Autor Wątek: [Atos] [Atos] Jaki obrotomierz do Atosa?  (Przeczytany 4258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agrest

  • Gość
[Atos] Jaki obrotomierz do Atosa?
« dnia: 29 Styczeń 2013, 13:28:52 »
Witam na forum.
Niedawno nabyłem Atosa i brak mi obrotomierza. Zastanawiam się czy dałoby się przeszczepić licznik z wersji prime?! Ponieważ 'na oko' liczniki wydają się identyczne gabarytami i wchodzą w tą samą deskę, tylko z prime'a wydaje się że licznik jest na elektronikę [w stylu szyny CAN].

Nie bardzo interesują mnie uniwersalne urządzonka typu Autogauge bo są za małe i drogie  :-/  No i dobrze byłoby, żeby ten obrotomierz znajdował się w okolicy licznika a nie np na słupku lub gdzieś w desce.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:15:47 przez Brt »

Siergiej

  • Gość
[Atos] Jaki obrotomierz do Atosa?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2013, 15:14:01 »
Jeżeli to tylko kwestia przyzwyczajenia, to rozważ rezygnację ze wszelkich modyfikacji, ponieważ równie szybko przyzwyczaisz się do braku obrotomierza.

We wnętrzu atosa bardzo dobrze słychać pracę silnika. Dla mnie to plus, bo gdybym miał obrotomierz, to i tak nie patrzyłbym na niego, bo wolę patrzeć na drogę, a obrotów silnika słuchać.

Do czego jest on Ci potrzebny? Jeżeli chcesz jeździć 'eko', to zmieniaj biegi przy prędkościach:
1- tylko ruszaj
2- zmieniaj gdy tylko jest to możliwe
3- zmieniaj przy 30-35km/h
4- zmieniaj przy 50-65km/h

legenda

  • Gość
[Atos] Jaki obrotomierz do Atosa?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2013, 11:13:08 »
U siebie także zauważyłem (nie wiem czy jest tak w każdym) obroty silnika czuć na drążku zmiany biegów im wyższe obroty tym bardziej wibruje.

Jeśli kolegę interesuje ja osobiście biegi zmieniam w przedziałach (zależnie od terenu) :
1 ruszenie
2 do 30-40
3 35-50
4 45-60
5 50+

A skoro niedawno kupiony to wystarczy pojeździć i tak każdy jeździ jak uważa dobierając obroty :-P

Waldi

  • Gość
[Atos] Jaki obrotomierz do Atosa?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2013, 16:50:34 »
po co ci obrotek?
atos ma dusze i w nia sie wsluchaj
a w prime pierwszej wersji tez nie ma obrotka

po tym jak wykopalem atosa z domu na zbita maske, przesiadlem sie do auta z obrotkiem, nawet go nie zauwazam, po prostu jest i wskazowka macha sobie