to samo zrobiłem z batem anteny kupiłem za 0.30 PLN śrubę M-4 z mosiądzu skręciłem to do kupy i śmiga lepiej jak fabrycznacałośc naciągnąłem koszulką termokurczliwą i powiem nieskromnie wyszło całkiem przyzwoicie.Jeszcze raz dzięki termosowi za wsparcie