Autor Wątek: [Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie  (Przeczytany 142522 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Październik 2014, 20:08:50 »
Cytat: "kadafi"
Cytat: "vivian80"
Masakra 21 wiek i nie można normalnie auta naprawić yyy.
Jak najbardziej normalnie to serwis naprawi - za nienormalną kwotę.[/b]
 :-? [/b]
Problem w tym, że niestety nie każdy serwis (mój przykład kilka firm i nie bardzo się podejmą a zasadniczo to wcale), chyba że masz na myśli ASO (ale to inna bajka i to bez względu na markę). Poza tym ASO wymienia część a nie naprawia cś co da się naprawić.

Z drugiej strony nie sztuką jest kupić stosunkowo młode auto a problemem jest je utrzymać.
[/b]

Ja kupiłam nowego accenta w 2008 r. Problem zaczął się ok 2 lat temu. Zawsze będę twierdzić, że jest to wada fabryczna ale HMP nie przyzna się do tego a niestety awaria nastąpiła 4 m-ce po gwarancji (no cóż raczej nie pech sądząc po tym jak to samo działo się w 2011 i 2012 z i30 a niedawno z elantrami). Ja sama jako jednostka też niczego nie wywalczę od koncernu.
Poza tym auto sprawuje się bardzo dobrze. Poza obowiązkowymi przeglądami i kosztami standardowymi (ubezpieczenie) nie zjadał mi pieniędzy.
Niestety ciężko jest znaleźć kogoś kto potrafi to naprawić w accencie, w innych marka nie ma problemu (popularnych markach).

Pozdrawiam

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Październik 2014, 21:10:49 »
Vivian 80 gadałem z tym gościem z Allegro.  Chciałem mu przedstawić kody błędów to nie chciał słuchać. Stanowczo powiedział,  że mam wysłać i oni sprawdzą.  Taka firma może robić haczyki w postaci wysokiej ceny. Ja wiem, że problemem jest u mnie się torque sensor. Oni mogą powymieniac więcej.

Wycenił tak: może 2 tys,  może 3 tys.

A co do auta to jestem też zadowolony. Miałem parę problemów ale silnik żyleta.  To nieszczęsne wspomaganie psuje pozytywny nastrój podczas jazdy.

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Październik 2014, 07:12:33 »
Gordoon no właśnie u mnie jest prawdopodobnie ten sam problem. Błąd to: C1292. Czyli taki jak u Ciebie. Poza tym objawy dokładnie tak jak u Ciebie.
No to koszt faktycznie wysoki. To taniej można całą część zamówić za granicą tak jak Ty to znalazłeś.
Dlatego też jestem pełna obaw z tym wysyłaniem części. Mnie to nawet nie bardzo na razie chciał powiedzieć jaki koszt więc na dobrą sprawę może być każdy. Wprawdzie aukcja opiewa na 500 zł ale napisane jest że to cena poglądowa. A czy to ta sama firma (podejrzewam, że tak bo to jedyna jaką znalazłam na allegro).
Mój elektronik to spoko Gość ale On tego nie zrobi bo nie zajmuje się regeneracją.
Gordoon a zastanawiałeś się nad kupnem tej całkiem nowej części?

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Październik 2014, 08:19:33 »
Tak.  Mam przygotowaną gotówkę na kompletne wspomaganie. Natomiast szukam tańszej opcji.

U mnie są dwa błędy C1291 i C1292.  Opis ich jest taki sam jak mój problem.

Istnieje możliwość kupna samego torque sensor.  Kosztuje on 125 Euro. Elektromechanik gwarantowal że wystarczy ten sensor wymienić.  Ja tej pewności nie mam.

W listopadzie jadę do Hyundaia.  Przedstawię im mój problem i powiem,  że to wada fabryczna.  Może podejmą jakieś kroki.

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Październik 2014, 09:10:00 »
Gordoon a możesz mi przesłać link lub dane sklepu gdzie można nabyć sam ten czujnik. Zawsze jakaś opcja. Chciałabym ją przedstawić mojemu elektrykowi. Mnie wyskakiwał tylko błąd C1292 ale może i to się już zmieniło. Muszę poprosić elektronika żeby to zweryfikował.

Ja nie podejmowałam tych kroków ponieważ byłam sama bez wsparcia (szukałam podobnych zdarzeń w accencie w internecie ale nie znalazłam żadnego przypadku poza Twoim) więc uznałam, że i tak nie wygram. Ale jeżeli uda Ci się ich zainteresować problemem to bardzo chętnie dołączę do grona walczących :) - o ile będziesz tym zainteresowany. Trzyma kciuki za powodzenie  ;-)

Wymazanie cytatu, warn. tekla

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Październik 2014, 10:42:08 »
Uwierz mi.  Szukałem jak wściekły.  Wspomagania są.  Kwestia ceny i dostawy.  Czasami jest tak, że ASO załatwi daną część.  (będę  o to pytać)

Mój znajomy kupił oryginały  w ASO za pół ceny ale w peugeot.

Link do sensora.

