Autor Wątek: Tucson benzyna 2,0 -świecąca kontrolka od poduszek w zegarac  (Przeczytany 21863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alien

  • Gość
Tucson benzyna 2,0 -świecąca kontrolka od poduszek w zegarach deski
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Kwiecień 2016, 13:53:33 »
Mam u siebie błąd B1326 FIS-Driver short to Ground i świeci mi się kontrolka poduszki. Lewy przedni czujnik uderzeniowy może jest zepsuty albo zwarcie do masy wyskakuje. Wyciągnąłem go i wtedy pokazał się błąd komunikacji z sensorem podczas podłączania zostawiłem go nie przykręconego w pionie zwisał na kablu i nie było błędu- nie ruszając wtyczki od czujnika ustawiłem go tak jak ma być czyli w poziomie i zakręciłem 2 śrubki  przytrzymujące sensor do podłużnicy i błąd wywaliło. Robiłem tak ze 3 razy i to samo nie przykręcając nie ma błedu a przykręcając jest. Nie wiem jak ten czujnik jest zbudowany w środku i jaka jest jego zasada działania (czy ma się zgnieść czy sam wstrząs-przeciążenie powoduje jego zadziałanie). Nie chciałbym niechcąca uruchomić poduszki bo nie wiem w jaki sposób ten sensor się aktywuje. Albo kable się popsuły a ostatnio padał deszcz lub sensor padł. Ma ktoś jakieś mądre rady.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
Tucson benzyna 2,0 -świecąca kontrolka od poduszek w zegarach deski
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Kwiecień 2016, 14:09:48 »
Dobrą rada jest wymiana. To nie jest droga rzecz (ok. 100 zł), mi padł prawy, po wymianie 2 lata spokoju

alien

  • Gość
Tucson benzyna 2,0 -świecąca kontrolka od poduszek w zegarach deski
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Kwiecień 2016, 15:36:01 »
Dziś sprawdzałem jeszcze raz. I okazało się że jeśli przykręcę tylko jedną śrubą tak jak ma być czyli w poziomie to jest ok. Ale gdy tylko przykręcę drugą śrubkę tą bliżej złączki z kablami to od razu wywala błąd. nie ma znaczenia czy lekko czy mocna wystarczy, że jest tam śruba i od razu mam błąd. W czujniku śruby przechodzą przez takie miedziane tuleje w plastiku i może to jest tak, że wywala błąd bo miedź przewodzi prąd i robi jakieś zwarcie. Więc raczej chyba nie kabel z wtyczką jest zły. Tylko nie wiem jaka jest zasada działania bo dałbym może ze 2 plastikowe podkładki i nie stykało by i nie było by błędu. A może musi być uziemienie do podłużnicy, żeby czujnik zadziałał????

bart

  • Gość
Tucson benzyna 2,0 -świecąca kontrolka od poduszek w zegarach deski
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec 2016, 22:01:17 »
ktoś napisał-samo nie zgaśnie- a u mnie zgasło,cztery dni temu autko pływało po drodze do domu,po prostu lało jak .... i po trzech dniach świeci  :-) ,przeczytałem temat ,pooglądałem wtyczki istotnie nie wyglądały idealnie ,poruszałem i cóż po przejechaniu kilkunastu kilometrów zgasło  :-D czy na zawsze nie wiem ,ale zgasło samo.