Autor Wątek: KUPNO - Terracan  (Przeczytany 35828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zeeb

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Styczeń 2013, 07:44:47 »
Jeszcze z 5 szt zobaczysz i będziesz spec :)
Zobacz jak praktyka szybko uczy, jeszcze kilka dni temu nie wiedziałeś nic...
Teraz jak nabrałeś już trochę wiedzy to możesz do poszukiwań bez większych obaw włączyć miśki. Tak trochę będę przy nich obstawał bo jednak model bardziej popularny, możliwości zakupu części (zamienniki) znacznie większe, spokojniej pojedziesz za granicę z powyższych powodów. Do tego dochodzi też kwestia komfortu i możliwości napędowych. No i kwestia odsprzedaży za jakiś czas. Myślę że miśka sprzedaż szybciej. Dużo szybciej.

jaclwapl

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Styczeń 2013, 08:35:05 »
Cytat: barzuc
Cytat: "zeeb"

Powoli się przekonuję, że jak trafię na ten egzemplarz - będę to wiedział od razu :)


Ja tak miałem ze swoim Santkiem.... już z daleka mnie wypatrzył:).... Zanim nie znalazłem to oglądałem chyba ze 20 różnych.... część z nich odpuszczałem po samej kontroli wzrokowej... Pamiętaj... ten Twój gdzieś tam jest i na Ciebie czeka:)

barzuc

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Styczeń 2013, 09:21:16 »
Cytat: "zeeb"
Jeszcze z 5 szt zobaczysz i będziesz spec :)
Zobacz jak praktyka szybko uczy, jeszcze kilka dni temu nie wiedziałeś nic...


Z tym specem to bez przesady :)
A nauka - praktyka jedno, Wasza pomoc (za co wszystkim dziękuję i mam nadzieję, że jeszcze trochę cierpliwości Wam zostało) - drugie, szperanie tu i ówdzie - trzecie.


Cytat: "zeeb"
Teraz jak nabrałeś już trochę wiedzy to możesz do poszukiwań bez większych obaw włączyć miśki.


Wczoraj je sprawdziłem... i nie spodziewałem się tego co zobaczyłem - mają mniejszą przestrzeń bagażową niż Terracan (biorąc poprawkę, na to że producenci przesadzają z pojemnością kufra to i tak wychodzi prawie połowa mniej... na poziomie SF czy XTrial-a).
Ja niestety muszę patrzeć żeby do bagażnika zmieścił mi się wózek (bez rozkładania i kombinowania), rowerek jeden i drugi, plecak walizka i przysłowiowe "chgw" co jeszcze ;)
Jak będę miał jakiegoś "miśka" na żywo przy okazji to rzucę okiem na kufer - tak dla spokojności :)
Z miśkami jeszcze jeden problem jest - musiałbym "cofnąć się" spokojnie o 2-3 lata rocznikowo, poza tym trochę mają opinie takich co się z rdzą i zgnilizną bardzo kumplują ;) Z kolei jak patrze na podwozie Terracana w wieku 10-11 lat - czuje że tu jeszcze to pojeździ bez większego stresu :)

Cytat: "jaclwapl"
Pamiętaj... ten Twój gdzieś tam jest i na Ciebie czeka:)


Bardzo na to liczę :)

zeeb

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Styczeń 2013, 10:54:46 »
Jak poszukiwania?

barzuc

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Styczeń 2013, 11:54:07 »
Niestety bez żadnych widocznych postępów.

We wtorek byliśmy oglądać jednego... w sumie najlepszy z tych wszystkich, które do tej pory widzieliśmy.. ale to mimo wszystko to jeszcze "nie to"...

barzuc

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Luty 2013, 21:15:15 »
Cytat: "Leszek_S."
Spoko spoko :-D poczytaj ile ja do swojego dorzuciłem :-D a przejechałem nim już 72 kkm i dopiero teraz można nim jeździć a ma przejechane 190 kkm


Zanim zacząłem na dobre szukać tego auta - z Twoimi perypetiami się zapoznałem. Między innymi dzięki Twoim postom wiedziałem na co zwracać uwagę (słaby punkt tego silnika - wtryski)... dorzucając do tego wszystko inne co znalazłem w sieci - wiem ile na "dzień dobry" można utopić w pozornie tanim egzemplarzu :) W tym akurat przypadku (właściwie oba jeden po drugim) - auta zbyt drogie w stosunku do swojej jakości... a co więcej... za kwotę którą można by było zaproponować - też bardzo mocno się bym zastanawiał bo przysłowiowe "tykające bomby". Na co mi auto, które było zaniedbywane i właściwie lekceważone - dobrze świadczy o nich, że to znoszą, ale wcześniej czy później nic nie wiedzący i nie robiący właściciel odbije swoje piętno na takim egzemplarzu.

