Forum > Accent

Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM

(1/17) > >>

marnow249:
Dla wszystkich, których dotyczy ten problem a zwłaszcza jak zużywa już 100 ml na 100km informuję, że koszt  pierścieni tłokowych, szlifów głowicy, uszczelek, uszczelniaczy zaworów, rozrządu (kompletnego) wynosi w przybliżeniu 950zł. Robocizna wyniosła 450zł.  Dla tych co twierdzą, że można kupić tanio silnik informuję, że tak jak w przypadku zakupu samochodu nigdy nie ma pewności ( nawet przedstawiany faktury za rzekome naprawy ) co do podzespołów silnika. Mnie cieszy pewność, że mam silnik z przejechanymi 12km po remoncie. Hyundai w instrukcji podaje, że powyższe zużycie oleju może być dopuszczalne ale w extremalnych warunkach - Polska i jej drogi ;D. Ale poranne kopcenie Hundy jakoś mi nie leżało. Pozdro.

KAROL208:
Miałem podobnie w daihatsu ok 1l ale na 100km wymiana pierscieni pomogła nic nie bierez już ponad 30tyś km.
Zapiekły się pierścienie olejowe a wyglądało to tak
FILMIK

kml:
Czyli w Warszawie 1k PLN na dzień dobry ;/

Mierzyłeś kompresję i ciśnienie oleju po naprawie?

Przy okazji:warto ten temat podkleić w dziale accenta bo to ważne info dla kogoś kto ma taki problem.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-10-15, 12:51 ]
Przyklejony.

cyb0rg:
Czasami może pomóc wymiana samych uszczelniaczy - często możliwa bez zdejmowania głowicy.

kml:
Przy takim zużyciu oleju uszczelniacze to za mało :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej