Autor Wątek: [ix35 EL] Kilka pytań ...  (Przeczytany 5239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
[ix35 EL] Kilka pytań ...
« dnia: 05 Styczeń 2013, 10:08:44 »
Hi. Niedawno kupiłem ix35 1,7 CRDI Blue Drive.
Ma parę uszkodzeń i w związku z tym pytania:
Mam uszkodzony czujnik Stop&Go, czy jakoś tak (ten od wyłączania silnika na np. czerwonym świetle - silnik powinien startować po wciśnięciu sprzęgła). Czy to jest to małe g... przy klemie na akumulatorze? Jeśli tak, to jakim cudem wie, że akurat stoję, a nie jadę? Jeśli nie, to gdzie on jest? Cały czas na wyświetlaczu mam informację, że jest uszkodzony, i jest to mocno irytujące... Ile to może kosztować, i czy można ewentualnie samemu, lub po podpięcia do komputera to wyłączyć?

Mam uszkodzony jeden z czujników do pomiaru ciśnienia w kole (jakiś debil przy wymianie opon zapewne rozpieprzył go dokumentnie). Powinien pokazywać się błąd na wyświetlaczu? Czy od tego jest jakaś kontrolka? Bo nic nie widać na "zegarach", żeby coś było nie tak z ciśnieniem, a skoro są czujniki, to raczej coś powinno pisać, czy świecić.... Może wyłączona jest ta opcja w komputerze? Ile może kosztować taki czujnik?

Temperatura silnika. Był już podobny temat, ale dopytam się: Przy temperaturze ok. 0 stopni po ok.7 kilometrach mam 3 kreski. Jak było -15 to po przejechaniu 15 kilometrów żadna nie pokazała się. Tak ma być, czy termostat jest padnięty? Jak jest u was?

Co wymienia się przy okazji wymiany oleju oprócz oczywiście oleju, i filtra oleju oraz powietrza? Jaki olej? Jakieś inne podzespoły, które okresowo muszę wymienić? Po ilu tysiącach muszę rozrząd wymienić?

Rozpisałem się... Ale kto pyta, nie błądzi.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
[ix35 EL] Kilka pytań ...
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2013, 10:28:05 »
To nie ten dział - my tu wymieniamy informacje o Tucsonach - najfajniejszych i najładniejszych samochodach na świecie.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
[ix35 EL] Kilka pytań ...
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Styczeń 2013, 10:40:22 »
Edytuj tytuł na bardziej zrozumiały, inaczej temat poleci do kosza

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Kilka pytań ...
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2013, 12:01:24 »
A to kupiłeś auto bez instr obsługi? Nawet jeśli z "drugiej ręki" to był zakup to jakieś papiery na auto powinieneś dostać.... :lol:  :oops:

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
[ix35 EL] Kilka pytań ...
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2013, 17:01:56 »
Cytat: "Brt"
Edytuj tytuł na bardziej zrozumiały, inaczej temat poleci do kosza


Podpowiedz proszę jak to zrobić....

[ Dodano: 2013-01-07, 17:04 ]
Cytat: "jacek2"
A to kupiłeś auto bez instr obsługi? Nawet jeśli z "drugiej ręki" to był zakup to jakieś papiery na auto powinieneś dostać.... :lol:  :oops:


Mam instrukcję ofc. Po francusku... :-)

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 868
[ix35 EL] Kilka pytań ...
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Styczeń 2013, 17:07:51 »
Prawy górny róg postu masz przycisk "Edytuj"

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Kilka pytań ...
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2013, 12:20:36 »
Cytat: "beam_beer"
Mam instrukcję ofc. Po francusku... :-)
to tylko współczuć. Zostaje Ci tylko znaleźć salon hyuika w okolicy i tam się wszystkiego dopytać, lub zamówić jakąś instr obsługi... powodzenia