Autor Wątek: Kontrolka  (Przeczytany 8751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomCat

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Marzec 2009, 15:09:57 »
Kolego jak Twoja kontrolka?? Ja wymieniłem juz jakiś czas temu ten nieszczęsny filtr paliwa..ale wczoraj przejeżdżając przez kałużę kontrolka znowu sie zaświeciła..Konkluzja taka, że to chyba jakaś dziwna przypadłość Trajetów...duża wilgotność i elektronika wariuje..

teyfi

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2009, 12:59:08 »
Witam,
Nie wiem czy pomogę, ale może coś się rozjaśni. Otóż, w dolnej części filtra paliwa w silnikach diesela jest montowany czujnik, który reaguje na wodę i jeśli jej jest zbyt dużo w filtrze to zapala się kontrolka na desce. Spotkałem kilka przypadków partackiej wymiany filtra, kiedy ten czujnik był wyjęty a na jego miejsce do filtra wkręcona była śruba (tak żeby nic nie wyciekało). Wadą tego czujnika jest to, że ma o gwint z plastiku i jeśli ktoś przesadzi z jego dokręceniem to gwint potrafi się zerwać i wtedy partacze zostawiają go wyciągnięty w opisany sposób, lecz dalej podłączony. Kiedy zbierze się na sondzie jaka woda (np z deszczu czy kałuży) kontrolka się włącza, tak samo jak wtedy kiedy w filtrze jest zbyt dużo wody. Trzeba wymienić filtr paliwa, może przeczyścić styki czujnika i jeśli jest wyciągnięty zamocować go (jeśli gwint jest zjechany to osadzić na jakimś uszczelniaczu bądź wymienić).
Mam nadzieję że troszkę rozjaśniłem.
Pozdrawiam