Autor Wątek: [Atos] [Atos] Katalizator  (Przeczytany 5126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piter3173

  • Gość
[Atos] Katalizator
« dnia: 29 Wrzesień 2012, 15:30:30 »
Witam czy wie ktoś jak sprawdzić katalizator czy jest dobry czy zużyty?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:15:38 przez Brt »

Franc

  • Gość
[Atos] Katalizator
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2012, 10:52:34 »
W atosie są dwa.Trzeba rozebrać i zajrzeć do środka.tzn rozkręcić portki i środkowy katalizator.Uwaga po demontażu założyć trzeba nowe uszczelki stare rozpadną się.

Airotsih

  • Gość
[Atos] Katalizator
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2012, 18:53:12 »
Witam, katalizator albo się "obrywa" albo zapycha, pierwsze to wystarczy postukać ręką i będzie brzęczeć jakby kamyków do garnka nasypał, drugi przypadek to trzeba uruchomić silnik i lekko dodawać gazu w tym czasie druga osoba sprawdza czy spaliny z rury reki nie urywają sa jeszcze inne objawy jak utrata (stała) mocy i grzanie się silnika. i jeszcze "check engine" może się zaświecić
Pozdrawiam..

Franc

  • Gość
[Atos] Katalizator
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2012, 22:35:34 »
Kolego Airotsih,masz po części rację,ale co ty na to że kat się zalewa??Tzn w paliwie wytrąca się woda która idzie do wydechu,Kat ma kilkaset stopni i w połączeniu z siatki węglowej topi się ona jak plastik i robi wąską dziurkę przez co dusi silnik.Dosłownie,naprawdę zjadłem na Atosie zęby,przebudowałem po swojemu silnik i miałem chyba wszystkie problemy z nim.Od elektryki po mechanikę.Sam wszystko naprawiałem.Katy wywaliłem obydwa i po kłopocie.

Waldi

  • Gość
[Atos] Katalizator
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2013, 11:07:33 »
jedz do ASO, powiedz ze masz cos z katem, wstawia ci strumienice, na drugi dzien skasuja 300zl i zabiora platyne, a jak zapytasz co sie z nia stalo to beda glupa palic