Autor Wątek: [ix35 EL] Nawigacja do IX35  (Przeczytany 65398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebiq12

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Październik 2013, 19:37:59 »
Proszę o informację czy do fabrycznej navi mozna wgrać Auto Mape ?

virtuatylda

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Październik 2013, 10:08:32 »
Z tego co ustaliłem starsze fabryczne nawigacje miały oznaczenie LAN8900EHLM.
Proszę o informację nt. oznaczenia najnowszej fabrycznej nawigacji/stacji multimedialnej dla ix35.
Dzięki i pozdrawiam!!!

wieloryb7

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Listopad 2013, 00:31:40 »
Witam. Zastanawiam się nad montażem stacji dvd z navi w moim ix 35. Nie wiem tylko czy wybrać dedykowanego chinola GMS7243, czy też może używaną oryginalną stację z aukcji.
Stąd pytania:
Czy na oryginalnej navi ix 35 działa wybieranie głosowe ?
Czy da się na niej wgrać inne mapy (iGo, AM)?

Zastanawiam się także nad kamerą cofania zamiast czujników. Koszt kamery to 300zł koszt czujników (w ASO to 1000zł).

Pozdrawiam!!

aurum

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Listopad 2013, 07:39:24 »
Ja bym radził kamerę + czujniki, ewentualnie same czujniki. W paskudny deszczowy dzień trzeba oczyścić oko kamery, bo ledwo co widać.

Offline yach

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Listopad 2013, 17:39:12 »
Sama kamera w zupełności wystarczy, jeżeli koniecznie chcesz zapłacić dodatkowo za czujniki to załóż je z przodu pojazdu. Sprawdza się nawet w deszczowy dzień. Ja mam założony zestaw: stacja multimedialna Blaupunkt + kamera cofania i kamera w tym zestawie sprawdza się idealnie.

wieloryb7

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Listopad 2013, 21:20:08 »
Zrezygnowałem za zakupu Blaupunkta oferowanego w salonie. Nastawiam się albo na dedykowanego "chińczyka", albo też używany oryginał (za ok 1500zł)+ montaż w ASO. Oczywiście do tego dochodzi zakup kamery. Szkoda, że nie można do tej navi podłączyć czujników tak, aby była na ekranie navi wizualizacja otoczenia z tyłu (w przyp. braku kamery) Taki montaż będzie kosztował mnie 500zł.

Mam wątpliwości jednak co do użyteczności map Navteq'a. Czy ktoś, kto używa ich aktualnie może coś naskrobać na temat ich jakości oraz aktualizacji?

wilkq

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Listopad 2013, 00:16:16 »
Cytat: "wieloryb7"

Mam wątpliwości jednak co do użyteczności map Navteq'a. Czy ktoś, kto używa ich aktualnie może coś naskrobać na temat ich jakości oraz aktualizacji?


Mam fabryczną navi - jeśli chodzi o komfort używania i funkcjonalność jest naprawdę ok.
Co do map to mapy Polski mapy są daleko w tyle w porównaniu z Automapą z której korzystam na smartfonie w razie potrzeby.
Nie mam najnowszej wersji map 312 - cały czas mam jeszcze wersję 309 - ale nawet przed ostatnią aktualizacją mapy nie były specjalnie aktualne - brak nowych dróg itp.
Najwięcej informacji na temat softu do fabrycznej navi jest na rosyjskim forum hyundaia. W najbliższym czasie mam zamiar przeprowadzić aktualizację softu + map.
Można zrobić to samodzielnie o ile mamy w miarę nowe oprogramowanie w swoim sprzęcie.

kt0s

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad 2013, 07:50:25 »
Ja też robiłem szczegółowe rozeznanie odnośnie navi do ix35. Zaczęło się od szukania tego co oferuje producent. Potem weryfikowałem to pod kontem możliwości dogrania automapy. Wyszło mi, że najlepiej będzie kupić navi, której nie ma w ASO. Krąg poszukiwanie został rozszerzony. Jak już znalazłem coś co będzie dobrze grało + będzie pasowało + automapa to przydałby się jeszcze internet... tak by wyszukać dany punkt/obiekt podczas jazdy. Najlepiej z jakimś systemem, który pozwoli na instalację dodatkowych aplikacji. Szukałem, znalazłem kilka modeli z androidem, jednak cena i sprawność urządzeń pozostawiało wiele do życzenia. Wtedy przyszła myśl:
"Zostaw w aucie to co masz, a zakup tablet". Na tym się skończyło. Wybór nieporównywalnie większy. Funkcjonalności również.

