Autor Wątek: Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM  (Przeczytany 51222 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marnow249

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« dnia: 13 Październik 2012, 05:19:10 »
Dla wszystkich, których dotyczy ten problem a zwłaszcza jak zużywa już 100 ml na 100km informuję, że koszt  pierścieni tłokowych, szlifów głowicy, uszczelek, uszczelniaczy zaworów, rozrządu (kompletnego) wynosi w przybliżeniu 950zł. Robocizna wyniosła 450zł.  Dla tych co twierdzą, że można kupić tanio silnik informuję, że tak jak w przypadku zakupu samochodu nigdy nie ma pewności ( nawet przedstawiany faktury za rzekome naprawy ) co do podzespołów silnika. Mnie cieszy pewność, że mam silnik z przejechanymi 12km po remoncie. Hyundai w instrukcji podaje, że powyższe zużycie oleju może być dopuszczalne ale w extremalnych warunkach - Polska i jej drogi ;D. Ale poranne kopcenie Hundy jakoś mi nie leżało. Pozdro.

KAROL208

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2012, 10:49:25 »
Miałem podobnie w daihatsu ok 1l ale na 100km wymiana pierscieni pomogła nic nie bierez już ponad 30tyś km.
Zapiekły się pierścienie olejowe a wyglądało to tak
FILMIK

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2012, 22:42:36 »
Czyli w Warszawie 1k PLN na dzień dobry ;/

Mierzyłeś kompresję i ciśnienie oleju po naprawie?

Przy okazji:warto ten temat podkleić w dziale accenta bo to ważne info dla kogoś kto ma taki problem.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-10-15, 12:51 ]
Przyklejony.

cyb0rg

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2014, 01:16:57 »
Czasami może pomóc wymiana samych uszczelniaczy - często możliwa bez zdejmowania głowicy.

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2014, 09:27:48 »
Przy takim zużyciu oleju uszczelniacze to za mało :(

summer

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lipiec 2014, 20:24:26 »
Witam,
Przebieg 196'000 od nowości jeździ na syntetyku (z tego co wiem od poprzedniego właściciela)
Silnik zjada 1L oleju na 2000km
i tu moje pytanie, czy zmiana na półsyntetyk coś pomoże ze spalaniem oleju?
Może ktoś wymieniał w swoim i spadło mu spalanie oleju?

Nie kopci, wycieków też nie widać więc wychodzi na to, że spala.
Książka serwisowa twierdzi, że może spalać do 1L na 1500km, ale to absurd lać tyle oleju...

I jeszcze pytania
przy 190'000km wymieniana była misa olejowa i filtr, czy przy ewentualnej wymianie oleju na półsyntetyk muszę wylać stary olej (LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40) i wymienić filtr?
Planowałbym zakup LOTOS SEMISYNTETIC 10W40 lub SHELL HELIX HX7 10W40
Czy warto dopłacać do Shella? Ma wyższe API SN, Lotos API SL

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2014, 21:30:16 »
summer, zmiana nic Ci nie da. To jest kolejna miejska legenda o tym, że na semi syntetyku zużycie oleju znacznie spada. Sprawdź kompresję, zrób próbę olejową i potem myśl co dalej.

Pamiętaj, że im więcej oleju pali silnik tym szybciej zabijesz katalizator, który jest za chłodnicą z analnym dostępem.

Przy zmianie z syntetyka na pół syntetyk MUSISZ wylać olej i zmienić filtr.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lipiec 2014, 22:28:48 »
Jak zmierzyć ciśnienie sprężania w cylindrze w SOHC.

 

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipiec 2014, 16:25:07 »
Ja już zrobiłem 4tys. Km na nowym oleju i ani ml nie zabrało.  Ciągle ten sam pomiar.  Auto praktycznie nie kopci. Znajomi mówią, że mój silnik pracuje jak benzyniak.  Jest OK!

kml

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec 2014, 16:57:14 »
gordoon, następny krok to Moto Doktor.

Ku pamięci semi syntetyk ma 30% zawartości syntetyka a reszta to olej mineralny.

summer

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Lipiec 2014, 19:38:37 »
Cytat: "gordoon"
Ja już zrobiłem 4tys. Km na nowym oleju i ani ml nie zabrało.  Ciągle ten sam pomiar.  Auto praktycznie nie kopci. Znajomi mówią, że mój silnik pracuje jak benzyniak.  Jest OK!


Jaki olej zalałeś? Jaki był wcześniej?

Chociaż jak masz silnik diesel to przecież różni się budową...

jeanette007

  • Gość
[Accent LC] Zbyt duże zużycie oleju ;(
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Wrzesień 2014, 13:59:09 »
Serdecznie prosiłabym o pomoc, bo jak to często bywa, kobiety nie bardzo się znają na problemach technicznych... A problem jest taki,że mój hyundai Accent 1.3 63kW 2000r. bierze za dużo oleju, ostatnio już nawet codziennie muszę dolewać :( Dodam, że autko nie kopci, nie ma żadnych wycieków, filtr czysty, wydech nie pluje olejem... używam oleju półsyntetyka 10W-40 jak poprzedni właściciel, więc chyba dobrego :) Pomocy :(

int. Po znakach interpunkcyjnych stawiamy spacje. tekla

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Wrzesień 2014, 18:21:33 »
udaj się do mechanika . może być tak ,że uszczelnienia silnika wywaliło albo miskę masz uszkodzoną . chyba  ,że nastał czas na remont silnika .

auto zostawia ślady oleju pod sobą ? tzn jak postoi i po odjechaniu zostaje jakaś plama ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Wrzesień 2014, 19:45:07 »
Jaki przebieg auta
Ile przejechałaś km
Jaki olej został ostatnio użyty (marka i rodzaj) i ile wlano
Kiedy była ostatnia wymiana oleju
Ile dolałaś oleju od ostatniej wymiany (oznaczenie na miarce między min i max to ok 1 litr) i ile minęło od tego czasu km

Do sprawdzenia :

Drożność odmy (zawór PCV przepuszcza powietrze tylko w jednym kierunku) i wężyków zaznaczonych na żółto



Uszczelka pod głowicą: zawartość oleju w płynie chłodniczym w zbiorniczku i sprawdzenie zawartości CO2 w płynie chłodniczym (specjalnym testerem).

Pomiar kompresji w silniku (obrazuje zużycie lub zapieczenie pierścieni tłokowych)  

Rano (potrzebne dwie osoby) przy pierwszym uruchomieniu obserwacja czy spaliny mają kolor niebieski to by sugerowało uszczelniacze zaworów (olej prze noc ścieka po trzonkach zaworów i przy uruchomieniu spala się).

jeanette007

  • Gość
Gdy silnik zaczyna zużywać olej 1L/1000KM
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Wrzesień 2014, 11:01:46 »
A więc tak: autko jak stoi to nie pozostawia żadnych plam, ostatni olej to Lotos semisynthetic 10W-40, przebieg ponad 190 tys. km( na pewno coś przed 200tys. )Dokładnie nie powiem bo autko mam u mechanika, który stwierdził że żadnych wycieków nie ma, z tego co mówił to będzie próbował zmienić olej na mineralny i doleje jakiegoś Doctora a jak to nie pomoże to ja już nie wiem :( Olej ostatnio musiałam wlewać co 3 dni, a muszę powiedzieć że dalekich tras nim nie robię, a tu wiecznie na bagnecie poziom oleju minimum :(