Autor Wątek: [ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji"  (Przeczytany 19783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

popek38

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji"
« dnia: 28 Sierpień 2012, 13:22:29 »
Czesc,

Miałem ostatnio dziwną sytuację, po uruchomieniu samochodu nie zgasła mi kontrolka "kontroli trakcji" a "Kontrolowany zjazd" zaświecił się na czerwono.
Miał ktoś już coś takiego w swoim ix35 ?
W piątek jadę na komputer do ASO , niech sprawdzą.

edit: uzupełnienie tematu. tekla

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2012, 13:57:36 »
N ic nie wyjdzie na kompie. Mam auto od 2010r i taki przypadek zdarzył mi się 2 razy. Trzeba się zatrzymać, wyłączyć auto i po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do  normy :shock:  :shock:

wilkq

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpień 2012, 21:40:38 »
Miałem tez coś takiego.... a jest to nic innego jak czujnik świateł stop.
Z racji że mam automat i przycisk start stop - skutecznie unieruchomiło mi pojazd.
Oczywiście wciśnięcie kilka razy hamulca pomogło - ale skrzynia tez była zblokowana - niewciśnięty hamulec = blokada.  W czasie jazdy również zapaliło się ESP i asystent zjazdu z górki. Po zgaszeniu silnika problem zniknął - ale powrócił...
Na szczęście sama diagnoza i interwencja w serwisie była natychmiastowa - wszytko trwało niecałą godzinkę i już nie ma problemu. Zaczęło się niepozornie, wsiadam do bryki  wcisnąłem hamulec i na start naciskam - a komputer press brake ;) a ja z noga wciśnięta - ale depnąłem drugi raz i poszło. To był pierwszy sygnał który zlekceważyłem.  Więc - jak możecie jedźcie do serwisu na wymianę czujnika. W serwisie powiedzieli że byłem pierwszy z taką przypadłością w IX 35 - wcześniej zdarzało się ze w I30 wymieniali. Niedawno byłem na przeglądzie 24 miesięcznym i śmiali się ze niedawno na lawecie ściągnęli IX z tymi samymi objawami ;) przez czujniczek... pojazad unieruchomiony. Więc nie ma co się ociągać.  Muszę przyznać że to póki co to jedyna usterka w dwuletnim "już" IXie.

popek38

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpień 2012, 22:06:36 »
thnx wilkq, jutro jadę na serwis

[ Dodano: 2012-08-30, 22:11 ]
Cytat: "jacek2"
N ic nie wyjdzie na kompie. Mam auto od 2010r i taki przypadek zdarzył mi się 2 razy. Trzeba się zatrzymać, wyłączyć auto i po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do  normy :shock:  :shock:


To było pierwsze co wypróbowałem, niestety nie działa.

[ Dodano: 2012-08-31, 14:20 ]
Diagnoza ASO: - uszkodzony czujnik hamulca/stopu przy pedale. Komputer komunikował błędy, błędy usunięte, czujnik zamówiony. Wymiana dopiero przede mną akcja na paręnaście minut max.

balboa

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień 2013, 12:36:11 »
dziś rano jadąc do robola lekko pod górkę pojawił się czerwony "wjazd" i zapalona na stałe kontrola trakcji (jeśli się nie mylę) - jakieś rozwiązania - porady ? Poproszę.

popek38

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień 2013, 12:51:37 »
Obstawiam "uszkodzony czujnik hamulca/stopu", podjedź do ASO uwiną się w 15-20 min

balboa

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień 2013, 19:53:57 »
Cytat: "jacek2"
N ic nie wyjdzie na kompie. Mam auto od 2010r i taki przypadek zdarzył mi się 2 razy. Trzeba się zatrzymać, wyłączyć auto i po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do  normy :shock:  :shock:


ASO jeśli się da chciałbym ominąć, jedno zrobią, drugie popsują, porysują lakier, dlatego mam tę samą prośbę do jacek2 - czy może faktycznie problem sam :) zniknie....

...heh, kilka uruchomień fury i nic  :-( - przejadę się więc do ASO. Nie ma zmiłuj. :oops:

Nie do wiary. Jadę sobie dziś rano tą samą trasą, zatrzymałem się w miejscu gdzie mi się "to" stało, nacisnąłem na hamulec i jak ręką odjął. Wszystko wróciło do normy. Zaznaczam, że zdarzenie miało miejsce na wzniesieniu.

[ Dodano: 2014-01-20, 20:43 ]
Ponownie miałem taki przypadek.
Mam i nowe rozwiązanie, otóż na kilka sekund wcisnąłem przycisk - tak jakby "reset" i po bólu.
Funkcje działają, "reset" pomógł. Przy wizycie w ASO zgłoszę jednak to zdarzenie ... :lol:  :lol:  :lol:

Zibiland

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2017, 11:17:01 »
Mam podobny problem, po ok 10-15 min jazdy zaświecają się lampki kontrolki trakcji (ESP) oraz kontrola układu hamowania przy zjeździe (DBC). Jak stanę i wyłączenie silnik wszytko wraca do normy. Po przejechaniu paru kilometrów ponownie się załącza. Byłem w serwisie nic nie wykryli, żadnych błędów.
Zauważyłem że pojawienie się powyższego błędu wyłącza ESP oraz tempomat, ABS działa.
Czy wine ponosi sugerowany wyżej wyłącznik stopu?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Luty 2017, 17:32:17 »
Cytat: "Zibiland"
Czy winę ponosi sugerowany wyżej wyłącznik stopu?


A cóż innego pozostało. Numer włącznika bez wady to 93810-4DR0AQQH

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7827&highlight=stop

Zibiland

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Luty 2017, 18:10:14 »
Czy wyłącznik o numerze 93810-3K000 też będzie dobry?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Luty 2017, 18:12:10 »
Taki masz zamontowany teraz.

Zibiland

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Luty 2017, 18:27:08 »
tego nie wiem, zadzwoniłem do sprzedawcy, podałem dane auta i powiedział że ten o numerze 93810-3K000 będzie dobry.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Luty 2017, 18:42:55 »
Teraz jest dylemat czy wadliwe były tylko te zamontowane w autach czy wszystkie wyprodukowane. Jeśli tylko te zamontowane to dlaczego nigdy nie wymieniają na 93810-3K000.

https://docviewer.yandex.com/?url=ya-disk-public%3A%2F%2F%2B4EOiOCD1ZG19KU2RzyAAMemP425uJYVk1U%2FwTK4Ot4%3D&name=HRE14-41-P012-ENFDFDeGKJMELMCNFTG.pdf&c=589dfb0db3fa

Zibiland

  • Gość
[ix35 EL] Świecące się kontrolki "Kontrola trakcji" i "Kontrolowa
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Luty 2017, 18:02:35 »
Wymieniłem dziś czujnik stopu i po przejechaniu ok 5 km zapaliła się na czerwono kontrolka DBC oraz na żółto ESP :(.
Podłączyliśmy auto do kompa i wyskoczył błąd:
- Korelacja styczników kamulców A/B - kod P0504
Czy możecie podrzucić opis tego kodu i co chodzi?

Sprawdzając dalej są dwie czujniki kąta skrętu kierownicy, jeden z nich reaguje na skręt a drugi wskazuje stałą wartość zero. Czy to jest prawidłowe?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169