Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Problem z atosem  (Przeczytany 4938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafalatos

  • Gość
[Atos Prime] Problem z atosem
« dnia: 07 Luty 2013, 20:30:23 »
Witam wszystkich, postanowiłem teraz opisać cały problem, Kupiłem okazyjnie Atosa z 2000r z gazem od pierwszego wlasciciela z przebiegiem 241 000km, dlatego okazyjnie bo nie na chodzie:)Wizualnie wyglada jakby troszke stal ze wzgledu na widoczne korozje na srubach i zasniedziale styki w komorze silnika. Właściciel mówił że wracając z niemiec zaczął mu przymulać, czasami gasł, czasami normalnie aż całkowicie padł i wrócił na lawecie. Poprzedni właściciel oddał auto do mechanika gdzie kombinowali z czujnikami ale nic nie wymyslili(podobno). No i postanowil sprzedac bo kupił juz punciaka. ( tak w skrócie:) Po przyholowaniu na zimnym silniku odpalał od strzała i tyle...nie reagował wogóle na pedał gazu, moze troche nierówne obroty ale sinika nie znam.
Wymieniłem:
- świece
- przewody WN
- kopułke
- palec rozdzielacza
- czyściłem styki w miare możliwości
- filtr powietrza
- filtr paliwa(wężyki były pozaginane na wejściu)
- pompa sprawdzona
- pospawana rura do katalizatora( oba katy są puste)
Niepokojące jest to że teraz nie odpala tylko troszke pyrka przy dłuższym kręceniu powyżej 5s. Do kompa dwóch sie próbowało podpiąć i nic z tego. Z ta też moje zapytanie wcześniejsze gdzie on się znajduje, ponieważ nie mogę go zlokalizować... Były robione jakieś kombinacje z alarmem(dokladany) ale teraz jest odpięty. Dzisiaj mechanik podczas prób odpalania psikał "startem" i tylko podpyrkiwał.... co robić? Może ktoś zna jakiegoś fachowca do atosika w mojej okolicy? Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:15:55 przez Brt »

Hants

  • Gość
[Atos Prime] Problem z atosem
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2013, 09:47:58 »
Koniecznie sprawdz kompresję. Mam wrażenie że to co powazniejszego: tłoki, zawory. Wygląda mi to na zatarty silnik, przestawiony rozrząd, pogięte zawory , ale takie zdalne diagnozy mogą być czasem baaardzo mylne.

Co do podpinania kompa - szukaj gniazda OBD2 - najczęsciej jest gdzies przy bezpiecznikach.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Atos Prime] Problem z atosem
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2013, 15:45:10 »
Atos,Atoz,Amica,Santro_ECU




Złącze OBD ?


rafalatos

  • Gość
[Atos Prime] Problem z atosem
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2013, 16:55:40 »
Witam, dziękuję za odpowiedzi, póki co z braku sił oddałem atosa do serwisu i zrobili tzn.: w tłumiku była woda która zamarzła i podobno coś z kabelkami było namieszane, niestety nie chcieli z precyzować.... odpalił jeżdzi na benzynie i lpg. Troszke jeszcze mnie czeka wkładu w zawieszenie i rozrzad, w razie pytań napewno się zgłoszę na forum. Jeszcze raz dziękuję i dousłyszenia.