Teraz po tym wszystkim co już oglądałem, naczytałem się itp. to szukam auta z udokumentowaną naprawą wtrysków i najlepiej pompy, ze sprawnym napędem, w miarę zadbane (nie szukam idealnego - bo takie też jest podejrzane w pewnym wieku), z wymienianym olejem... Tak na prawdę w tego typu samochodach przebieg jest drugorzędny (choć nie do pominięcia, bo auto około 160kkm bez naprawionych wtrysków - znaczy, że ja będę musiał je dość szybko robić... podobno 160-180kkm to ich żywotność)...

Co dalej - czas pokaże... na razie "na chłodno" zaczynam już wszystko oglądać, wszelkie odstępstwa od normy (np. braki oznaczeń i brak śladu po nich, czy nie w tych miejscach, niepasujące elementy wnętrza, braki "drobiazgów" pod maską np plastikowa osłona/maskownica) rodzą we mnie takie podejrzenia, że auto w 90% przypadków jest już skreślone "na dzień dobry".

Całe szczęście, że udało się nam w końcu ustalić to na czym nam zależy z listy wyposażenia, co nam różnicy nie robi, rocznik / przebieg... takie tam pierdoły, ale pozwalają szukać dużo konkretniej :)

zeeb

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Luty 2013, 09:14:31 »

Brayan73

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Luty 2013, 18:15:43 »
ciekawe co z autkiem nie tak
bo po podliczeniu ile zainwestowane to prawie cała wartość autka wychodzi
powinien napisać ze sprzedaje zestaw nowych części buda gratis :)
coś za ładnie to wygląda

barzuc

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Luty 2013, 21:40:59 »
Póki co - na razie jadę zobaczyć tego:
http://tablica.pl/oferta/hyundai-terracan-stan-bdb-bogate-wyposazenie-2005-CID5-ID2bhAW.html#ede69d8012;r:;s:
Po kilku dodatkowych informacjach i zdjęciach - zapowiada się nieźle, zobaczymy co w rzeczywistości... i co z tego wszystkiego wyjdzie :)

barzuc

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Luty 2013, 20:17:23 »
No i nastał koniec poszukiwań :)
Terek stoi na podwórku :) Los jednak potrafi płatać figle... trafił się srebrny po lifcie z automatem i TOD-em :)
Pierwsza trasa ~200km - bez problemów, ładnie trzyma obroty i temperaturę, rozpędza się płynnie do licznikowego 160, skrzynia działa bez problemów, napędy też.

Teraz papierki, kilka "drobiazgów" do zrobienia w warsztacie (wyszły na przeglądzie w ASO przed kupnem)... a potem parafrazując powiedzonko moich "ulubionych" budowlańców - "będę zadowolony" tudzież inne z cyklu "lać i jechać" :)

[ Dodano: 2013-02-14, 20:17 ]
P.s.
Dziękuję raz jeszcze wszystkim za rady i podpowiedzi :)

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Luty 2013, 20:34:44 »
Gratuluję zakupu. Byłem jednym z kibiców, których miałeś zapewne dużo więcej. Dlatego z miłą chęcią obejrzałbym nowy nabytek, tzn. jakieś fotki zewnątrz i wewnątrz. Jednym słowem: pochwal się.  :-D

barzuc

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Luty 2013, 21:27:06 »
Nawet nie wiedziałem, że miałem kibiców  :-D
W związku z tym, że pora już nie taka... zdjęcia jeszcze od poprzedniego właściciela...
Zdjęcia - niestety wiadomo - co innego niż rzeczywistość - ta jest wredna i pod pewnymi aspektami jest lepiej, pod innymi gorzej.






barzuc

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Luty 2013, 09:32:57 »
Cytat: "Leszek_S."
który to rocznik :?: fajnie wygląda w skórze no i z automatem....

Produkcja 2004 (więc patrząc po podpisie - ten sam co Twój) rocznik modelowy 2005.

Do działu wrzucę jak się trochę ogarnę :)

zeeb

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Luty 2013, 12:48:46 »
Gratuluję zakupu, oby służył jak najdłużej bezawaryjnie :)
Do automatu szybko się przyzwyczaisz i polubisz. Ja też kręciłem nosem na automat ale zmieniłem zdanie odkąd takowy użytkuję na co dzień.
Pozwodzenia :D

gacus2004

  • Gość
KUPNO - Terracan
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Luty 2013, 19:14:02 »
Podobne zdanie mam co do automatu,na początku podchodziłem z dystansem. W chwili obecnej nie wróciłbym do manuala.