Autor Wątek: Szum z tylnych kół  (Przeczytany 4806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:03:05 »
Ja już specjalnie drugie opony założyłem (wcześniej był Barum, a teraz Continental).
Możliwe jest to, że po dłuższych trasach słychać szum jeszcze bardziej, czy to tylko moje odczucie :?:

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Czerwiec 2008, 10:14:15 »
mozliwe ze koles zle zalozyl ci lozysko ,ja wlasnie po trasie 300km uslyszalem wielki szum i cos mi sie zdlaje ze poszlo lozycho a jakiej firmy zakladales lozysko?

IgoReCzeK

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Czerwiec 2008, 15:11:42 »
Witam. Co do łożysk i odgłosów podczas ich agoni, to powiem, że one nie szumią tylko "mruszą" a dźwięk przez nie wydawany zmienia swą częstotliwość wraz ze zmianą prędkości samochodu. Wzmaga się zazwyczaj podczas pokonywaniu łuków, ale tutaj uwaga! Nie koniecznie przy łukach lewoskrętnych i prawoskrętnych, bywa tak, że tylko przy jednym z nich. Zazwyczaj przy prędkości 50km/h zaczyna słychać ich wydawane odgłosy, które wzmagają się podczas przyśpiesznia. Pozdrawiam Igor.

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Czerwiec 2008, 17:48:07 »
łożysko chyba z JC...
Na łukach wzmacnia się szumienie :roll:
Jakiej firmy łożyska polecacie :?:

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Czerwiec 2008, 19:03:32 »
Cytat: "Cendra"
Jakiej firmy łożyska polecacie


SKF ale do Scoupe jest drogi. U mnie spokojnie wytrzymywał OPTIMAL. Tylko kup do Pony (jest chyba zł tańsze). Pasuje idealnie tylko simering musisz założyć starybo od Poniacza nie pasuje

Pyros

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Czerwiec 2008, 20:04:55 »
Ja już Ci mówiłem,że bardzo dobre i w dobrej cenie są łożyska japonskiej firmy Kanaco(wiele osób mi je polecało i nie narzekam). Kompletne łożysko na tył kosztuję bodajże 80zł a na przód 120zł. Teoretycznie lepsze są tylko SKF no ale jak to BartBartez napisał są "dosyć" drogie :-P

Co do łożyska JC to szkoda gadać. Jak byłem w JC Auto i pytałem kolesia o te łożyska,to tylko spojrzał na mnie i zapytał "Do swojego samochodu masz zamiar je wstawić czy czyjegoś??" Chyba nic więcej nie muszę dodawać :mrgreen:

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Czerwiec 2008, 20:18:50 »
Cytat: "Pyros"
w dobrej cenie są łożyska japonskiej firmy Kanaco


I też są bardzo dobre. Zapomniałem o nich bo są mało popularne. Wielu znawców tematu twierdzi, że nawet lepsze niż SKF. Również polecam. Ale nawet Kanaco nie wytrzyma jak będzie nieodpowiednio założone. No i smar dobry, a nie zwykły łt-43. Polecam WURTH WGF300(chyba taki). Bardzo dobry ale kur..... drogi(około 150zł puszka)

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Czerwiec 2008, 21:57:54 »
i niestety powiem ze po raz drugi zalozylem lozyska jc i spodziewam sie kolejnej wymiany za 5000km i jednak niema co oszczedzac.....porazka takie czesci niepowinny byc wprowadzane na rynek.......

Cendra

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Czerwiec 2008, 22:00:22 »
W tym tyg. będę chciał wymienić łożyska, tak się nie da jeździć. Auto we wtorek idzie do mechaniora. Dam znać co i jak :roll:
Dzięki za wszystkie porady <ok>

mariusz

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Czerwiec 2008, 08:29:15 »
acha jak mechanik bedzie ci wymienial lozyska patrz zeby zmienil tez te pierscienie bo ten koles co mi robil poprzednio to tego niewymienil......

BartBartez

  • Gość
[S-Coupe] Szum z tylnych kół
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Czerwiec 2008, 09:10:42 »
Cytat: "mariusz"
acha jak mechanik bedzie ci wymienial lozyska patrz zeby zmienil tez te pierscienie bo ten koles co mi robil poprzednio to tego niewymienil......


Nie wymienił bieżni :?: :?:

Może niech on lepiej zostanie szachistą bo jeszcze komuś krzywdę zrobi