Autor Wątek: [Getz] [Getz] Wymiana klamek zewnętrznych.  (Przeczytany 6629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Wymiana klamek zewnętrznych.
« dnia: 06 Sierpień 2012, 19:58:22 »
Zakupiłem i polakierowałem nowe klamki i lusterka zewnętrzne. Wymiana lusterek nie będzie większym problemem, za to wymiana klamek już tak. Chcialem zrobić to dzisiaj sam, więc zdjąłem tapicerkę z drzwi i utknąłem. Nie wiem, jak odłączyć klamkę wewnętrzną, żeby zdjąć całkowicie tapicerkę. pewnie trzeba odłączyć prowadnice, ale nie wiem jak. Poza tym obejrzałem, jak to wygląda pod tapicerką, czyli wnętrze drzwi, i spasowałem. Założyłem z powrotem tapicerkę na drzwi i jestem tutaj, żeby prosić o pomoc. Może ktoś to robił w Getz'ie i podzieli się wiedzą?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 18:31:35 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Wymiana klamek zewnętrznych.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sierpień 2012, 21:22:03 »

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Wymiana klamek zewnętrznych.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpień 2012, 18:05:46 »
Dzięki Kosmos2011. Jeszcze raz zdjąłem tapicerkę z boku drzwi, wymontowałem klamkę wewnętrzną, zdjąłem folię i mina mi zrzedła. Za Chiny nie wiem, jak się dobrać do klamki zewnętrznej i ją wymienić. Poza tym warunki parkingowe zmuszają do pozytywnego zakończenia roboty, bo inaczej samochód zostanie na noc na parkingu otwarty. Kolejny raz muszę udać się do warsztatu sąsiada i prosić o pomoc.  :roll:  :oops:

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Wymiana klamek zewnętrznych.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień 2012, 21:20:28 »
Cytat: "kosmos2011"
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?h


Po prawej stronie masz menu z różnymi manualami i znajdziesz tam jak zdemontować klamkę.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz] Wymiana klamek zewnętrznych.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2012, 22:31:19 »
Cytat: "kosmos2011"
Cytat: "kosmos2011"
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?h


Po prawej stronie masz menu z różnymi manualami i znajdziesz tam jak zdemontować klamkę.


Wielkie dzięki za te instrukcje, ale doszedłem do wniosku, że lepiej dać to fachowcowi do roboty, niż miałbym coś spieprzyć. Chciałem się dowartościować i zrobić sam, ale rezygnuję. Dam robotę i parę groszy sąsiadowi, pewnie się ucieszy.  :-D

[ Dodano: 2012-08-18, 14:49 ]
No i zrobione. Sąsiad w swoim warsztacie wymienił klamki i parę groszy zarobił, a ja mam Gacka z nowymi klamkami i nowymi ogrzewanymi lusterkami. Czarnymi.