Forum > Tucson JM
[Tucson] Klocki hamulcowe tył
rumburak:
Istnieją dwa rodzaje klocków hamulcowych do tylnych kół, więc trzeba uważać, gdyż pełno ich w ofertach sklepów, a także na Allegro. Niejednokrotnie są tańsze (widziałem takie nawet za 24 zł/kpl), więc mogą nieuważnego klienta omyłkowo skusić ceną. Przeznaczone są do Tucsonów sprzed roku 2007, a ich katalogowe rozszerzenie ma w symbolu: 2EA00.
Załączone poniżej zdjęcie obrazuje wygląd klocków tylnych starego typu.
Te właściwe klocki mają końcówkę w symbolu -3XA30, czyli 58302-3XA30
Klocki do kół przednich mają numer katalogowy 58101---, np. 58101-2EA21 i wygląda na to, że z przednimi klockami nie ma wyboru różnych wariantów.
seboc:
Ja zamowilem klocki wg numeru nadwozia i nie pasowaly.
Podobnie mialem z rozrzadem (choc w tym wypadku warsztatowi nie ufam) - do mojego ponoc mial byc jakis sprytniejszy naciagacz.
bartek723:
Do mojego pasują tylko od SOULA diesla :shock:
kosmos2011:
Do każdego modelu Hyundai-Kia pasują klocki oryginalne i zamienniki.
W Twoim przypadku jest to numer oryginału 58302-2EA30.
bobek310:
Ja do mojej furki kupiłem na tył klocki niemieckiej firmy Master - Sport i pasowały bezproblemowo (na allegro). W komplecie były blaszki sprężynujące.
Nawigacja