Autor Wątek: [Getz] [Getz] Swap silnika  (Przeczytany 4655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

popej

  • Gość
[Getz] Swap silnika
« dnia: 04 Wrzesień 2012, 01:00:04 »
Witajcie, otoz naszlo mnie na malego swapa silnika w hyundaiu getzie z 1.1 na 1.3. Taki motorek mozna dorwac na allegro w kuszacej cenie, ale tutaj nasuwa sie pytanie. Teoretycznie silniki te powinny roznic sie tylko pojemnoscia, wszystkie inne elementy powinny pasowac. Przynajmniej tak wnioskuje z osobistych ogledzin obu motorow. Moze ktos z Was robil lub rozwazal podobna operacje i orientuje sie czy miedzy innymi wiazka komputera, sam komputer, sprezarka klimy, alternator itp. podpasuje? Na allegro w dobrej cenie sa same gole slupki bez osprzetu, stad moje pytanie. Dzieki z gory za odpowiedzi i pozdro.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-09-05, 09:08 ]
Dodanie tagu do tematu
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:37:47 przez Brt »

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] Swap silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2012, 19:22:12 »
Napewno inne są skrzynie biegów, mają inne przełożenia a reszta to nie wiem.

MacTB

  • Gość
[Getz] Swap silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2013, 00:19:41 »
E tam, jak już chcesz się w to bawić to pakuj 1.6 G4ED, albo w ogóle 2.0. Swapowanie z 1.1 na 1.3 jest moim zdaniem lekko bez sensu. Silnik G4ED znajdziesz  łatwiej niż 1.3 bo jest długo produkowany i trafiał pod maski Elantr, Lantr, Coupe, Matrixów... Stopień skomplikowania samej przekładki na pewno będzie taki sam bo ten motor trafiał również do Getza fabrycznie, a korzyści z pewnością bez porównania większe...
No a tak całkiem rozsądnie mówiąc to swap na inny silnik to zawsze jest więcej zabawy niż się wydaje, nie jeden się już na to naciął :) To nigdy nie jest to samo co wymiana takiego samego motoru na taki sam.

popej

  • Gość
[Getz] Swap silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Styczeń 2013, 01:51:54 »
Na pewno korzyści byłyby większe, lecz pewnie przy 1.6 trzeba by zmienić skrzynię, wiązkę, komputer itp.  :cry: