Autor Wątek: Nie chce zapalić  (Przeczytany 1141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kliszczo

  • Gość
Nie chce zapalić
« dnia: 16 Luty 2009, 13:24:05 »
Witam, mam problem lantra nie chce zapalić. Dwa dni temu normalnie chodziła wszystko bez problemu, dzisiaj wsiadam zaczynam kręcić i nic.Sprawdziłem iskrę na świecach a tej brak.Przy odpalaniu wskazówka obrotomierza nawet nie drgnie.A najdziwniejsze jest to że problem pojawił się nagle.Wcześniej auto chodziło normalnie a teraz nawet się nie odezwie.

BartBartez

  • Gość
Nie chce zapalić
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2009, 15:46:21 »
Wg mnie problem tkwi w czujniku położenia wału ew. w samym ECU

kliszczo

  • Gość
Nie chce zapalić
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2009, 15:57:30 »
Czujnik położenia wału to inaczej czujnik halla jak dobrze rozumiem. Ale to jest najdziwniejsze że zrobiło się to z niczego chodził normalnie zaprowadziłem auto do garażu przychodzę dzisiaj i tylko rozrusznik kręci.

BartBartez

  • Gość
Nie chce zapalić
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2009, 09:30:02 »
Cytat: "kliszczo"
Czujnik położenia wału to inaczej czujnik halla jak dobrze rozumiem

Ostatnio była dyskusja na ten temat więc nie będę tego ponownie rozwijał.
Chodziło mi o czujnik położenia wału korbowego. Podobny problem tutaj http://forum.hyundaifanklub.pl/viewtopic.php?t=1665&highlight=power+transistor

kliszczo

  • Gość
Nie chce zapalić
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2009, 12:40:13 »
Czytałem kilka razy wskazany temat i u mnie sytuacja jest podobna ale u mnie z chwilą awarii przestały działać elektryczne szyby i ogrzewanie tylnej szyby.
Panowie po południu coś mnie skusiło aby wykręcić komputer.Otworzyłem pokrywę a tu połowa płytki zasiarczona i dziwnie pozalewana w kilku punktach. Chyba znaleziona została przyczyna awarii ale to jeszcze nic pewnego. Mam jeszcze pytanie czy drugi komputer musi mieć identyczny symbol czy może być inny np.z modelu o innej pojemności.


Witam dorzucam nowe fakty do mojej sprawy dzisiaj sprawdziłem przekaźnik główny to jest chyba od modułu i wogle się nie załącza po przekreceniu kluczyka.Jeżeli przytrzymam ręką styki to dopiero uruchamia się pompa paliwa.Już teraz to ja zupełnie nic nie wiem.Proszę o pomoc

Dziś mechanik stwierdził że przyczyną jest uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu.Już owy znalazłem a jutro ma przyjść więc założy i się okaże.


He no i po problemie to jednak był czujnik wszystko z robocizną wyniosło mnie 300zł to chyba przyzwoita cena.