Autor Wątek: Kontrolka  (Przeczytany 8739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przemo

  • Gość
Kontrolka
« dnia: 24 Luty 2009, 12:56:34 »
Mam problem z kontrolką coraz częściej pokazuje sie podczas jazdy.Byłem juz u wielu mechaników i elektryków i nikt nie wie od czego ona jest. Znajduje sie nad 3 nad obrotomierzem.Proszę o pomoc!!!

wlad

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2009, 18:25:27 »
jak wyglada?

Przemo

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2009, 21:43:54 »
ymmm wygląda jak duże O do połowy są jakby fale i po obydwu stronach są takie 2 krótkie paski a świeci na czerwono

zapala sie zwłaszcza jak wjedzie się w jakąś kałuże.

wlad

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2009, 21:52:51 »
to chyba kontrolka ABS-u.
wyglada,ze ktorys czujnik przy kole ma zly styk

Przemo

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2009, 21:58:50 »
Dzięki kolego a może wiesz czy to jest poważne trzeba to wymienić czy coś????????

a czy te kontrolki są jednakowe w innych samochodach typu audi , bmw itp. bo zapala sie tylko jak wiedzie się w kałuże.

---
Brt85: Używaj opcji edytuj! Czytaj regulamin!

wlad

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2009, 06:45:45 »
czujniki ABS-u maja wplyw na hamowanie-wiec jest to chyba wazna sprawa...
nie wiem jakie sa kontrolki w innych autach,niestety.
tylko dziwie sie ,ze twoi spece nie rozpoznali kontrolki-wiec albo to jakas inna,specyficzna kontrolka albo fachowcy dziwni...

TomCat

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty 2009, 08:50:40 »
Witam.
Wiem o jakiej kontrolce piszesz...
Jest to kontrolka filtra paliwa-świeci na czerwono. Flitr wymaga bezwzględnie wymiany na nowy-jest zabrudzony. Nie ignoruj tego!!
Pozdrowienia.

wlad

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty 2009, 18:00:44 »
Cytat: "TomCat"
Jest to kontrolka filtra paliwa-świeci na czerwono.

u mnie ta kontrolka ma inny jednak ksztalt i swieci na zolto...

TomCat

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty 2009, 20:40:02 »
Mam ksiażkę serwisową do Trajeta...oraz ten sam problem. Przy deszczowym dniu ta kontrolka zapala się na krótko. Jutro wymieniam filtr...

wlad

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty 2009, 22:01:41 »
Cytat: "TomCat"
Przy deszczowym dniu ta kontrolka zapala się na krótko

a co wspolnego z deszczem ma filtr paliwa?

Przemo

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty 2009, 22:54:42 »
Dzięki kolego TomCat jak wymienisz filtr daj znać czy ten problem zniknął. :-)

TomCat

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Luty 2009, 09:40:25 »
Cytat: "wlad"
Cytat: "TomCat"
Przy deszczowym dniu ta kontrolka zapala się na krótko

a co wspolnego z deszczem ma filtr paliwa?


Witam kolego WLAD :)). Napisałem, ze mam ten sam problem: "przy deszczowym dniu kontrolka zapala sie na krótko"!! Nie analizuję, dlaczego tak się dzieje. Auto mam od niedawna i nie mam żadnej pewnosci, że ten filtr był kiedykolwiek wymieniony wiec jeśli kontrolka zaczeła sie świecić, sprawdziłęm co to oznacza....zalecenie jest wyraźne. Filtr należy bezwzglednie wymienić!!
P.S. Albo poruszamy tu problemy wynikłe z eksploatacji aut albo bawimy sie w metafizyczne wyjaśnianie problemów. Swoją drogą..podczas deszczu panują specyficzne warunki..wilgotnosć powietrza osiaga maksymalne wartości, woda spod kół pod dużym ciśnieniem wciska się w każdy otwór w który moze sie wcisnać w aucie. Elektronika wiadomo, że jest uczulona na duże wilgotności...moze przy tak specyficznych warunkach ten problem się właśnie ujawnia...pozdrowienia

wlad

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Luty 2009, 09:57:05 »
Cytat: "TomCat"
P.S. Albo poruszamy tu problemy wynikłe z eksploatacji aut albo bawimy sie w metafizyczne wyjaśnianie problemów.

niestety w metafizyce jestem slabiutki. :mrgreen:
a powaznie objawem zabrudzonego filtra paliwa jest drastyczna utrata mocy,klopoty z odpaleniem itp-jednym slowe filtr "mowi" ze jest do wyrzucenia.oczywiscie mozna profilaktycznie wymieniac go,tylko ja do tej pory mam watpliwosci czy mowimy o tej samej kontrolce.z tego co wiem to na CZERWONO w autach swieca sie tylko kontrolki odpowiedzialne za bezpieczenstwo jazdy i krytyczne dla silnika podzespoly-np.ABS,hamulce,pasy bezp,cisnienie oleju.nawet kontrolka chek engine swieci sie na zolto.wiec watpie by kontrolka od filtra paliwa swiecila na czerwono-u mnie swieci na zolto.poza tym generalnie sygnalizuje ona poziom wody w filtrze paliwa a nie jego zabrudzenie.
a objawy podczas ulewy wskazuja na cos,co ma bezposredni kontakt z woda-np.czujnik ABS-u.oczywiscie sa to moje gdybania-tak naprawde z kazdym postem zaczynam miec watpliwosci,czy to jest kontrolka od ABS-u.ale na pewno w/g mnie nie jest od filtra :-(
poza tym nie wierze by przecietny mechanik nie znal znaczenia tak popularnej kontrolki w dieslu.
a najlepiej aby user w/w auta jakos pokazal na forum ta kontrolke-narysowal a pozniej zrobil fotke czy cos podobnego.dalo by nam to 100% pewnosc do rozwazan!
 z forumowym pozdrowieniem-wlad[z malej litery :mrgreen: ]
P.S.pytanie do przema-czy ta kontrolka zaswieca sie gdy wlaczysz zaplon?
jesli tak,to odlacz od filtra paliwa 2 przewody -jesli po wlaczeniu zaplonu nie bedzie sie swiecic,to bedzie wskazywac na filtr.przed wymienieniem go spusc nadmiar wody z osadnika i wtedy zobacz czy bedzie sie zaswiecac.

Przemo

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Luty 2009, 22:55:51 »
jak włączam zapłon sie zaświeci ja chciałem wstawić zdjęcie ale nie szło.


 

TomCat

  • Gość
Kontrolka
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty 2009, 22:16:39 »
Czołem....no prawie byśmy zakończyli rozważania nt tej kontrolki...już zamieściłem scan z ks. serwisowe kokpitu ale moderator pewnej stronki usunął je, za przyczyną jakiś tam uwarunkowań. Postaram sie znaleźć w sieci inne miejsce na nie..no a póki co jeszcze nie zdążyłem u siebie wymienić tego filtra ...