Autor Wątek: Zakup Santa Fe  (Przeczytany 570438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ROTHMANS

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Grudzień 2012, 22:15:02 »
No prezentuje sie ładnie ale...
Widać że auto 100% od handlarza obstawiam że było coś przy nim lakierowane na 99%
Nic nie pisze o książce serwisowej czyli z tym przebiegiem tez nie wiadomo

Moje zdanie jest takie że każde auto trzeba obejrzeć osobiście.
Wiadomo lakierowanie jednego błotnika czy drzwi nie powinno od razu kwalifikować nam auta do niekupienia.
Chyba że jesteś pedantem i szukasz 100% bezwypadkowego i z udokumentowanym  przebiegiem ale to gługaaaa historia

To zdjęcie mi nie pasuje


Taki niby zadbany a ta felga porysowana  po maxie i taki ciężarek  :shock:

pabo

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Grudzień 2012, 22:22:25 »
dzieki za wstepne ogledziny...
czyli wnioskuje ze nic nie kluje was w oczy (elementy nie z tej wersji, itp.)

Grzech , nie ogladalem. Chcialby wstepnie zorientowac sie u znawcow czy warto jechac w podroz by ogladnac ten egzemplarz.

czy ktos ma jakies spostrzezenia co do skrzyni?
w manualu prawie na pewno czeka mnie wymiana dwumasu...

ROTHMANS

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Grudzień 2012, 22:24:10 »
Tutaj jeszcze coś takiego brak popielniczki czemu? właściciel nie palił? czy kokpit był demontowany ?

Grzech61

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Grudzień 2012, 22:28:10 »
Zdjęcia super (usługa profesjonalisty fotografika). Przed zakupem swojego auta też bym się naciął na takie fotki z Elbląga.Trochę poszukałem po necie i dowiedziałem się jak ładnie zdjęcia można porobić i potencjalnego klienta przyciągnąć

ROTHMANS

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Grudzień 2012, 22:32:29 »
No widać że zdjęcia sa puszczone przez filtry, i przedni zderzak ma uszkodzenia hmm po orurowaniu ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Grudzień 2012, 23:04:51 »

ROTHMANS

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Grudzień 2012, 23:19:22 »
Cytat: "kosmos2011"
Bez-wypadkowe  :mrgreen: http://www.google.pl/#hl=pl&gs_nf=3&gs_rn=


Buahaha i wszystko jasne to by było tyle w tym temacie chodzi mi o sprzedającego  :mrgreen:

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Grudzień 2012, 09:45:07 »
Od razu widać, że ściema:
1. zdjęcia zaskakująco idealne! - mógł napisać, że na tej skórze nikt nigdy nie siedział i po zdjęciach bym był w stanie mu uwierzyć :) Po zdjęciach widać już, że trzeba uważać.
2. "4x4 NAPĘD ROZŁĄCZANY 4WD lub 2WD" - no nie wiem czy to akurat zaleta:)
3. "Kupiony w salonie" - a gdzie miał być? w piekarni?
4. "Pierwszy właściciel, Sprowadzony, Zarejestrowany w Polsce, " - no to jak? pierwszym właścicielem był Niemiec... a skoro jest kupiony i zarejestrowany to już miał conajmniej dwóch. Oj kłamie handlarzyna kłamie.
5. "Karoseria auta jest wstanie bdb, w super stanie. " - zobaczcie na zdjęcie z otwartą maską... malowany był na 100%... elementy karoserii są czyste jak nowe a 1 cm dalej syf od silnika....:)
6. "Auto jest bardzo szybkie i żwawe. " - Jasne... każdy wie, że 2.0 jest za małe do tego samochodu.
7. ".W komplecie są dwa oryginalne kluczyki oraz piloty." - a gdzie serwisówka?
8. Pilot na zdjęciu mega wytarty.  mój 10-cio letni jest w lepszym stanie. Dużo używany był.
9. Mata w bagażniku pogięta jakby była zgięta od tyłu (ktoś w tył wjechał) i leżała na deszczu. Ona jest dość gruba i nie ma możliwości, żeby tak się zniekształciła nawet od bagażu. musiała być mokra i zgięta.
10. To nie jest FULL OPCJA! z tego co widzę to brakuje podgrzewanych siedzeń. Więc nie może to być nazwane FULL OPCJA.

Reasumując handlarzyk kłamie. nie brać tego samochodu. nawet nie chciałoby mi się jechać - chyba że zwróci kasę za dojazd i 500 zł dodatkowo za fatygę jak coś się nie będzie zgadzać z ogłoszeniem.

