Autor Wątek: [Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie  (Przeczytany 156061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #165 dnia: 20 Lipiec 2015, 17:29:41 »
Wiem wiem to jest dla osób których to jeszcze czeka.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #166 dnia: 20 Lipiec 2015, 19:37:20 »
kosmos2011, No to ok :)

asparanoix

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #167 dnia: 09 Wrzesień 2015, 09:38:49 »
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu borykam się z podobnym problemem  ( wyłączajacy się sporadycznie EPS). Dzięki forum, wiem już, że odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest czujnik kąta skrętu. Niestety nigdzie w kraju nie moge go namierzyć, jest za to cała masa czujników do innych aut. Byłbym zatem wdzięczny o namiary na czujnik do Accenta bądź info czy da się przerobic czujnik od innego auta np. Fiata Punto.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #168 dnia: 09 Wrzesień 2015, 19:40:31 »
Gordoon sprzedawał, ale od miesiąca tu nie zaglądał.

asparanoix

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #169 dnia: 06 Listopad 2015, 10:48:19 »
Witam ponownie.

Udało mi sie zakupić czujnik kąta skrętu do mojego accenta, jednak po zamontowaniu i odpaleniu samochodu kierownica samoczynnie skreca w lewo (do oporu). Bardzo proszę o pomoc co robić w takiej sytuacji. Obawiam sie , że sama kalibracjanie wystarczy.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #170 dnia: 08 Listopad 2015, 20:03:38 »
asparanoix,

Kupiłeś z osłonką kabli niebieską czy żółtą ??

asparanoix

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #171 dnia: 09 Listopad 2015, 09:49:34 »
niebieską- 4 kable.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #172 dnia: 09 Listopad 2015, 18:30:52 »
Dziwne... Po włożeniu sensora w jego miejsce ustawiony jest on idealnie na zero.

asparanoix

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #173 dnia: 10 Listopad 2015, 14:45:45 »
Tragedia. Myślałem, że to wina czujnika, jednak po wymianie na inny sytuacja się powtórzyła. Dodam, że czujnik zakładany był w pozycji fabrycznej z zamocowaną spinką. Dopiero jak wypiąłem czujnik zamontowany na kolumnie i podpiąłem inny (na na zewnątrz) ruszając pierścieniami czujnika raz w jedną raz w drugą znalazłem położenie, w którym kierownica przestała się obracać. Jadnak jak zrobić ten sam manewr z czujnikiem zamontowanym na kolumnie?. gdzieś musiałem popełnić błąd (demontując stary czujnik musiałem coś przestawić), może wpływ na takie zachowanie ma fakt, że odłączyłem również silnik. Sam już nie wiem. Panowie pomocy!!!!!

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #174 dnia: 10 Listopad 2015, 19:15:00 »
asparanoix, Kolumna kierownicza nie jest zbyt skomplikowana.

A miałeś jakieś kody błędów ??

Ja sprawdzałem po kupnie sensora czy działa i kierownica na maksa skręciła w prawo. Ale po podłączeniu  i kalibracji wszystko było OK

asparanoix

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #175 dnia: 11 Listopad 2015, 11:44:46 »
Nie wyskoczyły żadne błędy. Wydaje mi się, że będę musiał pokombinować z ustawieniem czujnika.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #176 dnia: 11 Listopad 2015, 17:19:41 »
asparanoix, Czujnik ma tylko jedno ustawienie. Nie da się go przestawić. Po prostu nie wszedłby na swoje miejsce

asparanoix

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #177 dnia: 11 Listopad 2015, 18:08:55 »
To może z kolumną trzeba coś pokombinować ? Bo gdyby centralka była walnięta to nie kręciła by kierownicą przy podpiętym na zewnątrz czujniku

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #178 dnia: 12 Listopad 2015, 14:21:37 »
a może jak wymieniłeś sensor przekręciłeś drążek od kolumny kierowniczej co spowodowało przesunięcie się sensora maksymalnie na lewo. Zobacz

Prędki

  • Gość
[Accent MC] Blokada kierownicy w czasie jazdy przy skręcie
« Odpowiedź #179 dnia: 27 Listopad 2015, 22:50:49 »
Hej Gordoon. Przeczytałem cały wątek, mój szacun i czapka z głowy :) Ja śmigam Accentem 1,5 CRDi z 2007 r. Mam go od nowego, przejechałem 208 tyś. i zgrzeszyłbym narzekając. Przez te lata oprócz bieżącej obsługi wymieniłem intercooler, tylne tarczo-bębny i po 200 tyś. sprzęgło. Jakiś czas temu, przy manewrach na parkingu usłyszałem szumy w kierownicy i zaczęła zapalać się kontrolka EPS. Najpierw z rzadka, a w miarę upływu kilometrów coraz częściej. W końcu zacząłem szukać ratunku i trafiłem na to forum.  Przyznam, że nie znam żadnego elektronika samochodowego, a tam gdzie próbowałem się dogadać odbijałem się od ściany. Większość ludzi nastawiona jest na szybką i łatwą kasę, wyzwania ich nie interesują.
Gordon czytałem, że oferowałeś pomoc w zakupie czujnika skrętu. Pomożesz mi? Pokierujesz?