Autor Wątek: [Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi  (Przeczytany 9909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maras

  • Gość
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« dnia: 30 Lipiec 2012, 22:21:33 »
Witam. Mam pytanie odnośnie klimatyzacji, otóż od pewnego czasu zauważyłem że w momencie włączenia klimy silnik dostaje strasznego obciążenia, na postoju dość znacznie spadają obroty a gdy włączę klime podczas jazdy to mam wrażenie jakby mi ktoś wóz z węglem pod auto podczepił tak słabnie. Zdaje sobie sprawę że klima obciąża silnik ale że aż do tego stopnia... Zastanawiam się czy sprężarka klimatyzacji mi się nie kończy, może się zaciera i dlatego tak obciąża...czy sprężarka ma jakiś własny olej który się wymienia czy porostu smarowana jest przez czynnik chłodzący? czy mała ilość czynnika może spowodować takie obciążenie silnika?Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Z góry dziękuje za info

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2012, 16:16:37 »
Sprężarka smarowana jest przez olej dodawany wraz z czynnikiem - więc jeżeli jest go mało - może ona się zacierać.

Proponuję odwiedzić serwis klimy - dowiesz się wszystkiego.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2012, 21:30:03 »
Niestety ale nasze auta tak mają. Gdy załącza się klima obroty spadają i jest takie odczucie jakby coś go w tym momencie hamowało. Rozmawiałem o tym ze znajomymi i u każdego tak jest z tym silnikiem.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień 2012, 21:06:09 »
Cytat: "zkit"
Niestety ale nasze auta tak mają. Gdy załącza się klima obroty spadają i jest takie odczucie jakby coś go w tym momencie hamowało. Rozmawiałem o tym ze znajomymi i u każdego tak jest z tym silnikiem.


Ja w moim Santku zauważam na postoju lekkie szarpnięcie obrotów podczas włączania klimatronika ale żeby jakieś sensacje podczas jazdy - nic z tych rzeczy, właśnie wróciłem z Pienin - jeździłem po całej okolicy z klimą i  bez - zależnie od tego jakie miałem potrzeby - i nie miałem żadnych problemów z podjazdami na tamtejszych serpentynach. Wyprzedzanie z klimatronikiem włączonym też bez problemów - oczywiście rozsądnie - mam świadomość że 113KM to trochę mało dla 1850kg + 2 os dorosłe i 2 dzieci.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sierpień 2012, 15:01:21 »
Cytat: "Arni71"

Ja w moim Santku zauważam na postoju lekkie szarpnięcie obrotów podczas włączania klimatronika ale żeby jakieś sensacje podczas jazdy - nic z tych rzeczy,


To samo u mnie - nawet z ciekawości jadąc pod strome wzniesienia sprawdzałem - po prostu włączając i wyłączając klimę przyciskiem (normalnie i tak jeżdżę na automacie głównie) - i nie zauważyłem żadnej różnicy - ani spadku obrotów, ani przyhamowania - po prostu jedyna różnica to lampka na przycisku i napis na wyświetlaczu + temperatura powietrza lecącego z nawiewów.

Na postoju faktycznie - czuć (raczej słychać) kiedy włącza się sprężarka - szczególnie w przypadku dużych upałów.

maras

  • Gość
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2012, 13:11:39 »
Witam. Odwiedziłem serwis klimy i okazało się, że było mało czynnika i zbyt duże ciśnienie w układzie... nie wiem co miał na myśli serwisant ale po nabiciu i oczyszczeniu działa idealnie. Pozdrawiam

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień 2012, 16:23:55 »
Dzięki Maras za informacje ja mam te same objawy i myślałem jak wielu że to jest związane dodatkowym obciążeniem silnika  :-) czyli trzeba jechać do klimatologa aby dobił gazu :mrgreen:

Pozdrawiam

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopad 2012, 09:08:47 »
Witam

Mam pytanie odnośnie sposobu działania klimy (manual). Otóż za każdym razem po przekręceniu kluczyka klima się włącza, niezależnie czy przed zgaszeniem chodziła czy nie.
Czyi wkładam kluczym klima aktywna. Wyłączam klime. Rozruch - znow aktywna.
Przy obecnej temperaturze używanie klimy jest nieuzasadnione i chciałbym aby była wyłączona cały czas. Co więcej przy nadchodzących mrozach niekorzystne raczej jest dodatkowe obciążanie przy rozruchu czymkolwiek. Niestety nie zawsze udaje mi się o tym pamiętać.
 U was też to tak działa? Tak ma być czy może jest problem z jakimś przekaźnikiem?
 
 Pozdrawiam

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopad 2012, 12:59:04 »
Ja mam automat, ale sprawdź czy klima włącza ci się przy ustawieniu nadmuchu na szybę, a przy innym ustawieniu nie. Jeśli masz włączone odszranianie przedniej szyby to klima się włączy sama gdy na zewnątrz jest więcej niż 3 stopnie. Jeśli ustawisz nadmuch inny nie powinna się włączać. Tak miałem w focusie manualu, a i teraz przy włączeniu odszraniania przedniej szyby klima się załączy.

tumariusz

  • Gość
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad 2012, 07:22:55 »
U mnie jest dokładnie tak samo i z tego co pamiętam gdzieś juz ten temat był poruszany i tak właśnie jest w Hultayach. A jeśli chodzi o używanie klimy zimą to jest ona również potrzebna ponieważ osusza powietrze w samochodzie i co za tym idzie szyby. :-)

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Listopad 2012, 12:08:40 »
Dzięki koledzy. To było to!  :-D

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpień 2017, 11:13:48 »
Witam pojezdzilem troche po cieplych krajach gdzie tem byla powyzej 35 stopni w cieniu
i zauwazylem ze klima nie bardzo daje rade, czy w waszych autach tez jest podonie
kiedy sa duze upaly?

Offline lucasy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sierpień 2017, 11:47:49 »
Ostatnie dwa tygodnie spędziłem w Chorwacji i było OK. Klima chłodziła poprawnie, ustawiana była na 23/25 stopni.

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Sierpień 2017, 15:41:32 »
u mnie wyraznie czuc ze nie leci zbyt zimne powietrze z kratek
i dlatego w takich upalach nie da sie jechac przy zamknietych oknach.
A ak sadziecie co ma nawazniejszy wplyw na dzialanie kimatyzacji
moja jest swiezo nabita tak wiec gaz jest ale co jeszcze moze chlodnica?

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] problem z klimatyzacją 2.0 CRDi
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Sierpień 2017, 17:33:25 »
Ile dokladnie jest czynnika w tej wersji czyli 2.0 crdi 113KM?