Forum > Matrix / ix20

[Matrix] Wymiana łącznika stabilizatorów

(1/1)

smigacz:
hej,

w weekend wymienialem przednie łączniki stabilizatorów.
oto moje spostrzeżenia:
- wszystko byłoby proste gdyby nie faktże śruby były tak zapieczone, że ani wd40 ani druciana szczotka nie dały rady. do tego wyrobiła mi się śruba od strony gumy łącznika. w takiej sytuacji najprościeł byłoby odciąć gumówką łącznik i fakt - przy drążku da radę, ale żeby to zrobić przy wahaczu trzeba by go wymontować bo nie sposób tam dojść gumówką. pozostało mi rozwięrcenie nakrętek, co naprawę było mozolne i trochę czasu zajęło.
- jak zakładać nowe łączniki: w sytuacji gdy udało nam się ściągnąć obydwa stare łączniki, zamontowanie jednego nowego łącznika pójdzie bez problemu - drążek jest luźny i można go odpowiednio ustawić, natomiast przy montowaniu drugiego łącznika trzeba pod koło (a właściwie tarczę hamulcową) podstawić jakiś klocek i opuszczać delikatnie auto stojące na lewarku. w ten sposób obydwie śruby łącznika znajdą się w pewnym momencie na takiej wysokości gdzie bez problemu będziemy mogli włożyć je i w mocowanie na wahaczu i w drążek stabilizatora. pozostaje tylko skręcić śruby i gotowe.
- gumy drążka stabilizatora - chciałem wymienić ale niestety - zamowione gumy nijak nie pasowały do uchwytów - i tutaj nie wiem czemu, ale wszystkie sklepy/aukcje na jakich patrzyłem oferują dokładnie takie gumy jak kupiłem. co dziwne oferowane gumy na tylny łącznik wydają mi się pasować właśnie na przód, ale nie sprawdzałem tego.
sama wymiana gum nie jest problematyczna, oprócz tego że trzeba być ginekologiem i mieć sprawne ręce aby odkręcić dwie śruby trzymające gumę.

dlaczego wymieniałem? bo jadąc po dziurach/nierownosciach stukało jak nie wiem co. na początku myslalem ze to amory, ale po sprawdzeniu ich stanu okazało się ze jest ok.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-08-21, 11:56 ]
Dodanie tagu do tematu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej