Autor Wątek: [Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?  (Przeczytany 18192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« dnia: 27 Grudzień 2012, 13:51:08 »
Witam.Od jakiegoś czasu po odpaleniu silnika słychać głośne stukanie -cykanie jak gdyby jeden z samo regulatorów hydraulicznych się nie napełniał.Im większe obroty tym cykanie jest szybsze.po nagrzaniu silnika dalej jest słyszalne ale cichsze.czy może być inna tego przyczyna?

tomek27

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2012, 16:57:08 »
Stan oleju w silniku sprawdź.

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2012, 17:18:31 »
olej ok

BB112

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2012, 17:42:29 »
Kolego skad dokladnie stuka? Z pod zaworów? Caly czas, czy tylko jak cieply na postoju? Jak dodasz gazu tez stuka czy juz nie?

tomek27

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień 2012, 18:27:53 »
Odkręć pokrywę zaworów, po prawej stronie wałków znajduje się łańcuch rozrządu, jest tam blaszka kontrolna stanu łańcucha (w kształcie kątownika). Odkręć ją, przykręć śruby w stare miejsce, ale już bez blachy. Jeśli stukanie ustanie, zmniejszy się tzn że masz łańcuszek do wymiany. Nic się nie stanie jeśli będziesz bez niej jeździł.

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień 2012, 20:07:50 »
Pasek ,łańcuszek rozrządu ,ślizg i ta blaszkę wymieniałem ok 8000- 10000 km temu a te stuki dochodzą bardziej z lewej strony silnika ,tam gdzie pasek

tomek27

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudzień 2012, 22:47:33 »
Z lewej jest pompa wody i też potrafi hałasować. Sprawdź jeszcze czy alternator się nie odkręcił z tyłu.

W najgorszym wypadku silnik umiera.

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Grudzień 2012, 06:24:25 »
Stawaim jednak na hydrozawory , w jednym jest już słabsza sprężyna i dlatego to cykanie spróbuj jeszcze zmienić olej na gęstrzy.

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Grudzień 2012, 09:58:03 »
Ciężko określić skąd dokładnie dobiega stukanie.Na pewno bardziej z prawej strony.kiedy silnik jest zimny -najbardziej.Kiedy dodaje się gazu jest tak samo ale szybciej.a kiedy silni się nagrzeje stukanie jest ale o wiele cichsze. Może faktycznie wymienię olej na mineralny-mam półsyntetyk.

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Grudzień 2012, 11:13:26 »
Cytat: "melchior71"
Może faktycznie wymienię olej na mineralny-mam półsyntetyk.

Najlepiej superol z dodatkiem moto doktora i smoły  :evil:

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudzień 2012, 15:04:43 »
Dzięki za wsparcie .Już po problemie.Pisałem że stan oleju jest w normie bo sprawdzałem 2 tygodnie temu.Misa olejowa w miejscu gdzie prawie dotyka rury wydechu była przepalona i przerdzewiała od prawdopodobnie temperatury.Prawie cały olej zwiał.Dziurka zaspawana.misa wyczyszczona i pomalowana,olej nalany.silnik chodzi cicho tak jak powinien.Dzięki za wsparcie i zainteresowanie.Pozdrawiam i szczęśliwego N.R.

tomek27

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Grudzień 2012, 00:04:08 »
Cytat: "melchior71"
olej ok
Cytat: "melchior71"
Pisałem że stan oleju jest w normie bo sprawdzałem 2 tygodnie temu
Cytat: "melchior71"
Prawie cały olej zwiał.



Dosłownie jakbym słyszał moją żonę.
"-Kochanie dlaczego silnik tak głośno pracuję?
 -Nie wiem, pewnie maska o coś stuka.
 -A kiedy olej sprawdzałaś?
 -Niedawno."

Nie było oleju, a zawory grały jak dzwony na kościele. Po dolaniu, cisza.

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień 2012, 08:48:12 »
To fakt.Z tym że już kiedyś miałem brak oleju i stuki były całkiem inne-właśnie zawory grały.Tym razem stuk był rytmiczny pojedynczy i to wprowadziło mnie w błąd.No i kto by się spodziewał dziurki w misie olejowej?2 Tygodnie temu -przed świętami -miałem trasę i stan był w normie więc tą kontrolę sobie odpuściłem :oops: W każdym razie dobrze że są w śród nas takie osoby jak kolega tomek27 którzy przypominają o tym że samochód to kupa blachy i wszystko się może zdarzyć. ;-)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2013, 23:57:09 »
Ja się bym spodziewał - miałem tak zmasakrowaną że diagnosta bał się że mu na łeb wyleci olej w każdej chwili - diagnoza była tylko jedna - wymiana misy.

melchior71

  • Gość
[Lantra J2] Stukanie w silniku. Co to ?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Styczeń 2013, 08:35:10 »
kumpel miał to samo w parę lat młodszej elantrze! To chyba firmowa przypadłość.Ja miałem szczęście bo mechanik zalutował dziurkę mosiądzem ale i tak mam już zamówiona nową misę.