(Po napisaniu prywatnej wiadomości udostępniam LINK)

Jak na razie brak towaru ale często po pytaniu o stan w magazynie,  dodają

Dodaje link do aukcji ebay Italia. (cześć  jest dostępna)

(Po napisaniu prywatnej wiadomości udostępniam LINK)

Wysłałem im wiadomość czy wyślą do Polski.  Jak tamto taniocha

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Październik 2014, 12:16:28 »
Bardzo Ci jestem wdzięczna za każdą odpowiedź.  :-) Jeżeli otrzymasz z włoskiego e-baya jakieś info to bardzo proszę o informację bo faktycznie cena niewygórowana a może akurat...
Mam nadzieję, że nie uznasz mnie na natrętną ale jesteś jedyną Osobą, która rozumie o co chodzi i do tego znasz się na tym. Ja dużo czytam na ten temat co tylko znajdę i co tylko Ty napiszesz ale na własną rękę ciężko mi szukać choćby części bo się na tym nie znam kompletnie, a nie chcę kupić czegoś co w ogóle nie pasuje.
Tak więc bardzo dziękuję raz jeszcze i w miarę możliwości i chęci czekam na info od Ciebie :)
Pzdr

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Październik 2014, 15:44:52 »
Nie ma problemu :-) Jak coś mi odpiszą to dam Ci znać :-)

Aktualizacja (20:56)

No to tak. Znalazłem jeszcze dwa sensory we Włoszech. W obydwu jest wysyłka na terenie całej Europy.

Dodatkowo do obydwu sprzedawców wysłałem e-maila zapytaniem czy sensor będzie prawidłowo działać w moim modelu.

Pierwszy sensor : Cena 60 Euro + wysyłka 18 Euro --(Po napisaniu prywatnej wiadomości udostępniam LINK)

Jak otrzymam wiadomości potwierdzające pełną kompatybilność z moim modelem to zamówię i dam znać jak przebiegnie proces wysyłkowy oraz naprawy.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Październik 2014, 22:02:46 »
Gordoon co do części do zmiany na hydrauliczne wspomaganie to do wymiany maglownica (jest inna niż z MDPS)  i kolumna kierownicza, do dokupienia pompa wspomagania, przewody, koło pasowe itd.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Październik 2014, 09:46:57 »
kosmos2011 Dzięki za informację :)

vivian80 : Właśnie kupiłem sensor, zapłaciłem( 60 Euro + 18 Euro dostawa) na PLN z dostawą + jakiś tam procent od przewalutowania w PayPal 344zł.

Firma mi odpisała, że będzie pasować. Zerknąłem do auta (w deszczu :D ) na wtyczkę i wszystko się zgadza.

Zostało mi czekać 5-11 dni na przesyłkę. Mechanik już czeka.

Po otrzymaniu elementu oczywiście zrelacjonuje cały proces i efekt końcowy po wymianie (mam nadzieje że będzie OK ! )

[/b]CIEKAWOSTKA :)[/b]

Jedna firma Włoska od sensora napisała, że muszę zapłacić za wysyłkę do polski 200 EURO !!! Do tego cena sensora 70 EURO.

Razem 1142zł !!!

Dodam, że została wznowiona sprzedaż na stronie:

(Po napisaniu prywatnej wiadomości udostępniam LINK)

Cena 90 EURO

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #70 dnia: 23 Październik 2014, 14:12:46 »
Gordoon czyli kupiłeś na tej aukcji: http://www.ebay.it/itm/SENSORE-DI-COPPIA-HYUNDAI-ACCENT-4-FILI-/271569103081?ssPageName=ADME:X:AAQ:IT:1123

A proszę powiedz mi czy faktycznie nasze modele accentów są takie same? Czy ten sam czujnik będzie pasował? Na co mam zwrócić uwagę przy "zerkaniu" na element aby nie popełnić błędów (jakiś numer, seria?) Czy po prostu wtyczka musi pasować?

Co do tej drugiej firmy no cóż pewnie chcieli wykorzystać sytuację, że Klient ma być z Polski i że mu zależy... wszędzie tak samo  :-D

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Październik 2014, 15:07:12 »
vivian80 Tak ten kupiłem.

Jaki masz rocznik ? Ja mam 2006. Firma powiedziała, że jest jeden model do Accentów. - A żółty jest do nowych accentów (2012...) Dodali żebym sprawdził wtyczkę, ilość kabli i piny. Wszystko zgadzało się.

Nie mam pojęcia jaki ja mam numer (musiałbym wyciągać cały układ :D).

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Październik 2014, 15:37:08 »
Ja mam 2008 rocznik. Więc wynika z tego że powinien i do mojego pasować.

W takim razie pozostaje mi cierpliwie czekać na efekty i raport od Ciebie :) Trzymam kciuki  :-D

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Październik 2014, 15:51:44 »
Ok :) Możesz zobaczyć jakie są kabelki od sensora i ustawienie pinów na wtyczce

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #74 dnia: 23 Październik 2014, 16:46:55 »
OK :) To już zlecę elektronikowi. Dzięki za podpowiedź :)