Autor Wątek: [Santa Fe SM] Hyundai Santa Fe - Brak mocy i przyśpieszenia  (Przeczytany 15558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Hyundai Santa Fe - Brak mocy i przyśpieszenia 120KH MAX
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwiecień 2015, 19:24:52 »
No tak wielkimw ma auto z 2004 i wtedy zmieniono listwę na 31400-27001.

Offline Grosz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Santa Fe SM] Hyundai Santa Fe - Brak mocy i przyśpieszenia 120KH MAX
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Październik 2017, 09:24:06 »
U mnie problemem był zapchany katalizator, który musiałem wymienić na nowy. Po wymianie problem znikł więc polecałbym sprawdzić, czy u siebie nie masz tego samego problemu. Stary katalizator możesz też zawsze sprzedać na skupie, przez co cena nowego będzie nieco niższa.

Offline marpol

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Santa Fe SM] Hyundai Santa Fe - Brak mocy i przyśpieszenia 120KH MAX
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Październik 2017, 19:22:19 »
Witam, u mnie był podobny problem. Gaśnięcie silnika podczas jazdy, podczas próby odpalenia brak było pracy pompy paliwa, auto nie odpalało. Po kilkudziesięciu sekundach pompa pracuje, auto odpala. Następnie po kilku kilometrach znowu stop. Powolutku do domu, podpięcie skanera, i co się okazało? Podczas pracy silnika ciśnienie na listwie rosło do wartości przy której system wyłączał silnik. Diagnoza to zatkany lub uszkodzony regulator ciśnienia paliwa na listwie. Demontaż, ocena stanu. Okazało się że powoli złuszczająca się farba w baku została przemielona przez pompę i podana dalej, niestety filtr siatkowy na regulatorze nie przepuścił tego 'kitu' dalej, i bardzo dobrze! Czyszczenie baku, czyszczenie regulatora, ponowny montaż i wszystko gra aż miło. Nie zawsze regulator jest do wymiany, nie bójmy się sami robić napraw. Satysfakcja bezcenna. Pozdrawiam.