Autor Wątek: [i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie  (Przeczytany 42753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

areksz1977

  • Gość
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2013, 21:56:53 »
De_assis zaprawki zrobili jam α, nie chciałem tylko malować całych drzwi.
Kolon I20 wzorem nawet w swojej klasie nie jest, ale każdy wie też ile auto kosztowało i w tej cenie nic lepszego kupić się  nie dało. I20 ma wiele wad współczesnej motoryzacji (zawieszenie, lakier), .a jednak też wpadki -rdza przy klamkach i wentylacja no i sprzęgło też za wcześnie pada. Z drugiej strony ma sporo plusów jak silnik i w sumie bezawaryjność oraz wygląd. Prawda jest też taka że jest to nowa konstrukcja i obecne egzemplarze pewnie wielu wad naszych roczników nie mają. szału nie ma ale jakbym miał teraz coś w tej klasie kupić to co najwyżej jeszcze Rio wchodziło by w rachubę, czyli i tak "ta sama rzeka".

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2013, 22:09:50 »
Cytat: "areksz1977"
szału nie ma ale jakbym miał teraz coś w tej klasie kupić to co najwyżej jeszcze Rio wchodziło by w rachubę, czyli i tak "ta sama rzeka".


Mam nosa, że ten nowy i20 po lifcie pozbawiony będzie tych wszystkich wad. Tak to z reguły bywa.
Swoją drogą mając na myśli klamki to zastanawiam się czemu nie użyli konstrukcji takiej jak jest u mnie w Accencie... na oko wyglądają podobnie ale w i20 odciągamy cały element klamki czyli tą część przylegającą do lakieru również stąd bierze się problem. U mnie ta część klamki gdzie jest zamek jest stała a dopiero pozostała jej część jest odciągana więc NIE MA możliwości w jakikolwiek sposób uszkodzenia lakieru a rozwiązanie wprowadzili ciut wcześniej niż powstał i20 bo w 2006r.
Bedąc na ostatnim zlocie ogólnopolskim oglądałem szczegółowo pod tym kątem i20 naszej klubowiczki psyche i powiem Wam, że niczego niepokojącego nie zauważyłem a auto jest z 2009r. i nic przy klamkach nie było robione.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Styczeń 2013, 00:02:40 »
Cytat: "Zbyszek"
Bedąc na ostatnim zlocie ogólnopolskim oglądałem szczegółowo pod tym kątem i20 naszej klubowiczki psyche i powiem Wam, że niczego niepokojącego nie zauważyłem a auto jest z 2009r. i nic przy klamkach nie było robione.


Nie obraź się Zbyszku, ale nie wierze, ze występuje egzemplarz, aż z 2009 roku i że nie ma problemu z klamkami. No chyba, że klamki sa w kolorze nadwozia to nie wiem, bo moje sa czarne a jak tutaj wszyscy pisali o problemach to nikt nie wyszczegolnial jaki ma kolor klamek.
Nie wierze tez ze nas w konia robisz naturalnie, ale rozne problemy sie przewijaly przez to forum, jedni mieli stuki w desce, inni rdzewiejaca tylna klape ale kazdy mial chyba zrysowane drzwi klamkami.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Styczeń 2013, 00:08:47 »
Cytat: "de_assis"
nie wierze, ze występuje egzemplarz, aż z 2009 roku i że nie ma problemu z klamkami. No chyba, że klamki sa w kolorze nadwozia to nie wiem, bo moje sa czarne a jak tutaj wszyscy pisali o problemach to nikt nie wyszczegolnial jaki ma kolor klamek.

Z tego co pamiętam klamki NIE BYŁY w kolorze nadwozia.

Cytat: "de_assis"
Nie wierze tez ze nas w konia robisz naturalnie

Ja również nie więc najlepiej jesli w tej sprawie skontaktujesz się z użytkowniczką psyche : http://www.hyundaiklub.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=133

Offline psyche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 304
    • http://psyche.wilczy.pl
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Styczeń 2013, 14:11:10 »
Czuję się wywołana do tablicy...;) Już miałam i tak wziąć udział w dyskusji, Zbyszek mnie pospieszył. I prawdę pisał :)
Jak tylko znajdę chwilę w ciągu dnia, to zrobię zdjęcia moim klamkom. Nie są w kolorze nadwozia i nic się wokół nich nie dzieje - słowo.
Z pozostałych wad istotnie narzekam na wentylację, jest dramatyczna, zaparowane szyby mimo włączonej klimy, czas nagrzewania wnętrza także mógłby być krótszy.

Mam jeden problem, dotyczący pokrętła kierunku nawiewu. Zacina się i nie chce pracować na skrajnych pozycjach, a tych akurat używam najczęściej. Niestety, ponieważ już jest po gwarancji, po prostu przestanę używać nawiewu na ludzika ;p Przez 3 lata naprawiałam to z 5 razy w serwisie, nawet wymienili cały ten element, ale to kompletnie nic nie dało. Najwyraźniej nie umiem tego używać :D

Poza tym z autka jestem zadowolona, wiedziałam, że kupuję tanie auto i jak na tę cenę jest ok. Jeździ bezawaryjnie (dobra, zrobię wreszcie opis, jak mi wymieniali silnik, obiecuję... życie mnie dopadło i dopiero odpuszcza :/) i w sumie o to chodzi :)

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Styczeń 2013, 14:35:03 »
Kojarzyłem ten nick z Panią której wymieniali silnik i dlugo nie miala samochodu ... :)
Nie pomylilem sie.
No coz ... sam juz nie wiem co lepsze, wymiana silnika czy naprawa klamek. Taki jest wlasnie urok tego samochodu. Szkoda ze przed zakupem nie mozna bylo sobie wybrac rodzaju uszkodzenia  :roll:  :lol:

Kolon

  • Gość
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Styczeń 2013, 19:33:42 »
U mnie też jest skaza przy klamkach, a co do nagrzewania to dziś się zagrzało w 3-4 minuty i wszystkie szyby (były oszronione od środka i tylko przednią wydrapałem trochę :P ) zrobiły się przejrzyste z przodu. Z tyłu odmarzały trochę dłużej. Chociaż kij wie bo mój to import z niemiec, może samochodów też się to tyczy że na zachód idą "te lepsze" tak jak to ma miejsce przy wielu innych produktach.

Offline psyche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 304
    • http://psyche.wilczy.pl
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Luty 2013, 21:15:08 »
de_assis, to ja wolę ten mój wymieniony silnik ;)

Zdjęcia klamek - obu. No dobra, brudne są trochę, ale żadnej rdzy ani odprysków lakieru nie widać. Foty z komórki, co zrobić... ;)




Kolon

  • Gość
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Luty 2013, 22:10:59 »
zrób zdjęcia drugiego końca klamki bo rdza występuje w miejscu gdzie ruchoma część styka się z lakierem przy poruszaniu klamką

Offline psyche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 304
    • http://psyche.wilczy.pl
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Luty 2013, 22:42:17 »
No to mnie wystraszyłeś... Przyjrzę się temu bliżej.

Edit: Na reszcie dość niewyraźnych zdjęć nic mnie nie zaniepokoiło. Ale obejrzę na żywo :)

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Luty 2013, 23:20:36 »
Tych rysek nie widać z daleka, trzeba się dobrze przyjżeć, jakby nie to forum to bym ich w życiu nie zobaczył, no chyba że po jakimś czasie by się aż nadto wytarło.

Życze Ci jak najlepiej, bo już przeszłas katorge z silnikiem, ale nie wierze, że Ci nie obtarło, to problem zbiorowy.

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Luty 2013, 11:19:33 »
Cytat: "psyche"
No to mnie wystraszyłeś... Przyjrzę się temu bliżej.

Edit: Na reszcie dość niewyraźnych zdjęć nic mnie nie zaniepokoiło. Ale obejrzę na żywo :)


Na 1 stronie tematu "brak lakieru i korozja na drzwiach obok klamek" anel zrobił zdjęcie i zaznaczył strzałką gdzie trzeba tego problemu szukać. Bez zdjęcia anela też bym tego nie znalazł.

anel

  • Gość
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Luty 2013, 18:54:20 »
Na 1 stronie tematu "brak lakieru i korozja na drzwiach obok klamek" anel zrobił zdjęcie i zaznaczył strzałką gdzie trzeba tego problemu szukać. Bez zdjęcia anela też bym tego nie znalazł.[/quote]

Dokładnie tak.

W miejscach które uwieczniłeś na zdjęciach, raczej nikomu nic się nie dzieje.
Mój bolid umówiony w serwisie na początek marca ( tak mi  pasowało)
1.Malowanie punktowe drzwi pod klamkami.
2.Wymiana wewnętrznych części klamek 4 drzwi  + dodatkowo podklejenie folii
3. Malowanie klapy nie wiem czy całej,dopiero do oceny przez serwis ( rdza koło zamka)
Kończy się trzyletnia gwarancja trzeba wszystko zrobić :mrgreen:

Offline psyche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 304
    • http://psyche.wilczy.pl
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Luty 2013, 21:48:34 »
Ha! Rzecz jasna, mieliście rację! U mnie też się coś dzieje przy tych klamkach. Czyli, jak widać, awaria silnika nie zapobiegła innym przykrościom - tu ewidentnie źle zaprojektowanych elementów  :roll:
Wygląda na to, że znów będę musiała pojechać do serwisu (to już się nudne robi ;p).
Jak tylko wyleczę gardło...
anel, moja gwarancja już się skończyła :) Ciekawa jestem, co na to serwis.

anel

  • Gość
[i20 PB] 3 i 7 lat z i20 - małe podsumowanie
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Luty 2013, 04:23:37 »
"anel, moja gwarancja już się skończyła :) Ciekawa jestem, co na to serwis."


Zawsze możesz podjechać do serwisu ,przecież to wada fabryczna nie z twojej winy ,może H.polska wyrazi zgodę na naprawę pomimo upływu gwarancji.