wieloryb7

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Listopad 2013, 17:09:46 »
Tablet 7 calowy z GPS już mamy. Jednak czasem użytkuje go córka w aucie oglądając baje. Automapę oraz Sygica mam także w telefonie, ale wszystkie te kable są irytujące, a do tego chciałem mieć ekran dedykowany dla kamery cofania. Wszystkie te nakładki na lusterka wsteczne jakoś tak mało solidnie wyglądają.
Dlatego zakupiłem używany oryginał,który zamontuje ASO (razem z kamerą - nad czujnikami się jeszcze waham), a już we własnym zakresie wgram na niego najnowsze mapy oraz firmware.
Dla mnie podstawowym wymogiem była jakość rozmów przez system głośno-mówiący. Sporo osób na różnych forach narzeka na ten aspekt przy Blaupunkt NY 800, a "Chińczyka" nie było jak przetestować.

Jedyny wybór przede mną to ewentualny montaż czujników (oprócz kamery). Czy ktoś, kto ma taki zestaw może podpowiedzieć, czy można je sobie darować mając kamerę?

embe70

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Listopad 2013, 10:50:42 »
Witam,

Ja z trochę innym tematem dotyczącym navi w ix35. Zaświtał pomysł kupienia na allegro oryginalnego zestawu nawigacji (LG) i wstawienie go w miejsce standardowego radia oferowanego przez dealera. Ale tak popatrzyłem na zdjęcia i widzę, że wyjścia są inne niż w radiu. Czy ktoś z Szanownych bawił się w taką przekładkę? Dużo z tym roboty? Da się? A może ktoś z WAW mogłby mi to zrobić za drobną opłatą?

PS. Wcześniej w samochodzie było NY800 więc kabelki do kamery mam już podciągnięte :)

olaf_hu

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Listopad 2013, 11:11:32 »
Witam Jestem świeżym posiadaczem ix35 2.0 GDI. Mam pytanie związane z nawigacją Blaupunkt NY 830.Dostałem ją gratis do autka, ale w salonie od razu została zamontowana.Działa dobrze, a pytanie dotyczy oryginalnego radia wymontowanego. Salon zostawił sobie to radio ja go nie dostałem.Co będzie jak blaupunkt się uszkodzi albo nie będę go chciał. W zasadzie to za radio zapłaciłem bo jest na wyposażeniu auta. Jak było u WAS?Czy Wam salon oddał to radio?

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Listopad 2013, 11:22:08 »
Witam zastanawiam się nad takim zestawem GMS 7243 NAVI do ix35 czy może ktoś coś takiego montował albo ma coś sprawdzonego - na allegro pojawiają się już stacje multimedialne od 1200zł ale czy to coś warte. Napiszcie co montowaliście zamiast serii - nie ukrywam że coś w ramce 2DIN jak np. Blaupunkt New York 800 mnie nie interesuje bo to nie wygląda zbyt ładnie :(

PS olaf_hu, możesz wrzucić fotki jak wygląda zamontowany ten Blaupunkt NY 830 w twoim aucie i czy działa ci wybieranie głosowe sterowane z kierownicy?

cruel

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Listopad 2013, 14:00:37 »
Cytat: "olaf_hu"
Witam Jestem świeżym posiadaczem ix35 2.0 GDI. Mam pytanie związane z nawigacją Blaupunkt NY 830.Dostałem ją gratis do autka, ale w salonie od razu została zamontowana.Działa dobrze, a pytanie dotyczy oryginalnego radia wymontowanego. Salon zostawił sobie to radio ja go nie dostałem.Co będzie jak blaupunkt się uszkodzi albo nie będę go chciał. W zasadzie to za radio zapłaciłem bo jest na wyposażeniu auta. Jak było u WAS?Czy Wam salon oddał to radio?


Oczywiście, że powiinni dać Ci to wymontowane radio. Przecież to za nie zapłaciłeś właśnie kupując auto. A to, że NY dali Ci gratis, to niczego nie zmienia.
U nas też mamy NY. Montowany był nie w salonie tylko na ich składzie celnym czy gdzie tam trzymają auta, przez pracowników Hyundaia. Radio, które powinno być seryjnie dostaliśmy rzecz jasna. Nawet o tym nie wspominaliśmy i się tego nie spodziewaliśmy. Sam sprzedawca o tym powiedział, że je dostajemy "W końcu za nie Pan zapłacił".

Caastiv

  • Gość
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Listopad 2013, 17:30:51 »
mi też dali NY, oryginalne radio dostałem z powrotem.
nawet nie trzeba było się upominać.
najlepiej podjedź do salonu i pogadaj z facetem, który sprzedawał Tobie auto. niech poszuka w składziku i Ci odda radio :)

Offline yach

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
[ix35 EL] Nawigacja do IX35
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Listopad 2013, 20:21:02 »
Na mnie również oryginalne radio czekało w bagażniku.