Autor Wątek: [i10 PA] [i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.  (Przeczytany 14956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pawelurb

  • Gość
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« dnia: 31 Styczeń 2013, 11:42:08 »
Witam wszystkich , jestem tu pierwszy raz ponieważ stałem się ,a w zasadzie moja żona , posiadaczem i10 z 2008 roku , 1.1 benzyna auto z małym przebiegiem, było sprowadzone z zagranicy , czy mógłbym poprosić szanownych forumowiczów o podpowiedź gdzie moge znalesc jakieś dane obsługowe tego auta ( nie mam instrukcji obsługi ) chodzi mi o takie dane jak ile oleju wchodzi , jakie cisnienia w oponach, jaki typ świec itp itd. czyli nie tyle dane techniczne to dane eksploatacyje , takie jak co ile pasek rozrządu sie wymienia , co ile płyny itp itd. Czy mógłbym prosic o pomoc ? Pozdrawiam, Paweł.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:10:51 przez Brt »

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2013, 13:20:11 »
Prawidłowe wartości ciśnienia w oponach powinieneś mieć na słupku przy drzwiach kierowcy. Jeśli chodzi o typ świec i inne części zamienne (filtry itp.) to wszystko dopasujesz według katalogów online. Osobiście polecam np. http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ . Nie traktuj tego jako reklamy sklepu - ale w 90% znajdziesz konkretne numery części jakie potrzebujesz.

Na forum niestety nikt nie wrzucił jeszcze instrukcji obsługi w wersji elektronicznej do i10. Jak to nastąpi to pewnie administracja podepnie ją.

Generalnie piszesz w złym dziale i pewnie moderator przesunie ten temat. Zapoznaj się z regulaminem forum. Odpowiedni dział tu: http://hyundaiklub.pl/forum/viewforum.php?f=24

Witam na forum i zapraszam do uczęszczania w spotach regionalnych we Wrocławiu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2013, 15:49:14 »
Szósty plik od góry eng i rus instrukcja obsługi.Siódmy plik od góry schemat instalacji elektrycznej (otwierają się po rozpakowaniu i skopiowaniu do folderu na dysku) http://doc.hyundai-autoclub.ru/passenger_car/

Offline skrzatekMK

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i10 PA] Co kiedy wymieniać?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2017, 15:00:41 »
Cześć,

Próbuję znaleźć informacje o eksploatacji i10 z 2008r. A konkretnie informacji co ile km lub po jakim czasie wymieniać filtry, oleje, płyny, rozrząd itd itp.

Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień 2017, 18:03:53 »
To jest dział na tematy jak już ktoś coś przy samochodzie dokona.

Właściwe miejsce to http://hyundaiklub.pl/forum/viewforum.php?f=24 po wcześniejszym użyciu funkcji szukaj.

http://service.hyundai-motor.com/euro5/index.tiles
.

Offline skrzatekMK

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2017, 19:14:11 »
Przepraszam za nie ten dział. Miałem sporo zakładek otwartych na tym forum i w końcu napisałem nie tu gdzie powinienem.

We właściwym miejscu nie znalazłem i dzięki za tą stronkę. Już wiem co kiedy :-)

Offline gdziasek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[I10PA] co ile wymiana rozrządu,Jak sprawdzić luz zaworowy
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2018, 14:58:59 »
Witam posiadam i10 sprowadzonego z Niemiec,na liczniku jest 72 tyś km,czy już powinienem wymienić rozrząd?założyłem teraz gaz,chciałbym sprawdzić luz na zaworach,gdzie znajdę instrukcję?

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2018, 16:15:26 »
Jeżeli nie wymieniałeś rozrządu to nie patrz na licznik tylko wymieniaj, bo nie wiadomo ile tak naprawdę samochód ma przebiegu. Wymiana rozrządu, wszystkich płynów i przegląd zawieszenia wchodzi w skład tzw. pakietu startowego. trzeba było to zrobić przed założeniem lpg. co do instrukcji- trzeba zdjąć pokrywę rozrządu i sprawdzić luzy: dolot 0,2 mm i wylot 0,25 mm przy pomiarze na silniku gorącym.
Luzy 0,13 i 0,17 mm przy zimnym silniku

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline martinfr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2018, 15:40:32 »
Czy 108 miesięcy (9 lat) to aby nie za dużo na wymianę paska? Zastanawia mnie to właśnie, bo w marcu moja i10 kończy 5 lat (a 5,5 roku od daty produkcji) i przymierzam się do profilaktycznej wymiany rozrządu (przebieg 57 kkm). Warto, czy nie zawracać sobie głowy i poczekać jeszcze?
Nie przypuszczam, żeby Hyundai stosował jakieś super paski, nie parciejące z upływem lat.

Czy ktoś na forum spotkał się z przypadkiem zerwania paska przed upływem interwału?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2018, 18:09:35 »
Cytat: "martinfr"
Czy 108 miesięcy (9 lat) to aby nie za dużo na wymianę paska?

Nie przypuszczam, żeby Hyundai stosował jakieś super paski, nie parciejące z upływem lat.


Przecież nie ja to wymyśliłem tylko Hyundai.

A która firma stosuje super paski?

W G4HG jest Gates.

Offline michno45

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i10 PA] Kupiłem i mam kilka pytań.
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Marzec 2018, 10:27:33 »
możecie napisać z jakimi prędkosciami na kolejnych biegach należy jeżdzić i co oznaczają na liczniku czerwone wskazniki