Autor Wątek: [ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna  (Przeczytany 34332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Styczeń 2017, 19:31:29 »
Ja też miałem problemy z odpalaniem w tym samym silniku. Już miałem umawiać się do ASO gdy... zatankowałem do pełna na innej stacji niż zawsze i od tego czasu ani razu problem z odpalaniem się nie pojawił.

babajaros

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Styczeń 2017, 07:44:14 »
Witam ,
filtr został wyczyszczony , wymieniłem również czujnik temperatury - jeden fachman mi to polecił , ale bez zmian. Przy pierwszym odpaleniu cały czas to samo.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Styczeń 2017, 19:30:06 »
przeważnie takie jaja robi niedomagający czujnik położenia wału korbowego, często uszkadza się, pęka i reaguje na temperaturą. miałem podobnie w elantrze, pomogła konserwacja styków głównej skrzynki bezpieczników - jak ręką odjąl

babajaros

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Luty 2017, 10:47:29 »
Wszystkie styki zakonserwowane , ale zmian nie ma. Na kilka dobrych odpaleń , pojawia się jeden gdzie nie odpali i tak jakby silnik był już zalany. Potem trzeba go kręcić aż odpali, po chwili łapie drgania i czuć woń zbyt bogatej mieszanki.
Byłem również w serwisie wykasowali adaptację silnika , ale to nic nie pomogło.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2017, 11:19:52 »
to wymień czujnik wału.

Offline olo1300

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Luty 2017, 07:52:29 »
Dzisiaj u mnie kolejne jaja, ostatnio samochód zaraz po odpaleniu lekko się przydusił ale nie zgasł, pomyślałem że może ma jakieś błędy zapamiętane w komputerze a tester ich nie pokazuje. Odłączyłem akumulator na ok 3 minuty aby je skasować , podłączam odpalam a tu check. Robię test - błąd P0106 skasowałem go i na razie się nie zapalił. To już są jaja.  :shock: Dodam ,że w związku z opisywanym wcześniej problemem podmieniłem na używany (wiem też nie mam pewności czy dobry) czujnik Map Sensor.

torrent2

  • Gość
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Luty 2017, 09:10:07 »
U mnie jak wyjmę akumulator do ładowania, to także często zapala się check. Jednakże po 2-3 dniach sam gaśnie. Jest to związane z czujnikiem podciśnienia. Powód tego - nie znam, jednakże zawsze wraca do normy...

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Luty 2017, 15:54:12 »
Panowie nie wiem jaka jest tego przyczyna ale ze za kazdym razem kiedy odlaczy sie akumulator, ECU wymaga pełnego zresetowania progamem, ktory wymusza autoadaptacje mapy wtrysków. Ogólnie rzecz ujmując po odlaczeniu aku p0106 wyskakuje w G4KD zawsze kasuje bład zwyklym programem do odczytu błędów - nic to nie daje - dopiero skasowanie z opcja resetu ustawien komputera powoduje ze ECU na nowo sie ustawia i check juz sie nie pojawia do kolejnego rozlaczenia akumulatora :)
Jeszcze kilka takich przypadkow i trzeba bedzie zaopatrzyc sie w program i okablowanie zeby check nie straszył po odlaczeniu klem aku.

Offline olo1300

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Luty 2017, 21:06:27 »
Dzięki koledzy , uspokoiliście mnie .Myślałem ,że to jakaś anomalia i jestem odosobniony.

[ Dodano: 2017-03-03, 19:07 ]
Witam, czy któremuś z kolegów udało się usunąć usterkę z "ciężkim" odpalaniem?

Offline himen111

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Marzec 2018, 14:51:25 »
Witam zmagam się z tym samym problemem i mam pytanie czy ktoś się orientuje w którym miejscu znajduje się czujnik położenia wału ?? Pozdrawiam

Offline olo1300

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Marzec 2018, 19:28:02 »
Kolego czujnik jest z drugiej strony silnika, czyli od strony grodzi/ szyby czołowej. Stojąc przed silnikiem w tylnej , lekko prawej strony. Dostęp do niego jest lekko utrudniony. Na zdjęciu kółkiem zaznaczyłem orientacyjne jego położenie.

Offline kostek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Marzec 2018, 16:09:13 »
Panowie jakiego programu użyć do adaptacji mapy wtrysków po odłączeniu akumulatora?
A co z przepustnicą czy ona również potrzebuje adaptacji?

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Marzec 2018, 20:25:07 »
Serwisowy program Hyundai lub kazdy inny program posiadajacy opcje "reset map to factory default" - widzialem rozne nazwy tej funkcji w roznych programach.
Nie jestem specjalista od elektroniki samochodowej ale najlepsze w tym problemie jest to ze blad p106 - map sensor wyskakuje zawsze za drugim razem po odpaleniu samochodu. Objawy sa takie ze nie trzyma obrotow na luzie, obroty faluja i czasami po kilku dniach problem moze zniknac ale nie ma w tym zadnej reguly :)) Sam reset tej opcji pozwala zapomniec o problemie do kolejnego rozladowania aku. Jezeli komus przytrafi sie awaria aku lub z jakichs powodow konieczne bedzie jego odlaczenie to najlepiej odrazu kierowac sie do mechanika ktory ma spft lub samemu sie zaopatrzyc w sprzet ktory nie tylko usunie blad(elm327) ale pozwoli zresetowac ustawienia autoadaptacji mapy wtrysku.

Offline olek1234

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Marzec 2018, 15:49:08 »
Witam czy problem z odpalaniem został rozwiązany.

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
[ix35 EL] Problem z odpalaniem IX35 2.0 Benzyna
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Marzec 2018, 18:17:17 »
Cytat: "Robik"

Jeszcze kilka takich przypadkow i trzeba bedzie zaopatrzyc sie w program i okablowanie zeby check nie straszył po odlaczeniu klem aku.


Witam
Panowie a nie lepiej zaopatrzyć się w mały żelowy akumulatorek żelowy 12V taki np do zabawek w celu podtrzymania napięcia gdy odłączamy aku?. Sprawa szybka, prosta, tania. Wpinamy poprostu rownolegle żelowy aku na krokodylkach do klem głównego aku, komputer ma podtrzymanie napięcia a po podłączeniu  głównego aku nie ma problemów z check enginem czy ponownym "uczeniu" się mieszanki:)