Autor Wątek: [Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie  (Przeczytany 128384 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tombak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #195 dnia: 14 Czerwiec 2017, 13:16:03 »
Witam, ten sam problem. Wspomaganie przycina się. Czy wystarczy wymiana tylko tego czujnika czy może okazać się, że psuje się coś jeszcze? Czy zawsze trzeba to pozniej kalibrować, bo czytam że niektórym udało się bez ? Mam czujnik z niebieskim kabelkiem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

jarmara

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #197 dnia: 22 Lipiec 2017, 18:40:44 »
Miałem podobnie po zamontowaniu czujnika w jedną stronę krecił lżej. Poprawił mi to inny mechanik ktory jednocześnie stwierdził, ze poprzedni fachowiec ułamał "ząbek" od czujnika a ten wykorzystał obudowę po starym czujniku i jest w porządku. Z tego co się orientowałem to kalibracji programowej nie da sie zrobić, ponieważ producent do tego modelu auta nie przewidział wymiany czujnika skrętu i w opragramowaniu aso nie mają opcji kalibracji. Czujnik trzeba dobrze ustawić ręcznie.

[ Dodano: 2017-07-22, 19:13 ]
Pierwszy mechanik u którego byłem miał oprogramowanie hi-scan i przy accencie 1.4gl z 2006r. nie było opcji kalibracji a np. przy i30 już była(szukaliśmy razem)

[ Dodano: 2017-07-22, 20:55 ]
Przypomniałem sobie, że do kalibracji używa się jeszcze urządzenia które nazywa się: torqu sensor tester koszt ok 250euro
Link:https://youtu.be/uqytNfjJzWg

Gosia

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #198 dnia: 22 Lipiec 2017, 23:15:34 »
Wielkie dzięki Jarmara.Bardzo cenna informacja.Sprobuje pójść tym tropem.

Offline marcp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #199 dnia: 17 Wrzesień 2017, 21:48:05 »
I jak tam? Ponaprawiane?
Mam też accenta z problemem wspomagania. Jeszcze nie miałem czasu się do niego zabrać, ale zastanawiam się czy samemu się brać, czujnik na allegro 500pln, czy podjechać na poznań tam za 1000 zrobią od a do z.

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Offline miodzio41

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #200 dnia: 23 Wrzesień 2017, 18:10:12 »
cześć mam ten sam problem :/
i mam takie pytanie: czy ktoś próbował rozebrać ten czujnik i określić dokładną przyczynę dlaczego stwarza tyle problemów??
Jestem automatykiem i z czujnikami też miałem troszkę do czynienia. wydaje mi się że może być to wina jakiegoś rodzaju szczotek w czujniku ale nie mogę nic powiedzieć bo nie wiedziałem wnętrza czujnika.


Offline miodzio41

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #202 dnia: 29 Wrzesień 2017, 17:10:25 »
no dobra wymienione własnymi siłami :) był problem z kalibracją ale trochę "druciarstwa" i dało radę :)

Offline marcp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #203 dnia: 30 Wrzesień 2017, 22:29:16 »
No to opowiadaj :-) kupowałeś na allegro czy zamawiałeś jakoś inaczej?
Czeka mnie to samo, myślę, że na dniach, więc proszę podziel się wiadomościami.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #204 dnia: 01 Październik 2017, 03:01:32 »
To o taką kalibrację chodzi?


Offline miodzio41

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #205 dnia: 01 Październik 2017, 16:19:52 »
zamawiałem z allegro
bazowałem na naszym rumuńskim koledze
https://www.youtube.com/watch?v=voENTKpCsWQ&t=690s
wnioski
- zaopatrzyć się w porządny wybijak do wybijania klina (14.50 czas z filmiku powyżej)

- ta spinka nie jest aż tak ważna, najważniejsze po wymianie i wbiciu klina na swoje miejsce (dokładnie w taki sposób jak był na początku )

 -- należy podpiąć czujnik pod zasilanie ok 5VDC (używałem power banka lub starej ładowarki ) dwa skrajne przewody czerwony(+) i czarny(-)
--do dwóch środkowych przewodów należy podpiąć woltomierz

--jeżeli taki układ pokazuje wartość od ok -0.10V do 0.10V to pierwszy sukces (jeżeli będzie np. 0.60V to kierownica będzie delikatnie skręcać w którymś ze stron, jeżeli bedzie więcej np. 1.5V to kiera będzie bardzo mocno i szybko skręcać )

---- u mnie po złożeniu wskazywało właśnie ok -0.65 auto samo skręcało w lewo.
ostatecznie podpiłowałem trochę ten ząbek od strony tej spinki i podłożyłem kawałek plastiku z karty i zakleiłem to jeszcze klejem na gorąco (wiem druciarstwo straszne) ale działa  (wybijałem ten klin chyba z 20 razy możecie też pobawić się i popróbować testować bez klina, ale oczywiście odradzam testowanie opcji bez klina w aucie wspomaganie chodzi ale tak lekko że aż niebezpiecznie)

-- a więc testowanie układu z miernikiem i zasilaniem 5V należy złapać kombinerkami wałek od strony kierownicy i pokręcić kilkadziesiąt razy w lewo i w prawo (wskazania mają się wahać przy skręcaniu u mni od ok-1.2V do 1.2 V a ale zawsze po puszczeniu mają wrócić w okolicę 0(ok -0.10V do 0.10V) jeżeli tak jest to drugi sukces

-- jeżeli złapiecie kombinerkami koniec od strony kół i pokręcicie nie powinno być żadnej zmiany na mierniku to trzeci sukces jeżeli to wszystko działa możecie montować do fury i przetestować zmontowany układ jeszcze raz przed spięciem naszego wspomagania z kołąmi

[ Dodano: 2017-10-01, 16:26 ]
jak ktoś będzie ktoś z okolicy trójmiasta to mogę pomóc
jak coś pisać na maila

Offline marcp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #206 dnia: 03 Październik 2017, 16:23:46 »
Dzięki, dobrze wiedzieć, że można i komuś się udało :) Czujnik z niebieską wtyczką? Wypadałoby chyba rozebrać przed zamawianiem, co? Musiałbym auto uziemić na kilka dni.

Wybijak w sensie młotek i kawałek cienkiej rurki?

Offline miodzio41

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #207 dnia: 06 Październik 2017, 20:43:46 »
cienka rurka odpada
profesjonalny jakiś
http://allegro.pl/zestaw-wybijakow-6szt-2-8mm-wybijaki-cylindryczne-i6806267626.html
ewentualnie jakoś obrobione wiertło od sdsa lub jakieś inne badziewie co jest twarde i się nie kruszy i nie gnie  (ale najlepiej się zaopatrzyć w porządny wybijak. chyba 3mm średnicy)
-czujnik z allegro się delikatnie różnił (jutro wstawię foto )
- mi demontaż i montaż zajmował z 2 godziny (z rozebraniem ) i 2 dni jeździłem bez złożonych plastików :)

Offline marcp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #208 dnia: 21 Październik 2017, 11:31:37 »
Miodzio, jak masz chwilę dorzuć fotkę tego czujnika. Czym się różnił? Brałeś najtańszy? Bo na allegro mają kilku sprzedawców, jeden pisze że oryginalny tylko z napisem made in mexico.

EPS ciągle działa? ;-)

Pozdrowienia!

Offline miodzio41

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #209 dnia: 21 Październik 2017, 21:19:01 »
działa :) i faktycznie mył tam napis made in mexico jak dobrze pamiętam
http://allegro.pl/czujnik-skretu-eps-hyundai-accent