Autor Wątek: [Atos] Czy wasze Atosy też zamarzają?  (Przeczytany 2137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wlad

  • Gość
Czy wasze Atosy też zamarzają?
« dnia: 11 Luty 2009, 13:59:32 »
dzis po raz 3 tej zimy zamarzl mi atos-tzn.nie bylo mozliwosci wejscia do auta inaczej niz bagaznikiem.wszystkie zamki byly posklejane-nie dal rady ani c.z. ani kluczyk.wczesniej traktowalem to z przymruzeniem oka,ale dzis spoznilem sie dzieki temu do pracy.poza tym otwierajac na sile tylne drzwi wyrwalem z mocowania dzwigienke odblokowujaca zamek.rezultat-mam teraz w tych drzwiach stan zerojedynkowy-albo sie nie otwieraja albo sa stale niezamkniete :mrgreen:
nie dziwilbym sie-wieczorem ulewa,rano mroz.ale elantra ma te same warunki i nigdy nie bylo najmniejszych problemow-mimo otwierania tylko z pilota.
wiec pytanie-TTTM czy moj jest jakos felerny?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:03:26 przez Brt »

Mimix

  • Gość
Czy wasze Atosy też zamarzają?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2009, 14:30:04 »
potraktuj zamki jakims smarem w spray'u albo nos przy sobie odmrazacz :D kiedys znajomy mi sprzedal patent, ze jak mu zamarazl zamek to podgrzal klucz zapalniczka wlozyl do zamka odczekal kilkanascie sekund i pomoglo :P ale lepiej potraktowac zamek smarem, bedzie wypieral wode. Zapalniczka to polsrodek "w razie W" :P

Karwass

  • Gość
Czy wasze Atosy też zamarzają?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Luty 2009, 15:37:10 »
mimix tu nie chodzi o zamarznięty zamek tylko o cały mechanizm zamka centralnego. Mam to samo dziś chciałem jak zawsze otworzyć Atosa przez bagaznik lecz tez zamarzł wrr... udało mi się jednak kluczykiem rozruszać centralny i po paru minutach otworzyły się tylko drzwi od kierowcy:) Z tego co wiem to Atosy już tak mają. Po pierwsze przed zimą trzeba uszczelki drzwi przesmarować np. gliceryną one też sie przyczyniają do przymarznięcia drzwi i obrywania klamek. Po drugie rozebrać tapicerkę drzwi i przesmarować mechanizm centralnego. Pozdrawiam

wlad

  • Gość
Czy wasze Atosy też zamarzają?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2009, 15:59:37 »
Cytat: "Karwass"
o cały mechanizm zamka centralnego

centralny jest w porzadku-po prostu nie radzi sobie z takim obciazeniem.zamek jest tak sklejony,ze ciagnac cycek od blokady wyrwalem wodzik z plastikowego zatrzasu [w poszyciu drzwi].wiec sila jest duza.
a sam zamek bez problemow sie przekreca-wina lezy w mechanizmie blokowania,bo drzwi od bagaznika nigdy mi sprawily takiej niespodzianki.

BartBartez

  • Gość
Czy wasze Atosy też zamarzają?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2009, 16:23:48 »
Wyczyścić wszystko, przesmarować i wytrzeć ile się da(tak aby jak najmniej smaru pozostało)

wlad

  • Gość
Czy wasze Atosy też zamarzają?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2009, 21:53:54 »
w sobote bede musial ruszyc tylek :mrgreen: