Autor Wątek: [Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?  (Przeczytany 8175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KrzychooPL

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« dnia: 25 Listopad 2012, 22:44:48 »
Witam

Odzidziczyłem kilka dni temu Hyundai'a Lantre Kombi 96' po mojej mamie, a w autku jest troche do zrobienia.

Jedną z rzeczych za ktora nie wiem jak sie zabrać to wymiana anteny. Antena została urwana i poprostu jej nie ma. Szukałem anten na allegro i znalazłem ale są dosyć drogie :| Antena w orginale jest wyciagna rzecznie (nie jest elektryczna)

Takie cos na allegro kosztuje 100zł



Czy da sie wyciagnąć antene i wymienić tylko sam maszt ?
Może jakiś inny pomysł ?

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2012, 23:24:45 »
Pewnie się da, ale rozbieranie i składanie będzie na bank trudniejsze od wymienienia całości.

Inna opcja to zakup anteny uniwersalnej. Ta np powinna pasować i wyjść taniej niż oryginał: http://www.allegromat.pl/aukcja124625 .

Możesz się też pobawić w jakąś uniwersalną wysuwaną automatycznie. Pewnie będzie to polegało na podciągnięciu jednego kabla od radia do anteny by ona "wiedziała" kiedy radio się włącza, albo do stacyjki/bezpieczników i wtedy będzie się wysuwać zawsze gdy załączysz zasilanie. Nie wiele więcej roboty jak i tak planujesz przy tym grzebać, a komfort z korzystania o wiele większy. Różnica w cenie około 30zł (20zł różnica samej anteny + ~10zł przełącznik i kabel). Np: http://www.allegromat.pl/aukcja124626 .

KrzychooPL

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2012, 00:09:15 »
Oooo, odrazu inna (normalna) półka cenowa :) Wybiore tą uniwersalna - teleskopową.

Widze ze sa w ofercie jeszcze tańsze uniwersalki. Brać je czy lepiej kupić tą droższą ?

http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=d&sg=0&string=Samochodowa+antena+teleskopowa+UNIWERSALNA

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2012, 16:18:16 »
Poprzeglądaj zdjęcia w aukcjach i raczej najtańszej nie kupuj. Ta cena zawsze z czegoś wynika - długości, jakości, grubości kabla antenowego itp. U siebie takiej nie montowałem, więc gwarancji nie dam, że wszystko ładnie będzie pasować. Choć powinno.

tomek27

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2012, 19:20:09 »
Antena elektryczna to wygoda, ale i denerwujące urządzenie. Za każdym razem jak włączasz radio wysuwa się a co za tym idzie wydaje z siebie dźwięki. Mnie to strasznie denerwowało więc ją odłączyłem. Skutek taki, że przeżyła do pierwszej wizyty na myjni automatycznej... przez moją żonę.   :lol:

Vanitum

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2012, 10:27:29 »
Zwróć uwagę, żeby antena nowa odpowiadała długością antenie oryginalnej, inaczej możesz mieć problemy z odbiorem.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2012, 11:35:26 »
Podstawowy problem przy uniwersalnej to czy uszczelka i mocowanie u góry będzie pasować, czy ma rurkę do odprowadzania z niej wody i jeszcze jedno - trzeba się bawić w lutowanie i zrobić to porządnie !!!

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopad 2012, 22:44:23 »
Hej . u mnie w kombiku koło anteny w srodku pod tapicerką boczną jest orginalna kostka  i przypuszczm ,że jest ona własnie do automatycznej anteny . W ogrinalnej kości do  radia w miejscu obsługi anteny są kable , tak więc jest szansa że w lantra ma orginalną instalacje do automatu,( accent ma fabrycznie automat antene). A i o długośc kabla antenowego niemusisz się martwić . bo jest złączka

KrzychooPL

  • Gość
[Lantra J2] Wymiana anteny samochodowej. Czy cała ?
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopad 2012, 16:07:02 »
Taka mala usterka a tyle komplikacji , jak przestanie padac pojde i zobacze czy jest ta kostak do autmatycznej anteny bo jak narazie pada w Wlkp. od 8 godzin :(