Autor Wątek: Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?  (Przeczytany 19272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BLOONDYN

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Wrzesień 2009, 09:27:42 »
CIEN - jeśli masz na trasie 7l to spoko... a jazda po mieście zależy od tego ile się jedzie, a ile się stoi. Do tego jeśli ktoś jeździ tzw. - dynamicznie... przepał musi być.
Moja Sonata po pierwszym litrarzowaniu na gazie - 10,3l/100 ;-) jazda jak zwykle przez całe Zabrze no i trochę po wiochach :-P

Cien

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Wrzesień 2009, 13:32:41 »
Cytat: "BLOONDYN"
CIEN - jeśli masz na trasie 7l to spoko...

Ale te 7 to na emeryta równo jadąc 70-100 km/godz
ja włączyłem klimę na trasie to min. 2 litry (a moze wiecej) więcej :/

Kapsel

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Wrzesień 2009, 18:42:09 »
Mój Tucson spala LPG średnio wg. komputera 10,5 litra, na mieście ok. 12 litrów. Zrobiłem nim dopiero 650 km głównie z klimatyzacją spalił 75 litrów gazu. I tak taniej niż jeździć na benzynie.

BLOONDYN

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Wrzesień 2009, 21:58:57 »
Komputer w samochodzie pokazuje spalanie wg. BENZYNY jeśli jeździsz na gazie wtedy jest przekłamanie i nie należy patrzeć na wskazania komputera. Sterownik gazu nie przekazuje danych do komputera samochodowego, a ten nie przelicza śr. spalania gazu na śr. benzyny. Po prostu lejesz do pełna gazu przejeżdzasz 300 km i znów lejesz do pełna . Wtedy zobaczysz faktyczne spalanie :-P To że opłaca się na LPG to fakt :-D

ziolek

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Wrzesień 2009, 19:51:49 »
Cytat: "Cien"

...
Ja pisze o LPG


Ja też.

Nie będę się licytował bo wierzę że znajdziesz mi warunki w których spalanie mi podskoczy, a nie jest w mojej intencji licytowanie się o jakieś ułamki. :)

Kapsel

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Wrzesień 2009, 22:45:42 »
Cytat: "BLOONDYN"
Komputer w samochodzie pokazuje spalanie wg. BENZYNY jeśli jeździsz na gazie wtedy jest przekłamanie i nie należy patrzeć na wskazania komputera. Sterownik gazu nie przekazuje danych do komputera samochodowego, a ten nie przelicza śr. spalania gazu na śr. benzyny.
Zgadzam się, dopiero dzisiaj w trasie do tego doszedłem, a ja myślałem,że mi tak mało gazu spala :lol: :mrgreen:

Cibor

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Październik 2009, 18:20:24 »
A mój nowy nabytek scoupe ls z instalacją II gen. Bingo M z parownikiem lovato, spala między 7,5 a 8,5 L....

kubek

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Październik 2009, 20:30:31 »
...z tego co wiem to przy liczeniu spalania gazu jest zawsze dość duży bład, bo każda stacja ma inaczej nastawiona pompę która z dystrybutora nabija gaz, jedna mocniej inna słabiej i niewiadomo ile wzasadzie jest w butli pelnej, są to wieksze różnice niż na dystrybutorach benzynowych. Raz do butli na full nabija wiecej raz mniej, wiec warto usrednić z kilku tankowań wtedy będzie bardziej wiarygodne.
Tak dla ciekawych napiszę że w Słoweni w Rjece raz mi nabili do butli 42litrowej 39 litrów gazu!!!! (zawsze powinno być 80% pojemnosci butli)...na Słowacji też mocniej nabijaja niż u nas.
Mi w miejscie przy spokojnej jeździe około 9l gazu na 100km.
Na trasie 7-8.5l na 100km, prędkość 80-140km/h

P.S--nie cieszcie się jak wam gazu pali tyle samo co benzyny bo zachwilę wam silnik wypali:), musi palić 10-20%gazu więcej niż benzyny żeby nie zajechać silnika.

jasiuekonom

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Październik 2009, 21:01:45 »
ja miałem s-coupe ale przerobiona z GT na GLS (jak to tiger pisal) czyli bez turbo z najzwyklejsza instalacją gazową pierwszej generacji i spalał mi w trybie mieszanym 14-15 litrów LPG, z tym że nie mogę napisać że palił tyle jak mu deptałem bo się nie dało deptać bo miał taki silnik zajechany ze raz w tygodniu lałem 1 litr oleju do silnika i był taki słaby że choć nie wiem jak bardzo się starałem to kołami nie zamielił :)

jagucio

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Październik 2009, 19:09:09 »
Cytat: "kubek"

P.S--nie cieszcie się jak wam gazu pali tyle samo co benzyny bo za chwilę wam silnik wypali:), musi palić 10-20%gazu więcej niż benzyny żeby nie zajechać silnika.

Jakoś mój Pony pali 10 beny w mieście, a gazu 9... I jeszcze przedmuchuje tym gazem bo z tyłu trochę nim zalatuje, temperatura nie jest wyższa niż na benie... Ale nie będę zmniejszał dawki, żeby mocy nie stracił...

A teraz spalanie:
9litrów w mieście a 11 przy wygłupach (piszczenie i pedałowanie do odcinki)
7-8litrów w trasie (7.7 litrów Kutno-Nidzica 170km, średnia prędkość 90-100km/h)

kula631

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Listopad 2009, 21:00:27 »
A moja lantra 1.5GLS instalacja 2 generacji firmy BRC i pali 11-12 litrów gazu a mam ciężka nogę. I mam pytanie jak można rozpoznać ze samochód strzela na gazu?

jasiuekonom

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Listopad 2009, 13:36:22 »
Nie trzeba być znawcą, np. mój tata miał w mondeo tak, że czasami jak depnął mu porządnie, jak strzeliło pod maska to masakra, i czasami po takim strzale zaczynał na 3 gary palić, i przed modyfikacjami które zrobił, czasami mu nawet waż z kolektora spadał po takim strzale.

Cibor

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Listopad 2009, 20:20:53 »
kula631, Wielkie buuum pod machą, ciężko nie usłyszeć, poczuć!! Jak nie wiesz co to jest strzelanie gazu jesteś szczęśliwcem który tego nie doświadczył ;)

jasiuekonom

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Listopad 2009, 22:21:54 »
Cytat: "Cibor"
jesteś szczęśliwcem który tego nie doświadczył ;)


Hehe, dobrze Cibor powiedział. Praktycznie przy sekwencji nie zdarza się tylko strzelanie :)

kula631

  • Gość
Jakie spalanie w waszych Hultajach na gazie?
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Listopad 2009, 11:13:28 »
Dzięki za opis jak na rażę nie nie zauważyłem żeby mi strzelał. Morze jest dobrze wyregulowany