Forum > Matrix / ix20

[ix20] Wgłębienia na oponach

(1/3) > >>

sense:
Witam
Dotyczy opon Continental montowanych fabrycznie w iX20.
Zauważyłem na bocznych ścianach wszystkich opon wgłębienia, coś jak wciągi technologiczne.
Pierwszy raz spotykam się z takim wykonaniem.
Jak opona jest brudna, może być ciężko to zauważyć. Wystarczy przejechać palcem po całym obwodzie boku opony i można to wyczuć.
Jak to wygląda u Was?

jack55:
Mam to samo ;-) U mnie również wszystkie opony mają takie wgłębienia.Chciałem to reklamować ale wszystkie ix20, które stały wtedy u dealera na oponach Continental miały tą przypadłość, także dałem sobie z tym spokój.Przejechałem prawie 8 tys. km na tych gumach i wszystko jest ok.

KoTeK:
Oj.... muszę pomacać  :oops:  i moje opinki  - zobaczę czy coś na nich wystaje  :mrgreen:

sense:
jack55 - dzięki za odpowiedź. Też w salonie widziałem autko na oponach z takimi wgłębieniami, ale cały czas mnie to mierzi i trudno mi to uznać za normalne.
Ładują gumy z drugiego sortu?
Nigdy nie spotkałem się z takim defektem WSZYSTKICH opon.

KoTeK - pomacaj, bo może nie wszystkie Continentale tak mają. Może dostali jakąś wadliwą partię.

Najbardziej nurtuje mnie sprawa bezpieczeństwa, czy taka opona nie strzeli w najmniej odpowiednim momencie (jeśli jakikolwiek moment na takie zdarzenie jest odpowiedni).

jack55:
Podczas przekładki w marcu z zimowych na letnie też miałem mieszane uczucia co do tych opon ale Pan z serwisu  do którego jeżdżę od wielu lat uspokoił mnie, że takie rzeczy się zdarzają i nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo ani trakcję.Z drugiej strony nie sądzę, żeby Hyundai montował jakieś wadliwe opony narażając swoich użytkowników na niebezpieczeństwo wypadku a co za tym idzie utratę życia  :-/
Bo to już  by było totalne przegięcie :-(
Najgorsze w tym wszystkim jest to, żeby zareklamować te continentale trzeba dostarczyć je do dealera który z kolei odsyła opony do producenta.
Wszystko ładnie pięknie tylko na czym w tym czasie jezdzić.
Najlepiej zrobić to na koniec roku kiedy jezdzimy na zimówkach.
Ja również nigdy wcześniej się nie spotkałem z taką przypadłością opon marki Continental :-?

[ Dodano: 2012-08-10, 19:38 ]

--- Cytat: "sense" ---

Najbardziej nurtuje mnie sprawa bezpieczeństwa, czy taka opona nie strzeli w najmniej odpowiednim momencie (jeśli jakikolwiek moment na takie zdarzenie jest odpowiedni).
--- Koniec cytatu ---

P.S.No i sprawa sama się wyjaśniła.
Dzisiaj wchodząc do Tesco dostrzegłem wystawionego na ekspozycji VW Golfa 6.
Podchodzę bliżej i widzę, że jest on na oponach Continental ContiEcoContact 3 czyli nowszych od naszych Continental 2.
Przejechałem palcem po obwodzie i co widzę?
Takie same wgłębienia jak u Nas w Hultajach na wszystkich gumach.
Czyli wniosek jest jeden- po prostu w oponach tej marki ten typ tak ma i nie ma się czym martwić.
Pozdro ;-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej