Autor Wątek: Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5  (Przeczytany 7526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ScApi

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Listopad 2009, 18:27:22 »
Jeżeli to tyczy się mnie to nietrafiona wypowiedz, zawsze gaszę przed nocą na PB i rano odpalam na PB, gdy autko stoi około 4h a temp w granicach 15^C nie widzę potrzeby odpalania na PB. U mnie sam sobie gdybam i najprawdopodobniej przytkał się gaźnik, z racji że miałem resztki PB w Baku mogło coś zassać, no nic w przyszłym tygodniu będę się bawił w puzzle.

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Listopad 2009, 00:22:41 »
Cytat: "ScApi"
Dodaj jeszcze jeden dziwny objaw którego wcześniej nie było, np jadąc na 5 około 3000rpm wrzucam luz, obroty spadają powoli do około 1500rpm i nagle gwałtownie do 400rpm 1s pauzy i 0, silnik gaśnie, próbowałem podnieść obroty jałowe ale na PB jak ustawie stabilne 900rpm to na gazie mam prawie 2000rpm

Może mieszają Ci się paliwa. Sprawdź czy działają elektrozawory odcinające dopływ LPG.

ScApi

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopad 2009, 20:41:25 »
W sumie objaw sam ustąpił, przy okazji poprawiania innej rzeczy, mianowicie braku masy, klema - aku nie była już pierwszej świeżości i na jej łączeniu z przewodami brakowało przejścia w niektórych miejscach stąd wniosek że coś pobierało sobie masę przez elektrozawory gazu, ale to tylko moje przypuszczenia, kucyk już śmiga jak powinien.

P.S. Trasa Zielona Góra - Kalisz - Kraków, trybem emeryta 6,5l PB 6,5/7l LPG Vmax 90km/h Vśr 70km/h, lekko mnie zaskoczył, a specjalnie wyśrubowana mieszanka nie jest, 140 po autostradzie w 3 osoby spokojnie leciał.

mihu_24

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień 2009, 18:17:55 »
170 powinien :mrgreen:

T_O_M_A_L_A

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2009, 20:41:18 »
Cytat: "mihu_24"
170 powinien

ale to już nie jest spokojnie :P

jagucio

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Grudzień 2009, 12:58:08 »
Cytat: "tomek_27"
Ludzie! Nie bądźcie mądrzejsi od inżynierów.Jazda tylko na lpg prędzej czy później się na Was zemści.Będą problemy z wolnymi obrotami i z rozruchem.Tak to zostało wymyślone,żeby przełączać na lpg przy choć trochę podgrzanym płynie w układzie chłodzenia.Wszystkich chytrusów namawiam,by choć rano uruchamiali silnik na benzynie co dobrze wpływa na parownik,gaźnik.rozrusznik i cały silnik.Zachowajcie choć minimum przyzwoitości.Jak tak jeżdżę od 2002 roku i nie mam problemów tego typu.Choć wiem,że na siłę to mogę uruchomić silnik na lpg przy minus 20 jak to robią inni.To jest katowanie bezmózgowców i mojemu ponemu takiego piekła nie funduję.


Niektórym to szkoda wydawać kasę na wachę... Mimo że założyłem ten gaz dla tańszej jazdy, to i tak przy każdej wypłacie tankuje beny za 50zł i mi to starczy na odpalanie do następnej wypłaty...

Cytat: "mihu_24"
170 powinien :mrgreen:

Mi się udało 160 na 4tym biegu przeciągnąć :-P 2 osoby na benie :mrgreen:

ScApi

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Styczeń 2010, 21:30:49 »
I problem powrócił, z tego co widzę to działa poprawnie albo nie, trochę to dziwne w sumie w niczym to nie przeszkadza bo na ssaniu trzyma normalne obroty a przy przełączaniu z PB na LPG z reguły jestem w trakcie jazdy to też tego nie czuje, tylko mocno mnie to zastanawia, kombinowałem jak koń pod górkę, pompę paliwa, filtry, przewody itp itd wykluczyłem, jeszcze więcej rzeczy wykluczyło się samo z racji że przy 90km/h jedzie normalnie. No już nie mam pomysłów, wiem że coś z gaźnikiem ale nie mam pojęcia Co.

szczuraz

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Styczeń 2010, 16:06:35 »
Cytat: "jagucio"
mihu_24 napisał/a:
170 powinien :mrgreen:

Mi się udało 160 na 4tym biegu przeciągnąć :-P 2 osoby na benie :mrgreen:


od tego jest akurat inny temat


Cytat: "ScApi"
No już nie mam pomysłów, wiem że coś z gaźnikiem ale nie mam pojęcia Co.


panie Sylwestrze ... a uszczelka pod gaźnikiem to sprawdzana była ? jak będzie łapał lewe powietrze za gaźnikiem objawy mogą być identyczne . Kupujesz pan samostart silnika ( takie badziewie w sprayu na eterze ) i pryskasz pan dookoła ja widac poprawę to znaczy że czas podnieść gaźnik i załadować nowy uszczelniać . :-P Zresztą uszczelka droga nie jest o po tylu latach solidne czyszczenie by sie przydało . Lewych rączek nie masz to do dzieła . :-D

BartBartez

  • Gość
Gaśnięcie silnika na wolnych obrotach - Pony 1991 1.5
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Styczeń 2010, 16:39:40 »
Cytat: "szczuraz"
Kupujesz pan samostart silnika ( takie badziewie w sprayu na eterze )

Do wykrycia nieszczelności wystarczy zwykły Plak. Należy spryskać nim wszystko dookoła dolotu i gaźnika. Jeśli występuje nieszczelność to obroty się podniosą.