Forum > Trajet

Silnik CRDi w Trajetcie - szukam informacji

(1/2) > >>

kml:
Kochani moi :)

Czy ktoś z Was posiada jakieś konkretne informacje na temat silnika 2 CRDi, które są w Trajecie? Będę wdzięczny za pomoc np w postaci adresu do jakiegoś anglojęzycznego forum traktującego na ten temat. Szukanie idzie mi jakoś mało efektywnie :)

Od DAWNA myślę o Tradżecie, ale dopiero teraz zaczynam się godzić z tym, że wersji z silnikiem benzynowym jest jak na lekarstwo ;/ Wiem jak koszmarne są naprawy diesla więc chciałbym wiedzieć ile się da zanim poważnie się wezmę za ten temat.

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

majchrzok:
jedyne co moge napisać na temat tego silnika to jest to, że jest dośc mało awaryjny. mamy naszego od ponad 4 lat i zrobił już przebieg 95 tys. km i narazie odpukać silnik chodzi bardzo ladnie. jedyną ingerencją w jego mechanike było wymienienie jakiegoś uszczelniacza przy turbinie.
silnik występuje w kilku modelach hyundaia, a jest on konstrukcją VM motori- firma włoska.
moge napisać jeszcze tyle, że przydało by się mu więcej mocy bo jednak w połączeniu z automatem i 1800kg wagi ma troche ciężko...

kml:
Masz rację! Dopiero teraz zajrzyłem, że miałem nawet jakiś artykuł na temat tego motoru. Dzięki :)

Masz przejechane  łącznie 95k km czy zrobiłeś sam 95k km? Jakieś akcje ze zużyciem oleju etc?

W ogóle to można się takim tandemem poruszać sprawnie tzn. ASB i 115km? Mnie interesują wyłącznie manualne skrzynie, ale z chęcią dowiem się czegoś więcej :)

Strasznie, ale to strasznie ciężko jest uzyskać jakieś info na temat tego samochodu :/

Masz dane spalania miasto/trasa? Uchylisz rąbka tajemnicy? :)

Brt:
Sinik ten sam co w SantaFe i pierwszych Tucsonach. Bez dwumasy i DPF'a :-)

kml:
NIEEEEE! :D *_*

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej