Autor Wątek: [ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)  (Przeczytany 56584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pareto

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Październik 2013, 19:28:12 »
Mam pytanie dotyczące rozmiaru felg aluminiowych, które mam zamiar kupić do zimówek NOKIAN WRG2 SUV 225/60R17 aby uniknąć problemów , na który  parametr szczególnie zwracać uwagę. Czy taki rozmiar będzie pasował 17 CALI, SZEROKOŚĆ - 6,5 CALA , ET 48, ROZSTAW - 5X114,3 .Z góry dziękuję i pozdrawiam.

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Październik 2013, 08:26:24 »
wymiary idealne ale nie wiemy jaka średnica otworu centrującego. powinno być 67.1. Jeśli ten w feldze jest większy to spoko bo to zredukujesz. Jeśli mniejsze to odpuść.

piti78

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Październik 2013, 12:53:34 »
mam takie Nokiany u siebie i szczerze NIE POLECAM !!! słabo trzymają w zakrętach, wyprawa w góry to istny koszmar, nigdzie nie mogłem podjechać. Zastanów się jeszcze, czy nie wybrać czegoś lepszego.

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Październik 2013, 13:11:43 »
Bridgestone Blizzak LM80 215/65R16 polecam

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Październik 2013, 22:45:21 »
heh ja wybrałem nokian wr suv 3 ... zobaczymy co będzie

JAREK G

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Październik 2013, 15:44:27 »
Cytat: "Baca"
Mam takie same gumki jak Slay75 także made in ZSRR :-)
Mogę je polecić innym z ręką na sercu.

A jaki to konkretnie model bo jet kilka a  zastanawiam nad Nokian WR SUV 3 225/60R17 lub HANKOOK W310 225 60 R17 103V XL'
Ma ktoś z Was te Hankooki ?

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Październik 2013, 17:00:33 »
Cytat: "piti78"
mam takie Nokiany u siebie i szczerze NIE POLECAM !!! słabo trzymają w zakrętach, wyprawa w góry to istny koszmar, nigdzie nie mogłem podjechać. Zastanów się jeszcze, czy nie wybrać czegoś lepszego.


A ja mam takie same i byłem w górach, w zeszłym roku. Górka taka, że ludzie stali w miejscu, a przy zjeździe strach jeszcze większy. U mnie zero stresu, spokojnie podjazd a przy zjeżdżaniu DHA załączyłem i luzik. Tak, że ja POLECAM.

doicz

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Październik 2013, 18:21:03 »
Cytat: "firefighter1"
Cytat: "piti78"
mam takie Nokiany u siebie i szczerze NIE POLECAM !!! słabo trzymają w zakrętach, wyprawa w góry to istny koszmar, nigdzie nie mogłem podjechać. Zastanów się jeszcze, czy nie wybrać czegoś lepszego.


A ja mam takie same i byłem w górach, w zeszłym roku. Górka taka, że ludzie stali w miejscu, a przy zjeździe strach jeszcze większy. U mnie zero stresu, spokojnie podjazd a przy zjeżdżaniu DHA załączyłem i luzik. Tak, że ja POLECAM.


Ja rowniez polecam, w zime codziennie hultaj musi wjezdzac pod stromy podjazd i na tych Nokianach autko radzi sobie bez problemu (tylko 2WD), przy czym z innymi autami bywa roznie... . Napewno nie jest to Bridgestone, Pirelli czy Continental ale moim zdaniem roznice sa niewielkie, relatywnie do przeznaczenia tegoz autka.

boberek

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Październik 2013, 06:43:51 »
Witam,
Oczekuję na swojego nowego IX35, i jak dobrze wiecie będzie on na kapciach letnich 18". Na zimę chcę zamówić sobie felgi 17". Producent podaje do tych felg rozmiar 225/60R17. Co sądzicie o tym, abym wrzucił mu 215/60R17? Wolę trochę węższe (jeszcze mam możliwość wyboru). Sprawdzą się takie gumy przy tych felgach?

vqsoft

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Październik 2013, 10:13:34 »
zredukuj na 16 cali i 215 70 16 sprawdzone. a i cena opony sporo niższa niż 17tki

JAREK G

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Październik 2013, 10:34:45 »
Czy ma ktoś z Was tego typu  felgi ? Zastanawiam się nad takimi felgami na zimę i boje się że te elementy lakierowane i polerowne są za słabe i nie nadają sie na polskie zimy i drogi

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Październik 2013, 14:37:58 »
Cytat: "vqsoft"
zredukuj na 16 cali i 215 70 16 sprawdzone. a i cena opony sporo niższa niż 17tki
Potwierdzam, testowane 2 sezony. Na dziury, śnieżne koleiny lub ukryte pod śniegiem krawężniki - super.

boberek

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Październik 2013, 17:56:23 »
Cytat: "JAREK G"
Czy ma ktoś z Was tego typu  felgi ? Zastanawiam się nad takimi felgami na zimę i boje się że te elementy lakierowane i polerowne są za słabe i nie nadają sie na polskie zimy i drogi


Ja właśnie takie sobie upatrzyłem. Gadałem z facetem - niby dobrej jakości. Ale u mnie dochodzi kwestia czujników ciśnienia. Dodatkowy koszt 200zł/felgę lub drażniący widok pomarańczowej kontrolki.

malowany

  • Gość
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Październik 2013, 22:29:08 »
Cytat: "JAREK G"
Czy ma ktoś z Was tego typu  felgi ? Zastanawiam się nad takimi felgami na zimę i boje się że te elementy lakierowane i polerowne są za słabe i nie nadają sie na polskie zimy i drogi

Witam, po roku używania podobnych alusów mogę stwierdzić, że nie masz sie o co obawiać :)

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Wybrałem laczki i felgi na zimę :)
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Październik 2013, 07:06:31 »
Cytat: "malowany"
Cytat: "JAREK G"
Czy ma ktoś z Was tego typu  felgi ? Zastanawiam się nad takimi felgami na zimę i boje się że te elementy lakierowane i polerowne są za słabe i nie nadają sie na polskie zimy i drogi

Witam, po roku używania podobnych alusów mogę stwierdzić, że nie masz sie o co obawiać :)


 :shock: Wszystko fajnie i pięknie do czasu, kiedy na ulicy nie pojawi się ulubiona przez wszystkich kierowców SÓL. Na nią nie ma mocnych. Wszystko zeżre- Twoje felgi też. Może nie pierwszego roku, ale drugiej zimy będziesz już widział ślady na felgach. Powodzenia.