Autor Wątek: Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM  (Przeczytany 51167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Wrzesień 2014, 22:05:00 »
Niech mechanik wstrzyma się z tym mineralnym+doktor to jest najprościej zrobić zamiast znaleźć przyczynę. To Twój samochód i musisz sama zadbać o to co mechanik w nim robi. To co napisałem powyżej to nie jest nic trudnego i czasochłonnego. Z tego co napisałaś najważniejszym byłby pomiar kompresji. Radzę sprawdzić podwozie, a w szczególności sanki przednie i podłużnice z tyłu od ich stanu zależy czy jeżeli silnik dokonał żywota opłaca się go wymienić.

KAROL208

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Wrzesień 2014, 09:58:27 »
Dziwne że przy dolewkach tak częstych i przy braku wycieków auto nie zostawia chmury.
A jak wygląda płyn w chłodnicy?
Jeżeli olej dostaje się do cylindrów to pomiar kompresji zapewne wyjdzie pozytywnie chyba że góra puszcza.
Do sprawdzenia też odma.

jeanette007

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Wrzesień 2014, 11:43:25 »
Mechanik sprawdził wszystko, z tego co mi powiedział wszystko jest w najlepszym porządku. Wlał mi olej uniwersalny 15W jakiśtam (wybaczcie,nie pamiętam końcówki oznaczenia) + do tego moto doctora. Póki co olej nie ucieka i jestem zadowolona. Jeżeli będzie dalej uciekać, to powiedział że niezbędne będzie pogrzebanie w silniku, bo jeszcze nie był remontowany a więc coś w środku może się dziać...Będę informować na bieżąco o postępach :)

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Wrzesień 2014, 09:31:14 »
Cytat: "jeanette007"
olej na mineralny i doleje jakiegoś Doctora  :(


no to był sobie silnik ;-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Wrzesień 2014, 20:10:08 »
Hydrauliczne popychacze zaworów nie lubią olejów mineralnych czyli z deszczu pod rynnę.

Maciek

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Wrzesień 2014, 00:48:36 »
Jakieś informacje jak skończyła się przygoda z moto-doktorem? Mechanik za takie propozycje na start dostałby ode mnie kopa w miejsce, gdzie kończą się plecy. Jeśli oleju ubywa to gdzieś musi być przyczyna - u mnie na przykład waliło spod miski, filtra oleju (pozdrawiam szpeca, który filtr przykręcił mi kluczem) i podstawy bagnetu; wymieniłem uszczelnienia i jak ręką odjął. Zostało tylko koło pasowe, bo coś tam się poci, ale póki co nie chce mi się go ściągać z Niemiec a w Polsce niedostępne nigdzie.

Co najlepsze - nie zostawiał żadnych plam, bo wszystko albo zastygało na bloku albo zostawało na bocznej osłonie silnika.

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Wrzesień 2014, 11:32:49 »
jeanette007, poprawa jest chwilowa - ten dziadowski sposób z moto "doktorem" zemści się szybko i brutalnie.

jeanette007

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Październik 2014, 23:04:46 »
A więc tak...przygoda z Moto Doctorem na razie pozytywna :)Dużo mniej zjada oleju,praktycznie prawie wcale :)Póki co mam nadzieję, że będzie dobrze, silnik jak pracował płynnie tak dalej nic się nie zmieniło :)Mam nadzieję, że autko wytrzyma jeszcze z 3 latka :)

Maciek

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Październik 2014, 00:06:26 »
Oj zemści się, zemści. Kilka sezonów i silnik odejdzie do krainy długich prostych ;-). Taka przyjacielska rada - zmień mechanika, bo obecnemu po takich wyczynach nie powierzyłbym kosiarki.

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Październik 2014, 06:30:03 »
Cytat: "jeanette007"
Mam nadzieję, że autko wytrzyma jeszcze z 3 latka :)
Zapomnij. Zacznie się zima, będzie mróz i "moto doktor" pokaże klasę.

Jeżeli autentycznie myślisz o tym żeby jeździć accentem jeszcze 3 lata to kopnij tego "mechanika" w dupę i idź do kogoś kto zrobi porządek z silnikiem a nie będzie uskuteczniał najgorsze możliwe dziadostwo jakie świat widział.

jeanette007

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Październik 2014, 22:59:51 »
A mógłbyś sprecyzować co znaczy, że "pokaże klasę" ? Bo nie bardzo rozumiem...

Maciek

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Październik 2014, 23:17:57 »
Moto Doktor zagęszcza olej do tego stopnia, że maź, która w wyniku tego mieszania powstaje zalepia kanały olejowe i zapycha pompę oleju. Gdy przyjdzie zima a wraz z nią ujemne temperatury, olej stanie się na tyle 'sztywny' (olej mineralny + moto doktor, więc strzelam, że zamieni się praktycznie w galaretę), że rozrusznik najzwyczajniej się ukręci próbując obrócić wał.

Moto Doktor nie jest rozwiązaniem. Remont silnika nim jest. Doktor to typowo handlarsko-giełdowy sposób na podreperowanie dymiącego i gubiącego kompresję trupa przed sprzedażą. Byłaś u kogokolwiek innego, żeby postawił diagnozę?

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Październik 2014, 09:00:58 »
Maciek, dokładnie tak.

jeanette007, "moto doktor" to zwykłe GUANO, które tylko UDAJE, że rozwiązało problem czyli jest to nic innego jak pudrowanie syfa. Jeżeli myślisz o accencie na dłużej to zrób porządek z silnikiem póki nie jest w stanie agonalnym i natychmiast kopnij w dupsko tego "mechanika".  Uprzedzając pytania o kupno innego silnika to ostatnio gadałem w warsztacie na ten temat i powiedzieli, że przez wszystkie lata robienia motorów może ze 3 (TRZY) razy kupiony silnik ruszył bez problemu a klient pojechał do domu. Mało tego handlarze sprzedają wszystko zalakowane i nie można zajrzeć do środka przed montażem więc jest to 100% loteria z jedną pewną kwestią: płacisz za każde wyjęcie/włożenie silnika  :mrgreen:

jeanette007

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Październik 2014, 14:44:26 »
Sorki że tak długo, ale nowa praca wykańcza :) A więc tak, znalazłam kogoś innego i powiedział, że to uszczelniacze zaworów więc koszt z robocizną wyniesie ok. 1200zł...póki co czekam na wypłatę i będę przeprowadzała remoncik ;p A do tego dochodzi jeszcze jakieś dziwne piszczenie od strony pasków klinowych, ale wymieniałam już pasek wspomagania, a więc pewnie łożysko alternatora do wymiany, z czego nie wiem ile to kosztuje :(

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Październik 2014, 19:50:13 »
jeanette007, 1200 za uszczelniacze zaworów? Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, ale to jest DROGO!

Sprawdź temat "polecane warsztaty" i może podjedź gdzieś kawałek dalej i zweryfikuj ceny bo coś mi też nie gra.