Autor Wątek: [Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował  (Przeczytany 95323 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Listopad 2012, 08:06:42 »
wydaje mi się że kolega myśli, że każdy montuje to sobie dla wyglądu. Kolego nie tędy droga LED ma też inne korzyści bardziej przydatne.

wald

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #46 dnia: 26 Listopad 2012, 20:13:28 »
Widzę, że teraz na mnie przekierowano teksty dotyczące tych świateł. Moje zdanie jest następujące: jeżeli chcę ledy to kupuje reflektory z ledami a nie gadżety jak do golfa.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Listopad 2012, 16:56:03 »
Cytat: "wald"
Moje zdanie jest następujące: jeżeli chcę ledy to kupuje reflektory z ledami a nie gadżety jak do golfa.



a masz jakis namiar na reflektory z ledami jako światła dzienne, które były montowane do Tucsona???

bo jeśli nie to znów nie wiele wnosisz do tematu.

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Listopad 2012, 19:41:20 »
Cytat: "llcoolm"
LED ma też inne korzyści bardziej przydatne

A jakie na przykład -> w odniesieniu konkretnie do Tucsona? (mam nadzieję, że nie odpiszesz, że chodzi tu o koszt H4 :-/ )

wald

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Listopad 2012, 20:14:19 »
"a masz jakis namiar na reflektory z ledami jako światła dzienne, które były montowane do Tucsona??? "
Inżynier google szybko znajdzie.

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Listopad 2012, 21:11:39 »
To jednak wolę być wieśniakiem niż głupcem wydającym kasę na "tuningowane" lampy

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Listopad 2012, 09:15:10 »
Cytat: "Nuna"
Cytat: "llcoolm"
LED ma też inne korzyści bardziej przydatne

A jakie na przykład -> w odniesieniu konkretnie do Tucsona? (mam nadzieję, że nie odpiszesz, że chodzi tu o koszt H4 :-/ )


Dla mnie największą zaletą jest zmniejszenie zużycie energii elektrycznej podczas jazdy samochodem w dzień, pewnie będzie tego ze 150W. Być może mniejsze obciążenie prądowe przełoży się na jakieś minimalnie mniejsze spralanie. Odbłyśniki na pewno dłużej zachowają swoją żywotność. Również trwałość takiego oświetlenie nie jest bez znaczenia. – o środowisko też trzeba dbać.  :-)
I jeszcze jeden plus mogę zostawić samochód z włączonymi światłami na bardzo długi czasu bez obaw rozładowanie akumulatora  :-)

wald

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Listopad 2012, 09:28:48 »
W tucsonie światła same się wyłączają, chyba że wysiadasz drzwiami pasażera.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Listopad 2012, 10:50:05 »
Cytat: "wald"
W tucsonie światła same się wyłączają, chyba że wysiadasz drzwiami pasażera.


pozycyjne chyba świecą nadal  :?: chyba że się mylę

zbyh

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Listopad 2012, 19:50:01 »
Jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki to nie świecą

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Listopad 2012, 20:36:33 »
Cytat: "zbyh"
Jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki to nie świecą

Widocznie są różne rozwiązania.W moim przypadku pozycyjne sie świeciły  :-(

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Listopad 2012, 06:25:45 »
Cytat: "llcoolm"
Cytat: "Nuna"
Cytat: "llcoolm"
LED ma też inne korzyści bardziej przydatne

A jakie na przykład -> w odniesieniu konkretnie do Tucsona? (mam nadzieję, że nie odpiszesz, że chodzi tu o koszt H4 :-/ )


Dla mnie największą zaletą jest zmniejszenie zużycie energii elektrycznej podczas jazdy samochodem w dzień, pewnie będzie tego ze 150W. Być może mniejsze obciążenie prądowe przełoży się na jakieś minimalnie mniejsze spralanie. Odbłyśniki na pewno dłużej zachowają swoją żywotność. Również trwałość takiego oświetlenie nie jest bez znaczenia. – o środowisko też trzeba dbać.  :-)
I jeszcze jeden plus mogę zostawić samochód z włączonymi światłami na bardzo długi czasu bez obaw rozładowanie akumulatora  :-)


zgadza się - w moim przypadku sprawa dotyczy przyczepki kempingowej - jadąc na dziennych zaoszczedzam  tyle energi że z nadwyżka wystarcza mi na chłodzenie lodówki a jak dojadę w nocy gdzie na dziko to LEDami bezpieczniej oswietlić sobie miejsce podczas rozbijania nić H4,
Tak więc ostsatecznie DRL nie jest dla uroku tylko w imię potrzeb i wygody.

llcoolm

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Listopad 2012, 08:36:33 »
Cytat: "Grzech61"
Cytat: "zbyh"
Jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki to nie świecą

Widocznie są różne rozwiązania.W moim przypadku pozycyjne sie świeciły  :-(


sprawdziłem i faktycznie gasną :) a ja głupi zawsze pokrętłem co by je wyłączyć :-/
mogły by się gasić z opóźnieniem np 1min

Offline ZYGID

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Grudzień 2012, 19:29:51 »
Witam.
Powiem Wam że czegoś tu nie rozumiem, w moim TUCSONIE swiatła zapaleją się samoczynnie po odpaleniu silnika, nie pali się tylko światło w licznikach, po włączeniu świateł mijania pokretłem zapala się oświetlenie licznika i swiatła się troche rozjaśniają, ale w żaden sposób swiateł nie można wyłączyć (przy pracującym silniku, gasną po wyłączeniu zapłonu). Nigdzie nie ma żadnego włącznika AUTO,
Może jest jakiś sposób na wyłączenie swiateł o którym ja nie wiem (TUKSONA mam od niedawna)
Przy tym sposobie samoczynnego włączania się świateł tak jakby dziennych nie ma możliwości podłączenia LED.
MOŻE U MNIE COŚ JEST NIE TAK ???

zbyh

  • Gość
[Tucson] Światła LED w miejscu halogenów - czy ktoś montował?
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Grudzień 2012, 20:41:58 »
Cytat: "ZYGID"
ale w żaden sposób swiateł nie można wyłączyć (przy pracującym silniku, gasną po wyłączeniu zapłonu).

Nie masz na włączniku pozycji Off. A może masz założony automatyczny włącznik świateł