Jak dla mnie to samochód był grubo walony. Włożyli nowe siedzenia, pomalowali i chcą sprzedać jako super hiper cudo.... ale cudów nie ma... samochód nie jest nowy i powinien jakoś wyglądać jak na swoje lata i przebieg - a ten jest cały zrobiony jak nowy z salonu. Śmierdząca sprawa.

pabo

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Grudzień 2012, 20:00:47 »
Dziekuje wszystkim za fachowa ocene tej oferty. Zrezygnowalem...

Co myslicie natomiast o ponizszym ogloszeniu. Wyglada na bardziej uczciwe.

http://otomoto.pl/show?id=C27235221

Pozdrowiemia

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Grudzień 2012, 21:16:20 »
Cytat: "pabo"
Dziekuje wszystkim za fachowa ocene tej oferty. Zrezygnowalem...

Co myslicie natomiast o ponizszym ogloszeniu. Wyglada na bardziej uczciwe.

http://otomoto.pl/show?id=C27235221

Pozdrowiemia


Czy kierownica nie powinna być w innym kolorze?? tzn jednolita z wnętrzem auta??
Może się mylę  :-)

ROTHMANS

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Grudzień 2012, 21:50:49 »
Szczerze co dotyczy się kierownicy to nie wiem
Ale jestem pewien że to jak bym wymienił w aucie to w życiu bym go nie sprzedawał :

* NOWY AKUMULATOR VARTA (ok 450-500zł wiem bo sam niedawno wymieniłem na taki sam )

* NOWE WTRYSKIWACZE BOSCH

* NOWE ŚWIECE ŻAROWE

* ŚWIEŻO WYMIENIONY ROZRZĄD

* ŚWIEŻO WYMIENIONE KOŁO DWUMASOWE I SPRZĘGŁO

* ŚWIEŻO WYMIENIONA TURBOSPRĘŻARKA

* ŚWIEŻO WYMIENIONE OLEJE, PŁYNY I FILTRY

* ŚWIEŻO OCZYSZCZONA KLIMATYZACJA I WYMIENIONY FILTR KABINOWY

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Grudzień 2012, 21:56:00 »
Może dobrze byłoby zapytać się o rachunki za zakup i wymianę tych części?

jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Grudzień 2012, 10:36:19 »
ROTHMANS, Faktycznie wymiana tych elementów to ładne parę tyś. Ja również po włożeniu takiej kwoty skurczybykowi bym nie popuścił i jeździł aż padnie:)
Jak dla mnie to:
1.albo wymienił to w całym okresie użytkowania (dla jednego świeżo to 5 lat dla innego 1 miesiąc),
2. albo dostał potężnego dzwona w przód i trzeba było to wymienić:)
3. albo samochód się sypie i wymieniał wszystko po kolei ale i tak nie znalazł przyczyny usterki
4. albo ściemnia

A cóż to na tylnej prawej lampie? czyżby lakier:) od malowania czy może bliskie spotkanie ze znakiem:)
"SILNIK PRACUJE RÓWNO, MIĘKKO I CICHO, – MA DOBRĄ DYNAMIKĘ" - bullshitt. Każdy wie, że 2.0 to za mało dla tego samochodu.
"NAPĘD 4x4 ZAŁĄCZANY ELEKTRYCZNIE" - elektrycznie, elektronicznie, automatycznie ... co za różnica:) widzę jak koleś się zna:)
Z tego co mi się wydaje to kierownica powinna być chyba szara ale nie jestem pewien jak było z tą wersją tapicerki.
W samochodzie było palone.
Trochę mało szczegółów widać na tych zdjęciach:)

pabo - a może jednak zastanowisz się nad większym silnikiem nie koniecznie na ropę?

JKowalski

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Grudzień 2012, 11:03:49 »
Pytanie czy emblemat CRDI nie powinien znajdować się na drzwiach za migaczami a nie na klapie tylnej?


jaclwapl

  • Gość
Zakup Santa Fe
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Grudzień 2012, 11:15:05 »
JKowalski, Wydaje mi się, że tak:) na przednich drzwiach po obu stronach powinien być. co dowodzi, że coś było walone:) To już nie pierwszy Santek z napisem CRDI z tyłu... tylko że poprzedni miał napis wyrównany do prawej a ten jest do lewej:) Co Santek (a raczej nieudacznik go składający) to obyczaj:)
Tak jak zawsze powtarzam... Santek jest rzadki i tylko prawdziwi znawcy wiedzą gdzie co powinno być a drobny handlarzyk co najwyżej może być znawcą 20 letniego golfa.