Autor Wątek: Nie działające radio/zegarek/tylne przeciwmgielne  (Przeczytany 998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

waxain

  • Gość
Nie działające radio/zegarek/tylne przeciwmgielne
« dnia: 26 Styczeń 2009, 08:12:05 »
Witam,

W sobotę odebrałem auto z malowania/wymiany drzwi/wymiany błotnika (po tym jak gość na parkingu przejechał mi dostawczym po całym boku...). Wszystko ładnie już wygląda, problem w tym, że dziś zauważyłem nie działąjące radio, zegarek (wogóle nic się nie wyświetla) oraz tylną przeciwmgielną (dioda w aucie przy włączniku się nie pali oraz samo światło). Na pewno podczas malowania był odłączony akumulator, poza tym nie sądzę by coś grzebali przy bezpiecznikach (tu mogę się mylić bo się nie znam :).

No i teraz moje pytanie, gdzie może leżeć przyczyna powyższych problemów, czy to faktycznie ich wina czy to po prostu przypadek (gdyby np. za te rzeczy był odpowiedzialny 1 bezpiecznik który mógł się akurat spalić) ?

Z góry dzięki za pomoc :)

BLOONDYN

  • Gość
Nie działające radio/zegarek/tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2009, 10:11:12 »
Radio, zegarek są na jednym bezpieczniku - sprawdzić bezpiecznik , wymienić na nowy( jeśli wypalony)
Tylne przeciwmgielne może nie świecić w wypadku przepalonego bezpiecznika jak i żarówki oraz braku styku na żarówce ( tak było u mnie - trochę wilgoci zrobił się nalot na stykach , wyczyściłem i OK) Dioda świeci jeśli świeci żarówka. ;-) Jeśli zdejmowali zderzak to być może lampy nie podłączyli <co?> :mrgreen:

waxain

  • Gość
Nie działające radio/zegarek/tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2009, 11:52:15 »
Dzięki za pomoc. Muszę jeszcze zdobyć skądś schemat bezpieczników :)

wlad

  • Gość
Nie działające radio/zegarek/tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2009, 13:10:15 »
Cytat: "waxain"
Dzięki za pomoc. Muszę jeszcze zdobyć skądś schemat bezpieczników

z tego co pamietam,to bezpieczniki sa opisane na wewnetrznej stronie pokrywy bezpiecznikow...

waxain

  • Gość
Nie działające radio/zegarek/tylne przeciwmgielne
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2009, 20:38:42 »
Faktycznie zapomniałem o tym :) Udało mi się w każdym razie ściągnąć schematy z netu. Winą był spalony bezpiecznik. Co ciekawe poza tym iż był on odpowiedzialny za radio+zegar to także za "zapmiętywanie licznika przebiegu" (tego bieżącego) bo po wyłączeniu auta kasował mi się jego aktualny stan...

Dzięki za pomoc!