Autor Wątek: [Lantra J2] Brak świateł. Choinka - zwarcie ?  (Przeczytany 6599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

esox

  • Gość
[Lantra J2] Brak świateł. Choinka - zwarcie ?
« dnia: 22 Lipiec 2012, 12:33:32 »
Witam. Nie świeci mi oświetlenie wnętrza, nie mam migaczy oraz nie świeci prawy tylny postój. Niekiedy świeci stop i pozycja same z siebie. Wypala mi bezpieczniki w środku stop a pod maską
T/LP (LH) - 10 - Interior lights, Exterior lights
oraz URG ALARM B+ - 10 - Data link connector, Electronic time and alarm control module, Engine control module, Instrument cluster, Interior lights, Radio, Transmission control module. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

tekla: głaskanie interpunkcyjne

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Brak świateł. Choinka - zwarcie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2012, 23:15:37 »
Zacznij od prozaiki - rozbierz pudełko z bezpiecznikami i przekaźnikami pod maską i zobacz czy nei masz gdzieś uwalonego czegoś i jakiegoś ogólnego zwarcia a potem skrzynkę bezpieczników rozbierz wewnątrz auta i to samo m- za dużo rzeczy leci naraz by była to wina jednego elementu. Sprawdź wszystkie masy elementów od których bezpieczniki padają a przede wszystkim zasilania. Miernik w dłoń i ruszaj kablami zasilającymi dany odbiornik - gdzieś musi być mega zwora.
Rozbierałem obie skrzynki aż po wybebeszenie wszystkich przewodów i odrazu mówię - nie jest to robota na 5 minut. Sprawdź napewno wiązkę wchodzącą ze skrzynki pod maską w otwór w błotniku - tam mogą być pokaleczone przewody.

esox

  • Gość
[Lantra J2] Brak świateł. Choinka - zwarcie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec 2012, 10:34:12 »
znalazłem zware stopionych ze sobą ok 12 kabli na wysokosci fotela z tyłu z lewej strony pod plastkiem naprawione i auto smiga:)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Brak świateł. Choinka - zwarcie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2012, 10:43:08 »
Jeszcze dojdź czemu się zwarły i stopiły. Czy to tylko dlatego że ze starości czy zostały naruszone izolacje i zrobiła się zwora czy może coś innego przegrzewa te kable ?

esox

  • Gość
[Lantra J2] Brak świateł. Choinka - zwarcie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipiec 2012, 13:05:55 »
zwara zwykla izolacja przetarta:)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Brak świateł. Choinka - zwarcie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lipiec 2012, 22:25:46 »
Oby takich jak najmniej.