Autor Wątek: [ix20] Akcja serwisowa ix20  (Przeczytany 25424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Grudzień 2012, 15:08:12 »
Cytat: "kml"
Napisz które ASO jest takie "fajne"

Z mojej miejscowości.

beazee

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Grudzień 2012, 12:31:52 »
Cytat: "KoTeK"
ale dlaczego sami nie powiadamiają użytkowników (...) Pan stwierdził, że to nie jest "akcja przywoławcza"

Dokładnie taką samą odpowiedź dostałem od Hyundai Ireland. Jest to "akcja serwisowa" a nie "akcja przywoławcza", nie ma wpływu na bezpieczeństwo a samochód jest sprawdzany dopiero kiedy sam pojawi się w ASO z jakiegokolwiek powodu (najczęsciej na przegląd).

Dobrze, że choć oni odpowiedzieli bo lokalnemu ASO najwyraźniej email "sie popsuł".

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Grudzień 2012, 21:14:07 »
Z powyższych wpisów wynika jasno, że Hyundai Polska i nie tylko oraz współpracujące z nim ASO ciągle nie wypracowały jednego i właściwego także z punktu widzenia klienta wzorca postępowania przy okazji takich akcji. Cierpi na tym przede wszystkim wizerunek marki. Gdyby nie fora internetowe pewnie niektórzy z nas nawet by się nie dowiedzieli, że była...
Ciekawe co na to centrala marki? Pytanie zapewne z gatunku retorycznych.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Grudzień 2012, 21:26:35 »
Od importera w Czechach dostałem zaproszenie na wymianę amortyzatorów . Moje auto jest na liście z godnie z numerem VIN , przekazałem ta informację wraz z cała korespondencja do importera do pana Pawła Lilipop . W dniu wczorajszym zadzwoniłem do Hyundaia i dostałem odpowiedz że polski importer nie przewiduje takiej akcji , że mam udać sie do serwisu w Ostrawie na wymianę amortyzatorów, chodź do Ostrawy  mam 110km  ale trzeba tam pojechać przynajmniej dwa razy po 4H i drugi problem język

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Grudzień 2012, 22:06:35 »
lukasz.zst, czemu przynajmniej dwa razy?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Grudzień 2012, 22:13:39 »
Raz na sprawdzenie i zamówienie dwa na założenie ,znając mój pech to będzie trzy jak będzie walnięta geometria

kml

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudzień 2012, 22:41:18 »
Nie rozumiem: jeżeli samochód kwalifikuje się do wymiany to co ma być sprawdzane i zamawiane? Powinieneś jechać na wymianę i montaż od razu a geo ZAWSZE się ustawia po wymianie amorów.

Swoją drogą to ja bym to wysłał do centrali EU oraz do Korei z pytanie dlaczego w Czechach wymieniają a w PL "nieDaSię" i "tenTypTakMa"

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Grudzień 2012, 23:07:25 »
Tak wydałem na początku maja do Czech  ,do Hyundai Europa do dziś nie mam odpowiedzi

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Grudzień 2012, 20:34:19 »
Dzisiaj odbyłem "zasugerowaną" dilerowi akcję serwisową. Pan stwierdził, że hamulec jest OK. Nie pozostało mi nic innego jak samemu się cieszyć, a Panu zza lady "pożyczyć" zdrowych i wesołych oraz szczęśliwego nowego Yorku.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Grudzień 2012, 20:37:22 »
Wymienili ci zaciski

dylmar

  • Gość
akcja serwisowa wymiany zacisków
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Grudzień 2012, 22:05:56 »
Witam!
W czasie przeglądy po roku eksploatacji końcem października br. w servisie Viamot Kraków(tam dokonywałem zakupu H), dokonano mi wymiany zacisków,ale bez wcześniejszego wezwania-wg serwisu mieli tego dokonywać w ramach akcji przy przeglądach rocznych!
Pozdrawiam jako nowy użytkownik ix20 i HKP!

epus

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Styczeń 2013, 13:38:50 »
Witam !
Po przeczytaniu informacji na forum skontaktowałem się z serwisem i po podaniu nr VIN stwierdzono, że mój  ix20 kwalifikuje się do wymiany zacisków tarcz hamulcowych tylnych. W serwisie byłem w dniu 04.01. i po ok 1-ej godzinie samochód był gotowy. Na moje pytanie czy była zasadność wymiany zacisków gdyż ja podczas eksploatacji nie zauważyłem  problemów z hamulcami oraz dlaczego nie powiadamiają użytkowników o całej akcji - otrzymałem odpowiedź , że wymienili co trzeba zgodnie z wytycznymi Hyundaia nie bawiąc się w diagnostykę ,a akcję powiadomień mają zamiar rozpocząć. Na moje pytanie czy Hyundai planuje również akcję związaną z głośną pracą zawieszenia odpowiedzieli ,że na dzień dzisiejszy tj. 04.01. br. nic im o tym nie wiadomo ale być może w przyszłości będzie taka akcja jak  miało to miejsce w modelu ix35 gdzie wymieniali amortyzatory. Obecnie od marca 2012 mam przejechane 8000 km. Pozdrawiam wszystkich.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Styczeń 2013, 20:49:05 »
Bardzo proszę tłumaczyć przez google
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=86&t=25299&start=150
W Czechach jest pełna akcja serwisowa na zawieszenia przednie i tyknie w ix20

rekin323

  • Gość
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Luty 2013, 18:30:04 »
Witam

Wykonując 1-go przeglądu faktycznie została wykonana akcja serwisowa na linke zacisków tył ( przyznam ze w lato miałem wrażenie przegrzania hamulców tylnych),a właściwie gorąca felga stalowa sugerowała kres możliwości hamulców trasa ok10km po mieście...dziwne ze tunel aerodynamiczny nic nie wykazał
Oczekuję że jako właściciele aut z partii roczników 2011/2012 powyższy problem został rozwiązany skutecznie, oczekuje trwałości klocków tył na poziomie 60000km tzn 2razy dłuższej niż przód, wiec prośba monitorujmy nasze auta pod względem trwałości okładziny tył.( przy krótszym interwale wymiany oczekujmy rabatu w/w grupy części- napewno połowa kierowców jezdziła nieświadomie a nie rajdowo !!!
"NIE TYLKO GWARANCJA A TRWAŁOŚĆ KLOCKÓW TYŁ " dzięki ze wiekszość ASO posiada już cześci nowego typu :!:

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Akcja serwisowa ix20
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Luty 2013, 18:25:06 »
Dziś będąc na serwisie po 1 roku, w komputerze zostało wymienione oprogramowanie. Wg. info serwisu po podpięciu samochodu do komputera, jest info czy oprogramowanie wymaga wymiany. Nic nie dowiedziałem co ma zmieniać nowy soft.