Autor Wątek: [Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.  (Przeczytany 44126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Artur

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Styczeń 2012, 18:53:43 »
Ok panowie jutro zobaczę ten filtr jak będzie widno  ;-) Tą linkę należy zdjąć z tego kółeczka i po wszystkim ? Dziś włożyłem z ciekawości głowe pod kierownicę aby zobaczyć jak to wygląda i zobaczyłem jakiś dziwny przełącznik  :lol: Nie mam pojęcia do czego służy, widzę go 1 raz  :mrgreen: nie wiecie czasami za co on odpowiada ?


Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Styczeń 2012, 19:33:20 »
Nie jest to nic fabrycznego, a czy się coś dzieje jak go przełączasz  tylko uważaj żeby nic nie wybuchło  :mrgreen:  Przewód gruby może jakieś zabezpieczenia przed kradzieżą, ale w takim miejscu to chyba nie . Może nitro  :mrgreen: Chyba jak rozwalisz całą konsolę to po nitce do kłębka.Sprawdz jeszcze czy takiego koloru kabelki nie idą od akumulatora.

Artur

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Styczeń 2012, 19:37:25 »
hmm nie próbowałem przy włączonym silniku lecz przełączałem na wyłączonym i można go przełączać w 3 pozycjach (do przodu, pośrodku, i do tyłu). Ten czerwony kabel idzie tam pod kierownice gdzie jest większość kabli a dalej to nie wiem  :mrgreen:  haha dlaczego wiedziałem, że ktoś napisze NITRO :D

A odnośnie tych linek to trzeba je zdjąć i wtedy można zdejmować panel ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Styczeń 2012, 19:48:55 »
Trzeba trzeba z tym nitro " skąd wiedziałem " to teraz jest 1:1. Co do linek to nic trudnego i popsuć się nic nie da tylko przy montażu trzeba ustawic je tak że np przełącznik w jakieś skrajne położenie i wtedy linka na ten plastik biały lub żółty wychylony też na max lub min i oczywiście pancerz też trzeba wcisnąć w spinki.

Artur

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Styczeń 2012, 20:54:12 »
OK z linkami już ogarnąłem, jest to bardzo proste  :mrgreen: jednak za nic nie wiem jak zdjąć tą osłonę od tego filtra, a chciałbym zobaczyć bo może warto byłoby go wymienić.

BTW jaki w końcu jest model żarówki do podświetlenia panelu ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Styczeń 2012, 21:12:40 »
Cytat: "Artur"
OK z linkami już ogarnąłem, jest to bardzo proste  :mrgreen: jednak za nic nie wiem jak zdjąć tą osłonę od tego filtra, a chciałbym zobaczyć bo może warto byłoby go wymienić.


foto 1 strzałką zaznaczyłem taki cypelek który trzeba przycisnąć aby dostać się do filtra na tym zdjęciu jest zasłonięty

foto 2 tu widać już cypelek

U mnie tego filtra nie było wcale i chyba u Ciebie też nie będzie jeśli jest to napewno wymień bo pewnie tkwi tam już długo i pamiętaj o brudzie na parowniku.

reszta czynności TU

[ Dodano: 2012-01-07, 21:18 ]
foto 3 dla łatwiejszego wyjęcia klapki pojemnika filtra możesz zdemontować belkę (4 sruby) na której mocowany jest schowek.

Artur

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Styczeń 2012, 21:20:12 »
Kurcze, spróbuje jutro ten cypelek znaleźć, wezmę auto na spokojnie do cieplego garażu  :lol:  i się pobawię.  A wiesz może jaki model jest żarówek do podświetlenia konsoli i ile ich jest ?

No właśnie ta belka mi przeszkadza, a jak odczepię na dole ten cypelek to odczepię także na górze bo będę wiedział jak

Kurako

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Styczeń 2012, 10:15:35 »
ten przełącznik może odpowiadać za wyłączenie airbag'a pasażera :)

Artur

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Styczeń 2012, 15:56:09 »
hmm możliwe, ponieważ zmieniałem położenie tego przełącznika podczas gdy silnik pracował i nic się nie zmieniło a zazwyczaj taki przełącznik jest na prawym boczku koło drzwi aby wyłączyć poduchę a w accencie tego niema

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Styczeń 2012, 16:19:01 »
To nie może być od AIR BAG gdyż wygląda na samoróbke i jest w takim miejscu że przypadkiem można go przełączyć . Nie zostaje nic jak tylko po nitce do .......

Kurako

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Styczeń 2012, 16:51:57 »
kłębka :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Styczeń 2012, 16:56:21 »
Dziękuję zabrakło mi tuszu  

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-01-09, 12:44 ]
Edycja postu: ortografia.

To była podpucha dla Kurako :mrgreen:

tomek27

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Styczeń 2012, 18:03:22 »
a moze to jest wylacznik do wzmacniacza.  ktos zamiast podlaczyc pod radio nie wiedzac ze tak sie normalnie robi zrobil sobie taki wylacznik na krotko.
albo wlacznik swiatla wstecznego biegu, ewentualnie przeciwmglowe albo jakiegos bajeranckiego podswietlenia.

Kurako

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Styczeń 2012, 18:38:58 »
bardzo czesto ludzie robią osobny włącznik tuby basowej albo wzmacniacza.. ale kto to robi w takim miejscu?

Artur

  • Gość
[Accent LC] Wymiana żarówek w liczniku z obrotomierzem.
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Styczeń 2012, 20:04:10 »
Nie mam pojęcia do czego on jest, żadnej reakcji po przełączeniu nie ma