Autor Wątek: [Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??  (Przeczytany 15890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piter

  • Gość
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Grudzień 2016, 10:22:52 »
Cytat: "stan;"
tylny most i reduktor mówi wszystko po wypięciu wału i zostawieniu reduktora jazda jest naprawdę paskudna nie może być w dwu napędzie że jest tylny most i reduktor a potłczonemu nie wkłada się mostu i i reduktora bo koszty przy kupnie sprawdzać

??????? Nie kumam
Jeździłem rok bez wału Same plusy oprócz jednego minusa - braku napędu na cztery
Pali mniej i nie słychać charakterystycznego terkotania przy  określonych obrotach Większość będzie wiedziała o czym pisze

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Grudzień 2016, 20:51:31 »
Jakiego terkotania?

piter

  • Gość
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Grudzień 2016, 22:29:01 »

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Grudzień 2016, 22:36:08 »
Ale to nic nie ma wspolnego z napedem na 4 kola.

piter

  • Gość
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Grudzień 2016, 08:16:16 »
Piszesz tylko z przekory czy czyms podeprzesz swoje przekonanie ?
Właśnie ze ma Wał bardziej obciąża skrzynie Bez wału jest o 80% ciszej Jeździłem z wałem i bez wału i teraz od lata z wałem stąd będę się upieral,  że to jedyny sposób nie licząc wymiany skrzyni, bo tylko tego elementu nie wymieniłem
Walczyłem z tym pół roku ja i kilku mechaników Trzy ASO zaangazowalem bez konstruktywnych wniosków i działań Pomogło tylko zdemontowanie wału

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Grudzień 2016, 09:03:05 »
Ja jeżdżę z wałem i nic nie słychać a dlaczego? A pewnie dla tego,że mam automata,czyli brak sprzęgła i manualnej skrzyni. Czyli u Was będzie sprzęgło lub skrzynia.

piter

  • Gość
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Grudzień 2016, 10:35:10 »
To ze masz automat to wszystko tlumaczy
Straciłem mnóstwo czasu i pieniędzy bez rezultatu Wymieniłem kompletne sprzęgło, dyfer, wał i nic Nadal terkocze Została skrzynia do dzialania Ale wg wielu opinii nie ma sensu jej zmieniać bo to prawdopodobnie wada konstrukcyjna nie powodujaca negatywnych skutków oprócz tego dźwięku Dałem sobie luz

Offline seboc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 142
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Grudzień 2016, 18:05:07 »
Cytat: "piter"
Piszesz tylko z przekory czy czyms podeprzesz swoje przekonanie ?


Po prostu u mnie nic nie terkocze. Terkot to wynik usterki. Naprawe przez amputacje nie wydaje mi sie dobrym pomyslem.

wald

  • Gość
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Grudzień 2016, 19:15:56 »
Mój ma wszystko na swoim miejscu. Miałem tylko raz chwilowe terkotanie (od strony skrzyni rozdzielczej- podejrzewam wiskozę, ale przeszło) po wyciąganiu z piachu innego samochodu i nie wyłączeniu TCS.

Offline dziadek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
[Tucson] Czy Tucson z 4x4 musi mieć przycisk 4WD Lock??
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Styczeń 2017, 12:17:07 »
Witam -
to terkotanie to na 99% załączające się i już być może lekko zużyte elektronicznie sterowane sprzęgło dołączające tylną oś. Jeszcze jedna sprawa a mianowicie, w takiej sytuacji kiedy chcemy skorzystać z opcji załączenia 4wd Lock (wyjechać z zaspy lub kogoś wyciągnąć ) , należy koniecznie wyłączyć TCS, ESP, lub kto tam co ma, bowiem kiedy tego nie zrobimy, komputer sterujący tą funkcją po prostu wariuje.