Autor Wątek: Na jedynce dziwnie "wyje"  (Przeczytany 3592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomekcwik

  • Gość
Na jedynce dziwnie "wyje"
« dnia: 16 Luty 2009, 13:52:42 »
Mam xg350 z automatem i na jedynce podczas ruszania slychac lekkie wycie skrzyni, czy u was tez tak jest?

michaldroszcz

  • Gość
Na jedynce dziwnie "wyje"
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2009, 16:13:37 »
witam.
mam xg30 i podobny problem z automatem. znalazłeś już może rozwiązanie? u mnie problem pojawił się zaraz po kupnie samochodu i wymianie oleju w skrzyni. może warsztat coś -----jak wiesz co powoduje te dziwne dźwięki to daj znać. u mnie głównie dotyczy to biegów D i R.

IgoReCzeK

  • Gość
Na jedynce dziwnie "wyje"
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2009, 19:07:31 »
Cytuj
na jedynce podczas ruszania slychac lekkie wycie skrzyni

Witam. Miałem okazję przechać się na ostro XG 30 na ostatnim zlocie i nie było takiego objawu. Myślę, że problem tkwi w oleju znajdującym się we wnętrzu skrzyni biegów. Ponieważ cała skrzynia jest praktycznie sterowana hydraulicznie, to parametry oleju są bardzo ważne.
tomekcwik, czy wymieniałeś u siebie olej z filtrem po przekroczeniu 90000 km (5 lat)?
michaldroszcz, wygląda na to, że u Ciebie wlano nieprawidłowy olej i trzeba coś z tym jak naszybciej zrobić (czytaj wymienić na dedykowany do Twojej skrzyni). Jakie to są oleje? Przyznam się, że nie wiem.
W moim przypadku jest to: Diamond ATF SP-III lub Dia Qeen SP-III. Pozdrawiam Igor.

EMSI

  • Gość
Na jedynce dziwnie "wyje"
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Marzec 2009, 22:43:19 »
Tomek, to Ty masz w Olsztynie XG i się nie przyznajesz? Są tylko 3 xg w Olsztynie, więc albo masz srebrny z tablicą zaczynająca się na 8, albo ciemnozielony ten co był na sprzedaż na gratce z alu 17. Innym jeździ kobieta a ja tym z tablicą 99. :P

VirMan

  • Gość
Na jedynce dziwnie "wyje"
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2010, 14:40:27 »
wycie skrzyni na którymkolwiek biegu to :
1 .za mało leju ( choć radczej wtedy słabo ciągnie i szumi niż wyje i na każdym biegu)
2. zryte przekadnie
3 brud i marny lub stary olej który trzba natychmiast wymienić.

skrzynia automat powinna pracować bezgłośnie w kazdym modelu po 88 roku.