Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Centralny zamek - jeden się nie otwiera  (Przeczytany 7546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Centralny zamek - jeden się nie otwiera
« dnia: 18 Październik 2012, 11:52:43 »
Cześć.

Mam pytanie ws. centralnego zamka w Atosie - zamykają się z pilota wszystkie, a zamek w drzwiach kierowcy się nie otwiera (tylko "leciutko" idzie do góry"). Co ciekawe, gdy odkręcę ten "cypelek" :-) to czasami otworzy. Wygląda na to, że to siłownik zamka? Jak to wygląda w Atosie ze ściąganiem tapicerki drzwi?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:12:36 przez Brt »

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Centralny zamek - jeden się nie otwiera
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2012, 13:21:26 »
Temat poruszany już kilka razu.
Generalnie nie jest to ciężka czynność, ale trzeba znać kilka knifów.
Największy problem stwarza zdjęcie rączki do otwierania szyby. Generalnie służy do tego specjalne narzędzie, którego nikt poza ASO nie ma. W naszych warunkach pozostaje kilka sposobów. Problem polega na tym, że między tapicerką drzwi a rączką znajduje się taka plastikowa obrączka. Natomiast między tą obrączką, a tapicerką metalowa zawleczka, którą trzeba zdjąć. Możesz to zrobić jakimś cienkim narzędziem, śrubokrętem. Ja za to  polecam metodę na szmatkę. Wsadzasz tam jakaś cienką szmatkę i próbujesz zahaczyć o tę zawleczkę i jak Ci się uda, to ona wyskoczy.
Jak już ściągniesz rączkę od szyby, to już z górki. Klamkę do otwierania drzwi to musisz odkręcić śrubkę, zewnętrzną klamkę pociągnąć do góry i wtedy tą swoją wewnętrzną do przodu i do siebie. Potem taki dzyndzyk i już jest wolna. No i tyle.

W atosach cały mechanizm zamka i otwierania drzwi jest tak niepomyślnie skonstruowany, żę zmiana warunków atmosferycznych (temperatury), powoduje zwężanie zimą i rozszerzanie latem elementów metalowych, co czasami sprawia problemy. Ja na przykład muszę czasami regulować te druciki na początku zimy i lata.

Masz oryginalny zamek czy zakładany na własną rękę zamek uniwersalny?
Jesteś w ogóle w stanie otworzyć drzwi? Czy jak ręcznie podnosisz i opuszczasz cypelek, to czujesz zwiększony opór?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

voytek77

  • Gość
[Atos Prime] Centralny zamek - jeden się nie otwiera
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2012, 22:04:14 »
Tylko, że u mnie są elektryczne szyby. Centralny zamek był, według książki serwisowej, zainstalowany od razu po zakupie (jest dopisek w książce o montażu centralnego zamka).

Dziś znów zadziałał.

Fazi

  • Gość
[Atos Prime] Centralny zamek - jeden się nie otwiera
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2012, 11:03:07 »
Co prawda nie wiem, jak centralny wygląda w Atosach, ale zaglądałem kiedyś do centralnego, który także fabrycznie był zainstalowany przez serwis i problem był identyczny. Co się okazało, cięgno zamka jak i siłownika, jest zamocowane na takim obrotowym plastikowym "kółeczku". I to kółeczko właśnie sprawia problem, poprzez wypadanie z otworu w drzwiach (po prostu się po latach wyrobiło). Przez to gdy siłownik ciągnie lub popycha, zamiast poprzez obrót, pociągać czy wyciskać cięgno zamka kółeczko wyskakuje, powodując własnie taki efekt. Ponadto, gumy na siłownikach były pozrywane, w związku z czym w zimie woda się tam dostawała i zamarzała, co oczywiście powodowało, że siłownik w ogóle nie działał.

Niestety, problem do dziś jest częściowo rozwiązany poprzez wymianę siłowników i mocniejsze wykręcenie "cypli" w drzwiach. Może, ta informacja pomoże w rozwiązaniu twojego problemu.

potom

  • Gość
[Atos Prime] Centralny zamek - jeden się nie otwiera
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Październik 2012, 11:01:26 »
siłownik kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym tylko nie każdy chce sprzedać na sztuki tobie jest potrzebny siłownik [master ] z którego wychodzi 6 kabli . W aso wkładali zamki za 40zł a cena auta za  ten luksus była wyższa o 1000 dlatego siłowniki są jakie są , powodzenia