Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie  (Przeczytany 27336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kolon

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Grudzień 2012, 23:22:25 »
Mi powiedzieli że mam wycieki ze skrzyni i że tak jest w i20, pojechałem do innego mechanika u którego serwisowałem 2 inne auta mówi że jest ok, zresztą auto ma już 4 lata i do tej pory skrzynia chodzi z tego co widzę lepiej niż w niejednym modelu z produkcji na Polskę i odpukać nic się nie dzieje, biegi ładnie wchodzą czasem 1 i R stawi opór ale to  rzadkość. Więc jak powyżej odradzam ASO Raba II w Jaworznie prawdopodobnie wyczaili że mi nikt sylikonu w skrzynie nie napchał to  chcieli mi to wcisnąć a zabieg "jedyne" 1000 zł kosztuje.

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Grudzień 2012, 16:56:03 »
ASO w Białej Podlaskiej odradzam, auto jak było zostawione pod aso tak cały czas stało nie ruszone, po prostu ręce opadają, oni problemu nie widzą, grzecznie podziękowałem im miłymi słowami, no cóż jak widać nikt problemu z ich strony nie widzi, a kierowcy problem robią z niczego:)

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Styczeń 2014, 21:16:22 »
U mnie tej zimy to samo co chyba u rafcio007. Auto zawsze zostawiam na jedynce, rano odpalam i od razu wsteczny, zdarzy sie, ze trzeba drugi raz wysprzeglic - raz na jakis czas, ale ostatnio to jest jakas masakra, prawie ze za kazdym razem trzeba drugi raz wysprzeglac, wczesniej jeszcze jak nie wchodzil wsteczny to robilem ruch wajcha na inny bieg i od razu wracalem i lubial wskoczyc, teraz nie ma takiej mozliwosci. Nie wiem czy to wina zimy czy cos sie zepsulo.

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Luty 2014, 11:25:34 »
ja się po prostu przyzwyczaiłem do wstecznego biegu.... w ASO w Białej Podlaskiej jak i w Lublinie nie widza problemu....

kevin55

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Luty 2014, 09:02:25 »
Koledzy czy macie może wiedzę, czy skrzynia z i20 1,2 jest odpowiednikiem jakiejś innej skrzyni z innego samochodu?

matejo

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Luty 2014, 11:57:30 »
mam dokładnie to samo, w moim czarnym i20 rdza wyszła niestety już po gwarancji i jedyne co chcieli mi zaproponować to pogwarancyjna naprawa oczywiście na mój koszt. W sumie jak na samochód, który na dzień dzisiejszy ma 4 lata, bo kupiony w I 2010, to jest aż śmieszne, że wychodzi rdza i to w tak widocznym miejscu jak drzwi.
Przymierzam się powoli do odstawienia do lakiernika, oczywiście wcześniej zrobię zdjęcia, żeby przy sprzedaży nikt mi nie zarzucił, że był bity.

[ Dodano: 2014-02-05, 12:01 ]
ja w moim słyszę i odczuwam dwie niefajne rzeczy:

pierwsza to gdy wciskam sprzęgło słychać pisk, metal o metal, pewnie wystarczyłoby przesmarować..

druga to sama wajcha skrzyni, która kiedy jest na luzie i ruszymy nią od lewej do prawej to słychać, jakby pod spodem latała nakrętka z podkładką.

Poza tym biegi są nieprecyzyjne, często jest problem z wrzuceniem wstecznego, trzeba wysprzęglić, niczym w STARZE, a biegi od 1-5 zazwyczaj płynnie nie przechodzą, jakby coś je blokowało

kevin55

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Luty 2014, 19:06:04 »
Mój ma 3 lata i wychodzi rdza, a co do wstecznego to czasem wchodzi normalnie. W ogóle skrzynia terkocze na wolnych, a pod obciążeniem w czasie jazdy tak ją słychać jakbym jechał Kamazem, generalnie skrzynie mam do wyj....a :-D  Taki to samochód.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Luty 2014, 21:19:16 »
Cytat: "matejo"
mam dokładnie to samo, w moim czarnym i20 rdza wyszła niestety już po gwarancji i jedyne co chcieli mi zaproponować to pogwarancyjna naprawa oczywiście na mój koszt. W sumie jak na samochód, który na dzień dzisiejszy ma 4 lata, bo kupiony w I 2010, to jest aż śmieszne, że wychodzi rdza i to w tak widocznym miejscu jak drzwi.
Przymierzam się powoli do odstawienia do lakiernika, oczywiście wcześniej zrobię zdjęcia, żeby przy sprzedaży nikt mi nie zarzucił, że był bity.

[ Dodano: 2014-02-05, 12:01 ]
ja w moim słyszę i odczuwam dwie niefajne rzeczy:

pierwsza to gdy wciskam sprzęgło słychać pisk, metal o metal, pewnie wystarczyłoby przesmarować..

druga to sama wajcha skrzyni, która kiedy jest na luzie i ruszymy nią od lewej do prawej to słychać, jakby pod spodem latała nakrętka z podkładką.

Poza tym biegi są nieprecyzyjne, często jest problem z wrzuceniem wstecznego, trzeba wysprzęglić, niczym w STARZE, a biegi od 1-5 zazwyczaj płynnie nie przechodzą, jakby coś je blokowało


Koniecznie pomyśl o zabezpieczeniu tego miejsca, bo inaczej malowanie nic nie da.
Na forum są opisy napraw, np. piłowanie gumowych podkładek, podklejanie folii czy specjalne gumki które są widoczne ale chyba zdają egzamin. Musiał by sie ktos wypowiedziec co ma ktorys z tych patentow i zdaje to u niego egzamin.

kevin55

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Luty 2014, 15:30:01 »
Właśnie jestem po wymianie sprzęgła i łożysk w skrzyni, różnica niebo a ziemia. Skrzynia wyła na każdym biegu i terkotała na wolnych obrotach, teraz cisza. Mechanik powiedział, że w tych skrzyniach są badziewne łożyska, do których nie ma zamienników i po prostu siadają po jakimś czasie. Przyznał że dużo takich skrzyń już przerobili, także chyba wychodzi na kolejną wadę auta.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Luty 2014, 18:00:40 »
Cytat: "kevin55"
Właśnie jestem po wymianie sprzęgła i łożysk w skrzyni


A można spytać jaki przebieg auta? Może inaczej, po jakim przebiegu były pierwsze objawy wskazujące na zużycie łożysk?

kevin55

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Luty 2014, 07:29:56 »
Hmm teraz mam 157 k ale jak go dostałem to miał 149 k i trzeszczało tak samo. Nie wiem od kiedy zaczęło ale pewnie znacznie wcześniej.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Luty 2014, 08:41:56 »
kevin55,
tak sobie głośno myślę, zakładam, że nigdy wcześniej nie był wymieniany olej w skrzyni?

kevin55

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Luty 2014, 09:27:56 »
No zapewne wymieniany nie był, ale był olej w skrzyni i był czysty. Dodatkowo w książce serwisowej jest napisane, że oleju w skrzyni się nie wymienia, co jest sprzeczne z ideą.

ziemniak0783

  • Gość
[i20 PB] Skrzynia biegów i20 - wasze opinie
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Luty 2014, 11:35:56 »
kevin55; a Ty przypadkiem nie kupiłeś jakiegoś auta po przedstawicielu z firmy?
Historia mechanika o tym, że "ile on skrzyń nie naprawiał" jeżeli chodzi o i20, to raczej mało realnie mi brzmi  :lol:
I podejrzewam, że to, co Ci terkotało to było zwykłe łożysko oporowe sprzęgła :)