Autor Wątek: [Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie  (Przeczytany 131019 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Październik 2014, 10:21:39 »
Gordon ja się na tym nie znam. Tyle wiem ile wyczytałam z internetu i ile Ty opisałeś na swoim przypadku.
Autoelektronik, który mi się tym zajmuje tak doradził i w tym kierunku zmierza. Stwierdził, że można by poszukać jeszcze silnika ale najlepiej będzie zregenerować mój bo będę mieć pewność, że to z tego modelu itp. Wczoraj porobił zdjęcia i przesłał do firm z którymi współpracuje czy w ogóle się tym zajmą i jeżeli tak to za jakie pieniądze. U mnie też już pojawiły się szumy w kierownicy. Nie tak poważne jak u Ciebie ale co jakiś czas występują przy np. wyjeździe z parkingu.
I tak właśnie się zastanawiam bo już jestem max załamana, co robić ja jestem laikiem. Czy regenerować (jeszcze nie znam ceny) czy spróbować wymienić na nowy cały element tak jak Ty postanowiłeś.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Październik 2014, 10:47:28 »
vivian80, poczekaj na wycenę regeneracji.

i... witaj ponownie na forum :-)

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Październik 2014, 10:57:57 »
Cytat: "Zbyszek"
vivian80, poczekaj na wycenę regeneracji.

i... witaj ponownie na forum :-)


Tak tez zrobię Zbyszku :) i również witam serdecznie...

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Październik 2014, 10:23:23 »
Trz ba kupić całość hehe.  Pewnie taniej wyjdzie

[ Dodano: 2014-10-11, 14:23 ]
Na tej stronie można kupić takie wspomaganie za 377zł :P

http://www.autogold.org/news/64

[ Dodano: 2014-10-13, 10:55 ]
Ale kurde lipa. Nie ma towaru na magazynie :/ no ja pierdziele

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Październik 2014, 22:16:12 »
Gordoon post#4 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5386 jeśli będziesz robił inaczej to Twój dopisek do postu nie będzie wyświetlał się jako nieprzeczytany i nikt o nim nie będzie wiedział.

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Październik 2014, 12:58:45 »
gordoon, a wujek narzeczonej  co ma dostęp do markowych i tanich części nic nie załatwi?

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Październik 2014, 09:14:06 »
kadafi Jesteś spostrzegawczy :) Już znalazł ale ceny przekraczają 6000zł więc nie jest tanio :P

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Październik 2014, 14:25:35 »
Nie spostrzegawczy, a jedynie Twój "przypadek" z accentem utkwił mi w pamięci.
6000 zeta to sporo - jak dla auta o tej wartości. Powodzenia w szukaniu części i szybkiego rozwiązania problemu - jazda ze źle działającym wspomaganiem może być niebezpieczna.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Październik 2014, 16:43:22 »
Niebezpieczna będzie dopiero jak zacznie się zima i przymrozki.

A tak to przyzwyczaiłem się. Gorzej w mieście gdzie jest parkowanie i manewrowanie. W dłuższej trasie kompletnie mi nie przeszkadza brak wspomagania.

USA, Niemcy, Rumunia - Gdyby nie było podatku celnego i cła to cena takiego wspomagania 1800-19xx zł, a z cłem i podatkiem ok 3300zł To i tak taniej niż w aso lub w Polskim sklepie (6,8-7 tys zł).

kosmos2011 : Masz może schemat budowy maglownicy accenta z 2006 z elek. wspomaganiem oraz nowszego modelu z pompą wspomagania ?
Potrzebuję także wgląd do podwozia w elektrycznym i na pompie wspomagania.

Być może istnieje możliwość przerobienia z elektrycznego wspomagania na pompę ( maglownica, przewody, kolumna, zbiornik). Nie wiem czy są wejścia na śruby w silniku. (żeby móc przymocować pompę wspomagania).

Widziałem KIA z takim samym silnikiem i już na pompie wspomagania, nowsze accenty mające pompę chyba mają taką samą budowę silnika oraz podwozia ?

Maciek

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Październik 2014, 16:51:25 »
Cytat: "gordoon"
USA, Niemcy, Rumunia - Gdyby nie było podatku celnego i cła to cena takiego wspomagania 1800-19xx zł, a z cłem i podatkiem ok 3300zł To i tak taniej niż w aso lub w Polskim sklepie (6,8-7 tys zł)

Przy zakupie w Niemczech albo Rumunii nie masz anie podatku celnego ani cła ;-).

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Październik 2014, 06:49:48 »
Oj sorka.  Z tymi Niemcami zagalopowałem się :-) a w Rumunii jest cło itp.  Jeszcze nie dawno czytałem. Chyba że to stare było

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Październik 2014, 14:20:00 »
I kurde fiasko..  :-( Firmy z którymi kontaktował się mój auto-elektronik nigdy regenerowały takiego wspomagania i nie bardzo chcą się go podjąć echh... Ma dalej szukać no ale jakoś kiepsko to widzę. Masakra 21 wiek i nie można normalnie auta naprawić yyy.
Nie wiem co dalej z tym robić. Załamka

Czytam wszystkie posty i podpowiedzi Gordoona ale dla mnie laika to kosmos :cry:

Maciek

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Październik 2014, 16:22:06 »
Cytat: "gordoon"
Oj sorka.  Z tymi Niemcami zagalopowałem się :-) a w Rumunii jest cło itp.  Jeszcze nie dawno czytałem. Chyba że to stare było

W Rumunii też nie ma. Nie ma żadnych dodatkowych opłat przy zakupach z jakiegokolwiek kraju Unii Europejskiej.

vivian80

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Październik 2014, 18:36:34 »
Znalazłam na allegro firmę ze Stargardu Szczecińskiego, która regeneruje wspomagania do accenta (twierdzi, że jako jedyny w Polsce). Na razie pogadałam z gościem ale przy mojej skromnej wiedzy to taka rozmowa po omacku. Wybiorę się do mojego auto-elektronika i niech on się z nimi skontaktuje i wtedy rozmowa będzie bardziej sensowna i rzeczowa. Na razie Gość twierdzi, że potrafi naprawić każde wspomaganie do każdego accenta. Ale musi wiedzieć tak konkretniej ewentualnie jakieś zdjęcia  żeby podesłać. Trochę to skomplikowane. Ja mieszkam na śląsku więc wysyłka i te sprawy. Może Gordoon o tej firmie wspominałeś? Jeżeli tak to możesz przybliżyć jakie koszta zaproponowali? Z góry dzięki.

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Październik 2014, 18:53:54 »
Cytat: "vivian80"
Masakra 21 wiek i nie można normalnie auta naprawić yyy.
Jak najbardziej normalnie to serwis naprawi - za nienormalną kwotę.
Niestety ceny są brane z kosmosu (sorki Kosmos) i nie na kieszeń większości z nas dlatego trzeba kombinować. Z drugiej strony nie sztuką jest kupić stosunkowo młode auto a problemem jest je utrzymać.